Що таке грип?
Які симптоми грипу?
Як лікувати?
Можливі ускладнення
Чи допомагає антибіотикотерапія при вірусних хворобах?
Як зрозуміти, що необхідно приймати антибіотики?
Як підібрати лікування антибіотиками при грипі?
Антибіотикотерапія для дорослих
Антибіотики при грипі дітям
Як захиститися від грипу? Методи профілактики
Пандемічний та сезонний грип є одним з найбільш поширених і небезпечних захворювань в світі. Лікування відбувається за допомогою противірусних засобів, але використання антибіотиків при грипі в деяких випадках виправдано і необхідно.
Це інфекція з гострим перебігом, що вражає верхні дихальні шляхи, збудником якої є вірус грипу, який циркулює в усьому світі, що викликає пандемію і підрозділяється на 4 типи: А, В, С і D.
Примітно, що епідемії сезонного характеру викликають тільки два типи — А і В. Тип С має легкий перебіг, а тип D вражає тільки великих домашніх тварин. Наймасштабніша пандемія 2009 року було викликана типом А підтипом H1N1.
Найчастіше грип переноситься людиною в амбулаторних умовах і захворювання проходить самостійно протягом тижня-двох. Однак смертність від хвороби висока, так як люди з групи ризику набувають серйозних ускладнень, які й стали причиною летального результату.
Згідно з даними ВООЗ, до групи ризику тяжкого перебігу належать такі особи:
Особи похилого віку в меншій мірі схильні до зараження вірусом грипу, однак якщо зараження все ж відбувається, то ймовірність розвитку ускладнень настільки ж велика, як і в осіб з групи ризику.
Інфекція сезонного характеру передається швидко, особливо в місцях, де скупчується велика кількість людей. Передача відбувається повітряно-крапельним шляхом і можлива навіть при розмові. Не виключається передача за допомогою брудних рук інфікованої людини.
Початок захворювання стартує гостро і раптово (за кілька годин). Виявляються такі симптоми:
Для грипозної хвороби не характерні наявність болю в горлі і нежить.
У разі легкого перебігу хвороби проводиться тільки симптоматична терапія, спрямована на полегшення симптоматики. Як правило, прийнято застосовувати жарознижуючі засоби, дотримуватися постільного режиму і пити багато теплої рідини. Хворий повинен бути обов'язково ізольований від оточуючих з метою запобігання поширенню інфекції.
Якщо пацієнт відноситься до групи ризику, то йому показано лікування противірусними препаратами. На даний момент ВООЗ проводить моніторинг на стійкість циркулюючого сезонного грипу до противірусних засобів. Раніше застосовувані ремантадин і амантадин більше не ефективні. Найбільшу ефективність показує озельтамівір, особливо при застосуванні в перші 48 годин після появи перших симптомів.
Стан астми та інших легеневих хронічних захворювань через зниження імунітету може призвести до виникнення суперінфекції грибкової або бактеріальної етіології. У цьому випадку тільки під контролем лікаря можуть бути призначені кортикостероїди.
Антибіотикотерапія призначається тільки у випадку розвитку серйозних ускладнень бактеріального генезу.
Тривалість лікування визначається індивідуально за показаннями лікаря, можливо, до моменту ослаблення клінічної картини, але не менше 5 днів.
Ускладнення виникають рідко — найчастіше у групи ризику або в тому випадку, якщо придбаний вірус здатний пригнічувати імунітет або руйнувати тканинні бар'єри, що призводить до розвитку неконтрольованої бактеріальної інфекції.
Найбільш поширені ускладнення — це:
Про розвиток ускладнень, коли потрібно терміново викликати «швидку допомогу», свідчать такі ознаки:
Важливе питання: чи лікують грип антибіотиками? Захворювання викликає вірус, а антибактеріальні засоби впливають виключно на бактерії, не надаючи на віруси абсолютно ніякого впливу. Тому застосування при вірусної інфекції безстатевимезно і навіть може нашкодити, підвищивши резистентність бактерій.
Даний метод лікування використовується тільки в тому випадку, якщо лабораторно підтверджено бактеріальне ускладнення вірусного захворювання.
Сильна вірусна інфекція значно знижує імунітет, що призводить до погіршення опірності бактеріям, які в нормі можуть жити на тканинах, але при цьому стримуються імунітетом і не шкодять здоров'ю. При грипі опорні функції знижуються.
Симптоми, які сигналізують про те, що до грипу приєдналася бактеріальна інфекція і може бути розглянуто застосування антибактеріальних препаратів:
Лікування даними медикаментами може призначати тільки лікар і тільки після проведення бактеріологічного посіву на визначення типу бактерій, що викликали ускладнення. Самолікування неприпустимо, так як під кожен тип збудників і з урахуванням індивідуальних особливостей кожного організму необхідно підбирати спеціальні препарати.
Використовуються сильні антибіотики при грипі чотирьох фармакологічних груп. Список назв:
За свідченнями антибактеріальні засоби пропонуються дорослим у вигляді таблеток при легкого та середнього ступеня тяжкості перебігу бактеріальної інфекції.
У важких випадках призначаються ліки у вигляді ін'єкцій внутрішньом'язово і інфузій внутрішньовенно.
Всі препарати випускаються в різних формах:
Антибактеріальні препарати призначаються дітям частіше, ніж дорослим, так як діти до 2 років перебувають у групі ризику і більш схильні до розвитку ускладнень і виникнення суперінфекції. Однак призначення відбувається тільки під суворим контролем лікаря і після проведення лабораторних досліджень.
У молодшому дитячому і дошкільному віці антибіотикотерапія призначається переважно в формі внутрішньом'язових ін'єкцій.
Сезонна профілактика гострих респіраторних вірусних інфекцій полягає в:
ВООЗ підкреслює, що найбільш ефективна профілактика грипу - це щорічна протигрипозна вакцинація. Найбільш хорошою і популярної вакциною в Україні на сьогоднішній день є Інфлувак.
Обов'язкову вакцинацію повинні піддаватися люди з групи ризику:
Купити антибіотики при грипі ви можете на сайті інтернет-аптеки apyeka24.ua. Ціни, зазначені на сайті, актуальні при купівлі ліків онлайн. При придбанні препаратів в офлайн-аптеках ціни можуть відрізнятися від тих, що вказані на сайті.
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Антибіотики при грипі | Ціна |
---|---|
Цефуроксим-Дарниця порошок для розчину для ін'єкцій по 1,5 г, 1 шт. | 107,5грн |
Цефтриаксон-Дарниця порошок для розчину для ін'єкцій по 1 г, 1 шт. | 38,4грн |
Цефтриаксон-Дарниця порошок для розчину для ін'єкцій по 1 г, 5 шт. | 225,1грн |
Цефтриаксон-Дарниця порошок для розчину для ін'єкцій по 0,5 г, 5 шт. | 171,9грн |
Цефтріаксон порошок для розчину для ін'єкцій по 1 г, 10 шт. | 445,1грн |