Зміст:
Можливо, у вас не найкращі асоціації зі словом «грязь/бруд», а в її лікувальній властивості ви взагалі сумніваєтеся. Так давайте разом розберемося, яка грязь вважається лікувальною, кому показані грязьові ванни й де їх найкраще приймати.
Отже, почнемо з визначення. Лікувальна грязь — це природне утворення на дні озер, лиманів, морів або інших водойм, яке складається з води, мінералів і органічних або неорганічних речовин. Якщо в грязі переважають органічні залишки, то її можна віднести до торф'яних або сапропелевих грязей. А якщо в ній більше неорганіки, то це, швидше за все, сопковий або сульфідний вид.
Існує 4 найбільш поширених виду лікувальної грязі:
Їх класифікація й назви походять від місць розташування грязьових джерел. Усе просто — торф'яні знаходяться на місці торфовищ, а сульфідні містять великий відсоток сульфіду.
А тепер детальніше поговоримо про кожний з цих видів лікувальних грязей та відразу ж відзначимо, для яких органів і систем організму вони корисні.
Торф'яні грязі утворюються на дні боліт, де збираються торф'яні відкладення. Недалеко від таких місць відкривають санаторії, в яких і можна приймати спеціальні ванни.
Торф'яні грязі чудово підійдуть для лікування:
Будинком сульфідних грязей вважається дно солоних водойм. Ось чому, приїжджаючи на море або солоний лиман, ви обов'язково знайдете відпочиваючих, які намазуються цієї рідиною з ніг до голови. Більшу частину сульфідних грязей складають солі й сульфід заліза. Значна кількість різних мінералів наділяє їх бактерицидною та детоксикаційною (очищує) властивістю.
Сульфідні грязі найкраще використовувати людям, у яких:
Дані грязі на відміну від попереднього виду утворюються на глибині прісних водойм. В основному в їх склад входить органіка: водорості й залишки прісноводних тварин.
Сапропелеві грязі — те що вам потрібно, якщо у вас:
І перейдемо до рідкісного виду лікувальних грязей. Це сопочні грязі. Їх досить важко знайти, адже шукати потрібно в місцях руйнування гірських порід.
Головною особливістю сопкових грязей є великий вміст йоду, брому й бару.
Приймати сопочні грязьові ванни можна під час лікування й профілактики:
Найбезпечнішим місцем, де можна приймати грязьові ванни, вважаються спеціалізовані санаторії. У них цей метод лікування проходить під наглядом лікарів і дотримуються всі санітарні норми.
В Україні найкращою репутацією користуються такі санаторії:
Якщо ви все ж зважилися спробувати грязьові ванни, обов'язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем, так як лікування може не піти вам на користь, а, навпаки, завдати шкоди. І щоб такого не сталося, ознайомтеся з існуючими протипоказаннями.
Здавалося б, грязьові ванни повинні підходити всім без винятку, адже вони мають природне походження. Однак такі винятки існують і їх кількість досить велика.
Ознайомтеся з переліком основних протипоказань:
А тепер, дізнавшись набагато більше про грязьові ванни, ви можете вибрати той вид грязей, який вам найбільше підходить, попередньо порадившись з лікарем. І вже після цього почати лікування у вподобаному вам санаторій.
Також читайте про те, що відбувається з організмом під час літньої спеки. Це буквально колапс! Виявляється, високі температури можуть стати причиною не тільки теплового удару, але й дечого набагато гіршого. А несприятлива для організму температура починається далеко не з 30 градусів. Але є 5 способів пережити спеку легко навіть далеко від кондиціонера.
До речі, вважається, що влітку справжнім порятунком для шкіри стає сонцезахисний крем з SPF. Косметологи в один голос рекомендують користуватися кремами для обличчя з SPF-фільтром. Але ми, команда apteka24.ua, задалися питанням, чи дійсно сонцезахисні креми настільки корисні та надають такий ефективний захист? І ми з'ясували, що все не зовсім так, як нам подається в рекламі. Щоб дізнатися більше, читайте нашу статтю про те, що таке SPF і як правильно вибрати сонцезахисний крем, щоб він дійсно приносив користь.
apteka24.ua — перша інтернет-аптека, якій можна довіряти.
Лікувальні грязі / Енциклопедія сучасної України
Грязелікування / Gov.ua
Україна оздоровча: який курорт обрати / Урядовий кур'єр
Лікувальні грязі / Геоінформ України
Гайда на грязі! Як живуть профспілкові оздоровниці / Укрінформ
Природні лікувальні ресурси України та їх використання в санаторно-курортній практиці / NBUV
Сравнительная характеристика физико-химических свойств и противовоспалительного действия восстановленной и нативной лечебной грязью / Актуальные проблемы медицины
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.