До препаратів обов'язкового призначення відносяться антибіотики при ангіні. Їх застосування обов'язково в разі захворювання бактеріальної етіології. Ігнорування терапевтичних методів лікування може призвести до серйозних ускладнень у вигляді проблем з серцево-судинною системою, сепсису і поліорганної недостатності.
Це гостре інфекційне захворювання, яке вражає мигдалини горла і викликає їх запалення. Мигдалини покриває білий наліт, утворюються гнійні пробки.
Часом відбувається плутанина між тонзилітом і ангіною. Так, дійсно ангіна — це форма тонзиліту, однак це саме гострий тонзиліт.
Хронічний тонзиліт характеризується високою температурою вище 38 °, горло трохи болить при ковтанні, мигдалини почервонілі і покриті білим нальотом. Але при ангіні всі ці симптоми набагато серйозніші.
Гостре запалення піднебінних мигдалин виникає через ураження патогенами:
Найчастіше причиною захворювання стають бактерії, тому терапія при гострому тонзиліті практично завжди включає застосування антибіотиків.
Початок захворювання звичайно гостре, миттєве, розвивається за кілька годин.
Характерні симптоми:
Хвороба буває декількох різновидів в залежності від збудника і форми протікання.
За типом збудника:
Залежно від перебігу хвороби:
Лікування обов'язково включає повний спокій і постільний режим. Дієта повинна бути щадить, легкозасвоюваній. Якщо їсти не хочеться, то не треба себе змушувати.
Обов'язковий питний режим. Пити потрібно багато — це послабить симптоми інтоксикації організму. Однак не можна пити гаряче, холодне і кисле - це ще більше дратує горло.
При підвищеній температурі можна приймати жарознижуючі таблетки (парацетамол, ібупрофен, ацетилсаліцилова кислота).
Призначається місцеве антисептичну лікування горла — льодяники для розсмоктування, полоскання горла щогодини, забризкування спреєм по інструкції.
Антибіотики при гнійної ангіні бактеріального генезу обов'язкові. Лікування без антибактеріальної терапії неможливо. Але призначати лікування повинен тільки лікар після визначення типу збудника.
Захворювання у дітей лікується практично так само, як і у дорослих, тільки дозування буде відповідної віку. Дитина повинна багато пити, відпочивати і спати. Їжу давати краще м'яку, протерту, ні в якому разі не кислу. Температуру можна збивати жарознижувальними (наприклад, Нурофеном). Антибіотики при ангіні у дітей лікар підбере індивідуально і призначить дозування в залежності від віку та маси тіла.
Застосовують наступні антибіотики при ангіні:
Лікування захворювання обов'язково і не терпить зволікань. Прийом антибіотикотерапії незаперечний, так як хвороба, яку не лікували або лікували в домашніх умовах неправильними препаратами, призводить до того, що бактерії з горла проникають в інші внутрішні органи і викликають важкі ускладнення такі як:
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Антибіотики при ангіні | Ціна |
---|---|
Сумамед форте порошок для оральної суспезіі 1500 мг, 37,5 мл | 427,1грн |
Цефтриаксон-Дарниця порошок для розчину для ін'єкцій по 0,5 г, 1 шт. | 32грн |
Сумамед капсули по 250 мг, 6 шт. | 318,6грн |
Сумамед форте порошок з малиновим смаком, 37,5 мл | 366,8грн |
Сумамед таблетки по 125 мг, 6 шт. | 157,5грн |