Гормональна контрацепція — метод запобігання небажаній вагітності шляхом застосування синтетичних жіночих статевих гормонів (естрогенів, дидрогестерон). Він підходить як для дівчат, так і для жінок, що живуть статевим життям.
Основна функція протизаплідних таблеток — це запобігання незапланованої вагітності. Гінекологами рекомендується тривалий прийом оральних контрацептивів.
Принцип дії гормональних контрацептивів полягає в зміні гормонального фону і ефективному придушенні овуляції. Овуляція - це процес, яким закінчується фолікулярна фаза менструального циклу, коли в результаті розриву зрілого фолікула, яйцеклітина виходить з яєчника в маткову трубу для подальшого запліднення. Вона починається на 14-й день циклу, якщо його тривалість становить 28 днів.
Процес овуляції контролюється гіпоталамусом за допомогою виділення гонадотропних гормонів (ЛГ - лютеїнізуючий гормон і ФСГ — фолікулостимулюючий гормон). Комбіновані оральні контрацептиви (КОК), а саме синтетичні естрогени і прогестини, припиняють виділення гіпоталамусом ЛГ і ФСГ, в результаті чого овуляція пригнічується.
Протизаплідні гормональні препарати надають дію одним з нижчеперелічених способів:
Всі протизаплідні таблетки повинен призначати лікар, так як вони бувають декількох видів і мають свої фармакологічні властивості.
Препарати оральної контрацепції потрібно приймати щодня протягом 3-х тижнів, але термін і частоту вживання слід уточнювати в інструкції. Також особливості застосування залежать від виду гормональних препаратів.
Види таблетованих гормональних контрацептивів:
Існують особливі протизаплідні таблетки, призначені для екстреної контрацепції, коли відбувся незахищений статевий акт і терміново потрібно уникнути негативних наслідків. Їх потрібно приймати не пізніше, ніж через 72 години після близькості. До таких таблеткам відносять: Гінепрістон, Постинор.
Також існує окремий вид гормональних контрацептивів, який можна використовувати після пологів. До їх складу входять гестагени (група синтетичних гормонів аналогічних прогестерону). Вони не впливають на вироблення, смак грудного молока і хоч невелику кількість даної речовини потрапляє в нього, це не має шкідливого впливу на дитину. Починати приймати протизаплідні можна тільки через 3-6 тижнів після пологів. Лактинет ®
Для придбання більшості оральних контрацептивів (наприклад, Ліндинет, Депо-провера, Постинор) потрібен рецепт лікаря, однак існують і протизаплідні без рецепта (наприклад, Жастінда, Дроспіфем 30, Деновель 30).
Комбіновані оральні контрацептиви не тільки предохраненяют від вагітності, але і приносять користь у ряді інших випадків.
Різні методи контрацепції, включаючи гормональні, не тільки запобігають небажаній вагітності, вони також можуть призначатися як препарати для лікування деяких захворювань і надавати позитивний ефект на функціонування систем і органів жіночого організму.
Позитивні ефекти від протизаплідних таблеток:
Однак слід пам'ятати що, які краще гормональні контрацептиви приймати в кожному окремому випадку повинен вирішувати лікар. Адже вони можуть не тільки попереджувати захворювання статевих органів, а й надавати побічні ефекти.
В інструкції кожного протизаплідного препарату вказано перелік негативних наслідків, до яких може привести його застосування.
До побічних дій гормональних контрацептивів відносять:
Щоб не виникало побічних ефектів від гормональних контрацептивів, потрібно обов'язково проконсультуватися з гінекологом і перед прийомом таблеток детально вивчити інструкцію, в якій буде вказано перелік протипоказань. Якщо у жінки є хоча б одне з них, оральні контрацептиви пити не можна.
У кожного лікарського препарату існує свій перелік протипоказань, однак протизаплідні таблетки мають такі загальні протипоказання:
Гормональні контрацептиви сприяють стабілізації менструального циклу, прибирають болючість під час місячних і ПМС, запобігають виникненню раку яєчників, стабілізують роботу сальних залоз, прибираючи жирність шкіри, волосся і допомагають при акне. Однак протизаплідні таблетки мають свої особливості, тому при їх прийомі потрібно враховувати індивідуальні характеристики кожної жінки.
Кращі і найбезпечніші гормональні контрацептиви може прописати тільки кваліфікований лікар-гінеколог.
Всі гормональні контрацептиви в Україні можна купити на сайті apteka24.ua по актуальній ціні.
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Гормональні контрацептиви | Ціна |
---|---|
Логест таблетки, 21 шт. | 297,5грн |
Джаз таблетки противозачаточные, 28 шт. | 346,5грн |
Дроспіфем 20 таблетки по 0,02 мг/3 мг, 28 шт. | 306,9грн |
Регулон таблетки для контрацепції, 21 шт. | 359,4грн |
Депо-провера суспензія для ін'єкцій по 500 мг/3,3 мл, 1 шт. | 519,2грн |