Кожен день ми поглинаємо величезні обсяги інформації через візуальне сприйняття. Незалежно від того, це щось важливе або просто смішні фотографії з інстаграму, це вимагає постійної напруги від очей. Не дивно, що вони втомлюються, починають червоніти. У цій статті ви можете знайти кілька корисних вправ для себе, щоб ваші очі «відпочили». А також вибрати для себе зарядку, якщо є такі проблеми як близькозорість, далекозорість і косоокість.
Вправи для очей можуть поліпшити пізнавальні здібності при виконанні завдань, що потребують уваги та пам'яті.
Гімнастика для очей також корисна тим, що з її допомогою можна:
Важливо відзначити, що люди з такими захворюваннями очей, як ретинопатія, катаракта або глаукома навряд чи отримають перевагу, описану вище. Не потрібно недооцінювати звичайне лікування. Вправи для очей — це просто хороший допоміжний метод у деяких випадках.
Наприклад, якщо людина має зір -10, то малоймовірно що вправи дадуть значні покращення без спеціального коригування.
З будь-якими проблемами стосовно зору ви повинні звернутися до лікаря, консультуватися з ним і запитати його про конкретні вправи. Напевно, фахівець може запропонувати спеціальну гімнастику для вас, якщо це доречно і не зашкодить.
Протипоказання щодо зарядки для очей також існують, це:
У всіх інших випадках навчання можна виконувати як з метою покращення стану зору, так і для запобігання можливого погіршення.
Близькозорість — це коли людина добре бачить, але на великі відстані повинна занадто сильно напружувати зір. Анатомічно пояснюється це тим, що зображення утворюється перед сітківкою.
З такою проблемою наступні вправи добре підходять:
Супротив. Це робиться таким чином: вам потрібно натиснути на закриті очі пальцями, а потім спробувати відкрити їх через супротив. Зробіть так разів 10.
На відміну від близькозорості, в цьому випадку ситуація розгортається на протилежний шлях. Це коли зображення утворюється за сітківкою. Людина прекрасно бачить все те, що далеко від неї. А прямо перед очима — розмиті предмети та обличчя.
Тут гімнастика для очей повинна більше розслабляти орган зору і не завантажувати його зайвий раз. Вправи будуть такими:
При далекозорості корисно виконувати і масаж надбрівних дуг, щоб повноцінно розслабитися. Робіть м'які та неквапливі кругові рухи. Це вимагає буквально 1-2 хвилини вашого часу. Але якщо поєднуватися масаж з вправами, поліпшення стану можна відмітити вже через тиждень.
Це допоможе вам краще зосередитися на всьому, що знаходиться поруч з вами.
Потім на іншій стороні листа намалюйте ті ж самі бочки під ними, але в іншому кольорі, наприклад, зеленим. І ось сама вправа: поставте лист так, щоб невеликі бочки були ближче всього до носа, а в далеку від нього — великі. Ваше завдання полягає в тому, щоб ловити фокус зору (5 секунд) на далеких бочках, поки все не з'єднається в одне суцільне зображення.
Вправа перед дзеркалом. Щоб зробити це правильно, поверніться до дзеркала спиною. Просто стійко станьте, щоб не втратити баланс, коли почнете виконувати вправу. Отже, закрийте здорове око (наприклад, праве), і залиште слабке око відкритим і дивіться їм перед собою. Зараз починаються обертання! Поверніть тіло на ліву сторону (якщо це сторона слабкого ока). Ви повинні подивитися на себе в дзеркалі. Як тільки впораєтесь, поверніться назад. Зробіть п'ять або шість разів. І потім зробіть аналогічним чином так само, але зі здоровою стороною.
Офісні працівники, програмісти та фрилансери як ніхто знають, що таке втомлені очі. Це постійна схильність до сухості, почервоніння та підвищеної втоми органу зору. І все через роботу за монітором.
Звичайно, захисні окуляри та спеціальні краплі для очей можуть допомогти полегшити ситуацію, наприклад:
Очі також важливо тренувати, щоб вони трималися в роботі і не втомлювались так швидко. Для цих цілей важливо зробити спеціальну гімнастику для очей. Нижче наведено найбільш ефективні вправи, рекомендовані офтальмологами.
Вправи для очей при роботі за комп'ютером:
Крім того, не забувайте, що від довгострокового сидіння за комп'ютером страждають не тільки очі, але і вся область потилиці та шиї. Об'єднуйте зарядку для очей з вправами для шийно-коміркової зони. І частіше вставайте, потягуйтесь.
Експерти рекомендують робити 10-15-хвилинні розминки дорослим кожні 1-2 години. Якщо це дитина, то кожні пів години.
Головним в таких вправах є регулярність. Навіть якщо ви втомилися, у вас немає настрою і ви не хочете нічого, все одно спробуйте виділити для себе 5-10 хвилин. Навіть мінімум часу, що витрачається з користю, можуть принести значні поліпшення в майбутньому.
Ми проводимо велику кількість годин перед екранами. Все це негативно позначається на здоров'ї очей. І це не дивно, що є відчуття печіння в очах і навіть болю. Читайте тут про синдром сухого ока: чому виникає і які засоби можуть допомогти від сухості.
Звично бачити людей із чорними, блакитними або зеленими очима. Але що, якщо у людині два різних кольори? Чи це захворювання, яке може вплинути на зір? Дізнайтеся, чому у деяких людей очі різного кольору і чи є гетерохромія справжнім захворюванням.
Дізнайтеся більше про здоров'я на apteka24.ua.
Даний редакційний матеріал пройшов перевірку на достовірність лікарем-офтальмологом медичного центру Medical Plaza — Бондаренко Юрієм Павловичем.
A systematic review of the applicability and efficacy of eye exercises / PubMed
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.