Ніщо так не затьмарює життя й не заважає роботі, як часта необхідність ходити в туалет. Такий симптом виникає при циститі. Це захворювання дуже поширене, і цьому є кілька причин. Але як швидко його позбутися й чим лікувати цистит
Цистит — це запалення сечового міхура, яке зазвичай викликано бактеріальною інфекцією, але це не є єдиною можливою причиною захворювання. За статистикою жінки до даної хвороби схильні більше, ніж чоловіки, у зв'язку з особливостями будови сечовидільної системи.
Сечовий міхур можна представити у вигляді м'язового мішка, у якому збирається й зберігається сеча. Коли він не повний, м'язи розслаблені. Але при його наповненні в мозок за допомогою нервових клітин подається повідомлення, що сечовий міхур наповнюється, і у людини з'являється бажання відвідати туалет. Якщо даний орган працює нормально, то позив до сечовипускання виникає періодично при наповненні сечового міхура.
Коли людина готова звільнитися від урини, мозок посилає певний сигнал сечовому міхуру. Потім його м'язи скорочуються і через уретру, спеціальну трубку, виводиться сеча. В уретрі є м'язи-сфінктери, які допомагають тримати її закритою, щоб не сталося протікання урини. При сечовипусканні сфінктери розслабляються.
Цистит може виникати, коли бактерії піднімаються по уретрі до сечового міхура та викликають запалення його слизової оболонки.
Жінки мають широкий і короткий сечовипускальний канал, що сприяє легшому, у порівнянні з чоловіками, проникненню в нього бактерій. Крім того, недалеко від жіночої уретри розташований анальний отвір, з якого в сечовивідні органи може проникати кишкова паличка. Тому це відхилення у здоров'ї частіше виникає саме у представниць прекрасної статі.
Що стосується чоловіків, то їх сечовипускальний канал довгий і вузький, через це патогенам складно в нього проникнути. Однак у представників сильної статі набагато частіше трапляються рецидиви та ускладнення даного захворювання.
З віком ризик розвитку циститу збільшується.
Якщо вчасно не почати лікувати запалення сечового міхура, то інфекція може піднятися вище й призвести до пошкодження нирок.
Але чому ж виникає дане відхилення в здоров'ї?
Багато факторів можуть провокувати запалення сечового міхура, і до них відносяться не тільки бактеріальні інфекції.
Найбільш поширені причини циститу:
Жінки в період вагітності можуть не надавати значення характерним симптомам циститу, оскільки часті позиви в туалет виникають у багатьох вагітних. Це відбувається тому, що матка починає тиснути на сечовий міхур і в організмі збільшується кількість рідини. Однак якщо не розпізнати цистит і вчасно не почати боротьбу з ним, то можуть виникнути негативні наслідки як для матері, так і для дитини.
Лікуванням сечового міхура повинен займатися профільний фахівець — уролог. Тільки лікар, вивчивши симптоматику конкретного пацієнта, може направити його на необхідні дослідження й поставити точний діагноз.
Звичайно, найхарактернішою ознакою цієї патології є часті позиви до сечовипускання та дискомфорт під час його здійснення. У середньому за добу людина ходить в туалет 7 разів, але при циститі ця кількість значно зростає.
До основних симптомів циститу відносять:
Слід зазначити, що якщо людині хочеться в туалет дуже часто — не треба себе стримувати та пригнічувати дане бажання, від цього буде тільки гірше. Найкраще відразу ж звернутися до уролога й чітко дотримуватися його рекомендацій.
Лікарські засоби для боротьби з даним захворюванням призначаються, з огляду на причину його виникнення.
У більшості випадків цистит викликають бактеріальні інфекції. Для придушення життєдіяльності патогенних бактерій використовують антибактеріальні засоби.
Дієві антибіотики при циститі:
Також для лікування даної патології застосовуються рослинні медикаменти й спеціальні чаї.
Відомі засоби рослинного походження;
Чаї, які застосовуються в урології для боротьби з циститом:
Медичні експерти радять пити системні препарати від циститу, які знімають спазми сечового міхура, зупиняють запальний процес і вбивають мікробів. Однак багатьох пацієнтів цікавить, які ректальні супозиторії можна використовувати для лікування циститу. Так ось, їх повинен призначати лікар, відповідно до причини виникнення патології через те, що супозиторії мають різні ефектами.
Свічки при циститі:
Пам'ятайте, найдієвіші препарати при лікуванні циститу може призначити тільки уролог, який знає історію хвороби пацієнта та проводить діагностику його стану в момент звернення за медичною допомогою.
Існує перелік правил, яких слід дотримуватися при лікуванні запалення сечового міхура, щоб хвороба не загострилася.
Що заборонено робити при циститі:
При появі частих позивів до сечовипускання й болях під час спорожнення сечового міхура — відразу ж звертайтеся до уролога. Не затягуйте з лікуванням і чітко дотримуйтесь усіх рекомендацій лікаря.
Існує одна проблема, про яку не прийнято говорити. Це геморой. Дізнайтеся, як правильно його лікувати та якою має бути профілактика даного захворювання в новому матеріалі.
А чи варто турбуватися людині, якщо вона кілька разів за ніч прокидається, щоб сходити в туалет? Дізнайтеся, що може бути причиною таких пробуджень, з нашої статті.
Дізнавайтеся більше про здоров'я на apteka24.ua.
Даний редакційний матеріал пройшов перевірку на достовірність, здійснену лікарем-урологом медичного центру Medical Plaza — Заблудовським Олегом Григорійовичем.
Больовий синдром сечового міхура (інтерстиційний цистит) / МОЗ
Європейські рекомендації: Неускладнений цистит / МедПросвіта
Інфекції сечовивідних шляхів – гострий цистит / МедПросвіта
Cystitis / BetterHealth
Cystitis - acute /MedlinePlus
Cystitis / Bupa
Cystitis in Women /Patient
What Is Cystitis? / Healthline
What is Interstitial Cystitis(IC)/Bladder Pain Syndrome? / UrologyHealth
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.