Існує поширена думка, що красиві, здорові зуби повинні мати виключно білий колір. Саме тому багато людей вдаються до процедури відбілювання зубів. Однак у більшості випадків вони роблять це в домашніх умовах без попередньої консультації з лікарем, таким чином наражаючи своє здоров'я на небезпеку.
Що обумовлює колір зубів, які чинники впливають на його зміну та чи можна відбілювати зуби вдома? На всі ці питання спеціально для apteka24.ua відповіла стоматолог вищої категорії Таїсія Терещенко, засновниця стоматологічної клініки T&T dental clinic.
У різних людей можуть бути різні відтінки зубів, наприклад, від яскраво-білого до темно-жовтого. Все індивідуально й обумовлено співвідношенням органічних та неорганічних речовин у тканинах. Але з чого складається зуб?
У його основу входить три основних шари:
Емаль прозора або молочно-біла, під нею розташований дентин. Його відтінок, як правило, варіюється від яскраво-жовтого до сірого. Саме колір дентину, який просвічується крізь емаль, визначає колір зуба. Судинно-нервовий пучок відповідає за живлення й чутливість усього комплексу навколозубних тканин.
На сьогоднішній день можна легко змінити колір посмішки в кріслі стоматолога за допомогою процедури відбілювання зубів.
Існує цілий перелік факторів, які можуть змінювати природний колір зубів. Щоб такого не сталося слід відмовитися від частого вживання деяких продуктів, шкідливих звичок і ретельно чистити ротову порожнину.
Фактори, що впливають на колір зубів:
Іноді для освітлення зубів спеціалізованого відбілювання в кріслі стоматолога не потрібно. Досить провести професійну гігієну порожнини рота та прибрати наліт.
На сьогоднішній день у Інтернеті можна знайти безліч порад щодо самостійного відбілювання зубів у домашніх умовах. Вони здаються звичайному користувачеві дуже привабливими, тому що обіцяють феєричний результат практично безкоштовно. Що тільки не пропонують використовувати в якості освітлюючих речовин.
У таких статтях рекомендують застосовувати:
Важливо розуміти, що всі ці методи в кращому випадку виявляться марними, а іноді можуть навіть завдати шкоди. Соки цитрусових та ефірні олії — агресивні агенти, які пошкоджують мікроструктуру емалі й подразнюють ясна. А зубний порошок — засіб з високим ступенем абразивності частинок (здатність зішкрібати частинки), який не полірує, а дряпає зубну емаль.
Гарна новина полягає в тому, що відбілити зуби в домашніх умовах все ж можна. Для цього необхідно використовувати індивідуально виготовлену капу (спеціальна накладка на зуби), попередньо проконсультувавшись зі своїм стоматологом. Таку капу пацієнт самостійно заповнює спеціальним гелем і надягає на ніч.
Крім того, лікар допоможе підібрати відбілюючі смужки для зубів, які працюють, як підтримуючий засіб після основної процедури. Пам'ятайте, що відбілювання зубів у домашніх умовах може дати результати лише в тому випадку, якщо під час нього чітко виконувати всі рекомендації стоматолога.
Якщо у вас виріс «зуб мудрості», то чи потрібно його відразу видаляти? Чому взагалі виростають такі зуби й коли потрібно починати турбуватися? Дізнайтеся відповіді на ці питання з нової статті про «зуби мудрості», яку написала стоматолог вищої категорії Таїсія Терещенко.
Одним з найпопулярніших та дієвих засобів для лікування інфекційно-запальних захворювань ротової порожнини є Метрогіл Дента. Читайте про всі переваги даного препарату в короткому огляді Метрогіл Дента від висококваліфікованого стоматолога.
apteka24.ua — перша інтернет-аптека, якій можна довіряти.
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.