0800 30 22 44

8:00 - 20:00. Безкоштовно

Фортазим порошок для приготування розчину для ін'єкцій 1 г, флакон, 1 шт.

Код товару:Код:  657053
Доставка в:виберіть
Транспортна компанія
  • Оплата
  • Гарантія
  • Умови повернення

Готівкою при отриманні, оплата картою на сайті, накладений платіж

pharmacist
Безкоштовний чат з досвідченим фармацевтом

Опишіть симптоми або потрібний препарат — ми допоможемо підібрати його дозування чи аналог, оформимо замовлення з доставкою додому або просто проконсультуємо. Ми — це 28 фармацевтів і 0 ботів.

Так ми завжди будемо з вами на зв'язку і зможемо поспілкуватися в будь-який момент.

Опишіть симптоми або потрібний препарат — ми допоможемо підібрати його дозування чи аналог, оформимо замовлення з доставкою додому або просто проконсультуємо. Ми — це 28 фармацевтів і 0 ботів.

Так ми завжди будемо з вами на зв'язку і зможемо поспілкуватися в будь-який момент.

Онлайн: 08:00 - 21:00, без вихідних

Властивості препарату Фортазим порошок для приготування розчину для ін'єкцій 1 г, флакон, 1 шт.

Основні

Діюча речовина
Торгівельна назва
Фортазим
Оригінальний препарат
Ні
Імпортний
Так
Температура зберігання
від 5°C до 25°C
Кількість в упаковці
1
Міжнародна назва
Ceftazidime
Термін придатності
2 роки
Форма випуску
Порошок для приготування розчину для ін'єкцій
Дозування
1 г
Спосіб введення
внутрівенно

Кому дозволено

Алергікам
з обережністю
Діабетикам
з обережністю
Водіям
з обережністю
Вагітним
заборонено
Годуючим матерям
заборонено
Дітям
з народження

Залишити відгук

avatar

Ви вже купували цей товар?

Фортазим порошок для приготування розчину для ін'єкцій 1 г, флакон, 1 шт. - Інструкція для застосування

Склад

діюча речовина: ceftazidime;

1 флакон містить цефтазидиму пентагідрату, що еквівалентно 1 г цефтазидиму;

допоміжні речовини: натрію карбонат.

Лікарська форма

Порошок білого або білого з кремовим відтінком кольору, зі специфічним запахом.

Фармакодинаміка

Цефалоспориновий антибіотик III покоління для парентерального застосування. Діє бактерицидно. Механізм дії зумовлений пригніченням синтезу клітинної стінки мікроорганізмів. Високостійкий до дії β-лактамаз, в т. Ч пеніциліназою і цефалоспориназ. Має широкий спектр дії.

Фармакокінетика

Терапевтичні концентрації цефтазидиму в плазмі крові зберігаються протягом 8-12 годин.

Розподіл. Зв'язування з білками крові становить 10%. Погано проникає через неушкоджений гематоенцефалічний бар'єр. Але при запаленні мозкових оболонок виявляється в терапевтичних концентраціях у спинномозковій рідині.

Висновок. Період напіввиведення у хворих з нормальною функцією нирок становить 1,8 години, з порушеною функцією нирок - 2,2 години. Цефтазидим виводиться в незміненому вигляді шляхом клубочкової фільтрації, 80-90% дози препарату виводиться з сечею протягом 24 годин.

Показання

Інфекції, спричинені чутливими до препарату мікроорганізмами:

  • інфекції дихальних шляхів (у тому числі пневмонія у хворих на муковісцидоз);
  • інфекції у хворих зі зниженим імунітетом;
  • інфекції шкіри і м'яких тканин;
  • інфекції ЛОР-органів;
  • інфекції сечовивідних шляхів;
  • бактериемия, септицемія,
  • інфекції кісток і суглобів;
  • інфекції шлунково-кишкового тракту, жовчовивідних шляхів і черевної порожнини;
  • інфекції, пов'язані з гемо- та перитонеальним діалізом і неперервним амбулаторним перитонеальним діалізом.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату або цефалоспоринів, пеніцилінів та інших β-лактамних антибіотиків.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Бактеріостатичні антибіотики (хлорамфенікол) знижують терапевтичну активність β-лактамних антибіотиків. "Петльові" діуретики (фуросемід), аміноглікозиди, ванкоміцин, кліндаміцин знижують кліренс цефтазидиму у разі одночасного застосування, що призводить до підвищення частоти розвитку нефротоксичної дії.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Спеціальні дослідження з цього приводу не проводилися. З огляду на можливі побічні ефекти з боку нервової системи, пацієнтів, які лікуються цефтазидимом, слід попереджати про можливе виникнення побічних реакцій, які негативно вплинуть на здатність керувати автомобілем або іншими механізмами.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Цефтазидим у незначній кількості проникає в грудне молоко. На період лікування слід припинити годування груддю. Застосування препарату в I триместрі вагітності протипоказано. Застосування препарату в II і III триместрах вагітності можливо тільки в тому випадку, якщо потенційна користь для матері перевищує можливий ризик для плоду.

Спосіб застосування та дози

Препарат призначений для парентерального введення. Перед введенням рекомендується провести шкірну пробу на переносимість. Дозу препарату встановлюють індивідуально залежно від ступеня тяжкості захворювання, віку пацієнта, локалізації інфекції, функції нирок і чутливості збудника.

Розчин препарату вводять внутрішньовенно (безпосередньо у вену або в трубку інфузійної системи) або глибоко внутрішньом'язово в ділянку верхнього зовнішнього квадранта великого сідничного м'яза або в ділянці латеральної частини стегна.

Дорослим призначають 1-6 г препарату на добу. Кратність введення - 2-3 рази на добу. Максимальна добова доза становить 6 г. При тяжких захворюваннях, особливо у пацієнтів зі зниженим імунітетом (у тому числі у хворих з нейтропенією) застосовують по 2 г кожні 8 або 12:00 або за 3 г кожні 12:00; при інфекціях сечовивідних шляхів призначають 0,5-1 г кожні 12:00; при інфекціях дихальних шляхів, викликаних псевдомонадами та при муковісцидозі рекомендована доза становить 100-150 мг/кг / добу в 3 прийоми; для профілактики інфекційних ускладнень при операціях на передміхуровій залозі препарат вводять в дозі 1 г при індукції анестезії, наступну дозу вводять при видаленні катетера. При більшості інших інфекцій ефективна доза становить 1 г кожні 8:00 або 2 г кожні 12.00.

Тривалість лікування становить від 4 до 14 днів. Лікування слід продовжувати не менше 48 годин після покращання стану хворого.

Новонародженим і дітям до 2 місяців рекомендована доза становить 25-60 мг/кг маси тіла на добу. Кількість введень - 2 рази на добу.

Дітям старше 2 місяців препарат призначають в дозі 30-100 мг/кг маси тіла на добу. Кількість введень - 2-3 рази на добу. Дітям з імунодефіцитом, муковісцидозом або менінгітом призначають до 150 мг/кг маси тіла на добу в 3 прийоми (максимальна добова доза - 6 г).

Для пацієнтів похилого віку, особливо для пацієнтів старше 80 років, рекомендована доза становить не більше 3 г на добу.

Правила приготування розчину для парентерального введення.

Розчин готують безпосередньо перед введенням. Для приготування розчину використовують 0,9% розчин натрію хлориду, 5% розчин глюкози, стерильну воду для ін'єкцій. Об'єм розчинника необхідне для приготування розчину для парентерального введення, залежить від кількості препарату у флаконі.

Кількість цефтазидиму у флаконі спосіб введення обсяг розчинника Приблизна концентрація (мг/мл)
1 г внутрішньом'язово 3 мл 260
внутрішньовенно струменево 10 мл 90
Внутрішньовенно у вигляді інфузії 50 мл 20

Для внутрішньом'язового введення вміст флакона 1 г розчиняють в 3 мл води для ін'єкцій. Після отримання прозорого розчину при необхідності можна додатково розвести в 2 мл 0,5% або 1% розчину лідокаїну. У разі застосування лідокаїну слід провести шкірну пробу на переносимість місцевих анестетиків. Для струминного введення вміст флакона 1 г розчиняють в 10 мл води для ін'єкцій. Розчин вводять повільно протягом 3 - 5 хв.

Для внутрішньовенного краплинного введення 1 г препарату попередньо розчиняють в 10 мл води для ін'єкцій. Отриманий розчин додатково розводять до 50 мл 5% розчином глюкози або фізіологічним розчином натрію хлориду. Інфузію проводять протягом не менше 30 хв.

Цефтазидим у формі порошку міститься у флаконі під пониженим тиском. При розчиненні препарату виділяється двоокис вуглецю (у вигляді невеликих бульбашок) і тиск у флаконі підвищується. Тому з метою полегшення використання рекомендується дотримуватися такого методу виготовлення розчину для внутрішньом'язового або внутрішньовенного болюсного введення:

  1. проколоти голкою шприца кришку флакона і ввести рекомендований кількість розчинника;
  2. вийняти голку шприца і обережно струшувати флакон протягом 1 - 2 хв, щоб утворився прозорий розчин
  3. перевернути флакон. При повністю введеному поршні шприца вставити голку в кришку флакона так, щоб вона повністю занурилася в розчин, і набрати весь розчин у шприц (голка повинна бути занурена в розчині).

Після розчинення отриманий розчин може мати колір від світло-жовтого до темно-жовтого. Це залежить від умов зберігання препарату, його концентрації та виду розчинника. При цьому слід пам'ятати, що якщо умови розведення дотримані, то зміна кольору розчину не позначиться на його антибактеріальної активності.

Діти

Препарат застосовують в педіатричній практиці.

Передозування

Симптоми: головний біль, запаморочення, парестезії, у тяжких випадках - генералізовані судоми, енцефалопатія, кома.

Лікування: симптоматична та підтримуюча терапія. При розвитку судом - антиконвульсанти. При розвитку реакцій гіперчутливості показано застосування адреналіну, гідрокортизону, антигістамінних препаратів та прийняття інших невідкладних заходів. Концентрація цефтазидиму в сироватці крові може бути знижена за допомогою діалізу або перитонеального діалізу.

Побічні реакції

З боку травної системи: діарея, нудота, блювота, болі в животі підвищення активності трансаміназ; рідко - стоматит, коліт, ентероколіт. Як і при застосуванні інших цефалоспоринів, коліт може бути викликаний Clostridium difficile і може виявлятись у вигляді псевдомембранозного коліту.

Гепатобіліарні порушення: транзиторне підвищення рівня печінкових ферментів (АЛТ, АСТ, ЛДГ, ГГТ, ЛФ); дуже рідко - жовтяниця.

З боку системи кровотворення: еозинофілія, тромбоцитоз; рідко - лейкопенія, нейтропенія, гранулоцитопенія, гемолітична анемія, тромбоцитопенія.

Алергічні реакції: алергічний дерматит, кропив'янка, мультиформна еритема, лихоманка, ангіоневротичний набряк, бронхоспазм, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, анафілактичний шок.

З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, порушення смаку, парестезії у пацієнтів з нирковою недостатністю при неправильному підборі дози - тремор, судоми, енцефалопатія, кома.

З боку сечовидільної системи: олігурія, підвищення вмісту креатиніну та / або сечовини в сироватці крові, ниркова недостатність.

Місцеві реакції: флебіт і тромбофлебіт при внутрішньовенному введенні, болючість при введенні.

Лабораторні показники: хибнопозитивна реакція Кумбса, транзиторне підвищення рівня сечовини, азоту сечовини в крові та / або креатиніну в сироватці.

Приблизно у 5% пацієнтів спостерігається позитивна реакція Кумбса, що може впливати на визначення групи крові.

Інші: рідко - кандидоз, в т. ч. слизової оболонки піхви, стоматит.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °C.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

Порошок для приготування розчину для ін'єкцій (по 1 г препарату у флаконі. По 1 флакону в картонній коробці).

Категорія відпуску

За рецептом.

Джерело інструкції

Інструкцію лікарського засобу взято з офіційного джерела — Державного реєстру лікарських засобів України.

Зверніть увагу!

Інструкція, розміщена на цій сторінці, носить інформаційний характер і призначена виключно з метою ознайомлення. Не використовуйте цей посібник як медичних рекомендацій .

Постановка діагнозу і вибір методики лікування здійснюється тільки вашим лікарем!

Медмаркет Аптека24 не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання інформації, розміщеної на сайті apteka24.ua. Детальніше про Відмову від відповідальності.

Ціна на Фортазим порошок для приготування розчину для ін'єкцій 1 г, флакон, 1 шт. актуальна при замовленні на сайті. На apteka24.ua можна купити Фортазим порошок для приготування розчину для ін'єкцій 1 г, флакон, 1 шт. з доставкою в такі міста України: Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Рівне, Біла Церква, Вінниця, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Краматорськ, Кременчук, Кривий Ріг, Кропивницький, Львів, Луцьк, Маріуполь, Миколаїв, Полтава, Суми, Тернопіль, Херсон, Житомир, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів. В інші міста замовлення можуть доставлятися через службу доставки. Доступна доставка кур'єром. Докладніше про способи, вартості та обмеженнях доставки.