Багато хто вважає, що в догляді за зубами головне — правильно підібрати зубну пасту. Насправді, щітка теж має дуже велике значення. Насправді, це мало не найнеобхідніша річ, багато соцопитуваннь показували, що щітка куди важливіше комп'ютера і машини. Її прообразом користувалися ще на початку людської історії, а вже в 15 столітті з'явилися письмові згадки про китайських зубні щітки зі свинячої щетини, барсучьего або кінського волоса. Сучасні стоматологи вважають, що щітками з натуральної щетини краще не користуватися, так як у волосся пориста структура, а тому в них потенційно можуть накопичуватися мікроорганізми. Тому, гігієнічний виріб повинен бути виготовлен з синтетичних волокон.
До ручок також пред'являються певні вимоги — вони повинні бути ергономічними, щоб щітка зручно містилася в руці, не ковзала. Головка повинна бути витягнутої і закругленою, тоді вона зможе не травмувати ясна, проникаючи у важкодоступні ділянки порожнини рота.
При виборі щітки, варто виходити зі стану ясен і зубів, від цього залежить комфортна для вас жорсткість. В ідеалі вона повинна бути середньої, але стоматологи рекомендують м'яку щетину пацієнтами, у яких проблемна емаль або ясна, дітям до 12 років. В ідеалі, щітка повинна бути з рухомою головкою.
Ефективність чистки багато в чому залежить від розміщення пучків. Вони повинні перехрещуватися, розташовуватися під кутом один до одного в протилежних напрямках. Побачити таку особливість конструкції пучків на око неможливо, тільки прочитати на упаковці. Щітки з такими пучками здатні дуже глибоко проникнути, а значить прибрати наліт як з фронтальної поверхні, так і з важкодоступних місць. Щоб ви могли регулювати ступінь натискання щіткою на зуби і не травмувати ясна і емаль, ручка повинна бути довгою. Рука не буде ковзати, якщо на ручці будуть гумові елементи.
Великою популярністю сьогодні користується електрична зубна щітка і її просунутий варіант — ультразвукова. Список їх переваг дуже довгий. У них змінні голівки, тому, коли щетинки перестають справлятися зі своїми завданнями, зовсім не обов'язково купувати нову щітку. Можна заздалегідь купити набір, щоб не залишитися без щітки в невідповідний момент.
Головне, призвичаїтися правильно користуватися звуковою, що не притискати її сильно до губ, щоб не нашкодити емалі. У таких виробах є генератор, який на високій частоті виробляє УЗ-хвилі. Завдяки надшвидкій вібруючій пульсації щетинок, наліт швидко забирається, вбиваються шкідливі бактерії.
До того ж, за допомогою такого способу чищення, можна активізувати біохімічні процеси, поліпшити в тканинах мікроциркуляцію крові, що позитивно позначиться на яснах. Але електричні щітки не рекомендовані при гінгівіті, стоматиті, якщо рухливість зубів підвищена, а також з-за деяких інших захворювань. Такі щітки рекомендують використовувати для брекетів.
Міняти звичайні щітки варто раз в 3 місяці, в іншому випадку щетина "розлохматиться" і чистка втратить всю ефективність. В ідеалі, на щітці повинен бути індикатор — спеціальне покриття, яке наносять на щетину. Воно змінює колір, коли «робочий інструмент» зношується, і так можна зрозуміти, що пора придбати новий. Насадки для електричних щіток змінюють з тією ж частотою.
А ось, якщо ви носите брекети, щітку потрібно міняти частіше, раз в 2 тижні. Лікарі також рекомендують користуватися іригатором — спеціальним приладом, який промиває зуби водою або антибактеріальним розчином під тиском. Так можна видалити навіть найдрібніші залишки їжі.
Варто знати, що чистити важливо не тільки зуби, але і язик, адже на ньому накопичується велика частина бактерій, що викликають захворювання. На багатьох щітках на зворотному боці передбачено для цього покриття. Але, якщо його немає, ви можете придбати в аптеці спеціальну ложечку.
Придбати різні медичні препарати, ліки, таблетки, а також різні інші засоби для підтримки свого здоров'я можна на сайті «Аптека24». Просто введіть назву в пошук, і ви отримаєте кращі пропозиції за доступними цінами.
Зубні щітки | Ціна |
---|---|
М'яка зубна щітка Сенсодин глибоке очищення | 130,8грн |
Зубна щітка Пародонтакс Десна і Зуби | 102,1грн |
Зубна щітка Пародонтакс Комплексний Захист | 143,2грн |
Зубна щітка Сенсодин для чутливий зубів і захисту ясен М + З | 147,9грн |
Зубна щітка Lacalut Duo Clean (Лакалут Дуо Клін) з пластинкою для очищення язика | 58,6грн |