0800 30 22 44

8:00 - 20:00. Безкоштовно

Жарознижуючі для дітей

Знайдено 68 товарів
Залімська Юлія СергіївнаРедакціяЮлія Залімська
Оновлено
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурна видача
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
showMoreПоказати ще-52 товарів

Підвищення температури у дитини не завжди може бути причиною якого-небудь захворювання. Все залежить від індивідуальності дитячого організму, від того скільки днів тримається температура і самого показника температури. Якщо температура занадто висока або заподіює дискомфорт дитині, то застосовуються жарознижуючі для дітей.

Нормальна температура тіла у дітей
новонароджені 36,8-38,1°C
перша доба 36,5-37,4°C
друга доба 36,9-37,4°C
до 1 року 37,2-38,5°C
старше 2-х років 37,2-37,9°C
Температура може змінюватись в залежності від місця вимірювання, як правило, більш високі показники при вимірюванні в прямій кишці, вусі, середні показники в роті і більш низькі в пахвовій западині.

При підвищеній температурі тіла багато патогенних мікроорганізмів припиняють своє розмноження або ж гинуть, при цьому стимулюється вироблення антитіл, утворюються групи гормоноподібних білків — інтерферонів і цитокінів, які синтезуються клітинами імунної системи.

Багато дітей переносять помірну лихоманку (до 38,5°C) без виникнення сильного дискомфорту і без будь-яких ускладнень. Якщо дитина переносить температуру більш-менш сприятливо і при цьому зберігається її активність, то з прийомом жарознижуючих не поспішайте, спостерігайте за розвитком захворювання.

Яку температуру потрібно збивати у дітей і в яких випадках?

Підвищена температура у новонароджених або маленьких дітей значно відрізняється від жару у дорослих, оскільки дитячий організм відрізняється своєю чутливістю і сприйнятливістю до різних факторів. У дітей внаслідок вікових особливостей терморегуляції підвищена температура тіла може мати різну природу і причини виникнення.

Рекомендується приймати жарознижуючі засоби, якщо аксилярна (вимірювана в паховій впадині) температура у дитини перевищує 38,5°C.

Лихоманка може становити серйозну небезпеку для дітей в таких випадках:

  • пневмонія;
  • порушення з боку серцево-судинної системи;
  • хвороби легенів;
  • розумові відхилення;
  • лихоманка понад 41°C (можуть спостерігатися порушення з боку ЦНС);
  • вік дітей до 3 місяців життя;
  • фебрильні судоми в анамнезі.

При наявності хоча б одного з перерахованих вище станів, температуру необхідно збивати навіть при показнику 38°C.

Якщо дитина погано переносить температуру, її стан значно погіршується, з'являються такі симптоми як міалгія (біль в м'язах), тремтіння в тілі, відчуття холоду, бліда шкіра з синюшними плямами (бліда лихоманка), холодні кінцівки, головний біль, нудота, то необхідно прийняти жарознижуючий препарат для усунення виникнення ризиків для здоров'я на тлі лихоманки.

Діагностика причин лихоманки у дітей

Найголовнішим фактором в усуненні лихоманки у дитини є визначення причини її виникнення. Однак слід врахувати що підвищення температури, особливо у маленьких дітей, не завжди може бути спровоковано вірусною або бактеріальною інфекцією. Перш за все варто звернути увагу на вікові особливості, властиві дітям.

Зверніть увагу! У дітей першого року життя спостерігається недосконалість механізмів терморегуляції. На першому році життя відбувається зменшення віддачі тепла через  порушення теплопровідності, тепловипромінювання, а також через  збільшення теплопродукції. До 2 років діти залишаються термолабільними, про що говорить підвищення температури після їжі або при високій температурі навколишнього середовища. У дітей від 3 до 10 років удосконалюються механізми терморегуляції, але їх нестійкість продовжує зберігатися.

Спочатку слід з'ясувати, коли почалася лихоманка у дитини та наскільки високою вона була. Також велике значення відіграють інші симптоми, які супроводжують підвищену температуру тіла.

Обов'язково повідомте лікаря, чи перенесла ваша дитина недавно будь-які оперативні втручання, а також чи присутні у неї супутні або перенесені захворювання. Також поставте фахівця до відома, чи мала ваша дитина недавній контакт з хворою людиною.

Вашій дитині також можуть знадобитися аналізи крові, сечі та інші аналізи для перевірки на наявність захворювання.

Час вимірювання температури 

Для того, щоб результати вимірювання були вірні, виберіть відповідний час для цієї процедури. Якщо дитина на цей момент гіперактивна, схвильована або плаче і кричить, то результат вимірювання може бути неточним.

Зверніть увагу! Для точності результатів вимірювання температури дитина повинна бути спокійною. Показник рівня температури буде невірним, якщо напередодні у дитини була фізична діяльність, ванні процедури, емоційне потрясіння або недавня прогулянка.

Також важливим показником результативності вимірювання температури у дитини буде час доби. Оскільки відомо, що у вечірній час температура людини вища, ніж вранці, то вимірювання слід проводити в певний час бадьорості.

Якщо аналізи та висновок лікаря показали, що дитина все-таки захворіла — вимірюйте температуру не рідше, ніж кожні 3-4 години.

Зверніть увагу! Вимірюючи температуру дитини під час сну, ви повинні врахувати, що у сплячої дитини робота організму уповільнює свою діяльність, в тому числі й процеси, що відповідають за терморегуляцію, внаслідок чого температурні показники можуть бути занижені.

Методи вимірювання температури у маленьких дітей

В даний час методи вимірювання температури тіла досить різноманітні для забезпечення найточніших показань. Оскільки маленькі діти відрізняються своєю рухливістю і відсутністю правильної і точної координації рухів, існують різні методи і пристосування для вимірювання температури.

Найпоширеніші місця і методи для вимірювання температури наступні:

  • в пахвовій западині;
  • в вусі;
  • в прямій кишці;
  • в роті.

Прилади для визначення температури тіла у дитини:

  • ртутний термометр (вимір 7-10 хвилин);
  • електронний термометр (вимір 3-5 хвилин);
  • інфрачервоний термометр (моментальне вимір);
  • термометр-пустушка (вимір 3-5 хвилин);
  • розумні дитячі термометри, що надягають на руку (безперервне вимірювання температури).

Лікарські форми жарознижуючих для дітей

Оскільки у маленьких дітей слабо розвинений ковтальний рефлекс, багато лікарських препаратів використовуються або в рідкій формі, або парентерально, тобто, минаючи шлунково-кишковий тракт.

Зверніть увагу! Лікарська форма для дітей підбирається з урахуванням віку дитини.

Для дітей дошкільного віку рекомендують переважно рідкі лікарські форми (сиропи, розчини, суспензії, емульсії, полоскання, розчинні таблетки, краплі).

Для дітей шкільного віку, крім вищевказаних лікарських форм, також використовуються таблетки, драже, капсули, гранули, ректальні лікарські форми відповідних вікових дозувань.

Жарознижуючі препарати для дітей. Температура: чим збивати?

Найбільш безпечними і ефективними зарекомендували себе препарати для усунення лихоманки у дітей — це парацетамол та ібупрофен.

  Парацетамол Ібупрофен
Разова доза 10-15 мг/кг 5-10 мг/кг
Інтервал  кожні 4-6 годин, але не більше 4-х раз на добу кожні 6-8 годин, але не більше 3-х раз на добу
Вік

з 1-го міс. (маса тіла не меньше 4 кг) — Ефералган

з 2-х міс. — Панадол

з 3-х міс. — Цефекон Д

з 6-ти міс. — Парацетамол

з 3-х мес. (маса тіла не меньше 5 кг) — Бофен, Ибуфен, Бруфен, Нурофен

з 1-го року (масса тела не меньше 10 кг) — Ибуфен Форте

Форма випуску

Суспензія

120 мг/5 мл

Суспензия

100 мг/5 мл

200 мг/5 мл (Форте)

Свічки

80/170/330 мг (Парацетамол)

80/150/300 мг (Эффералган)

50/100/250 мг (Цефекон Д)

Свічки

60 мг (Нурофен)

Раствор/Сироп

30 мг/1 мл (Эффералган)

 

 

Зверніть увагу! Ліки від температури для дітей у вигляді уколів Анальгіну заборонено застосовувати у віці до 3-х місяців з масою тіла до 5 кг. Анальгін частіше використовується як анальгезуючий засіб, ніж жарознижувальний, тому його застосування в дитячій практиці не зовсім доцільно і небезпечно зокрема для кровотворної системи. Але якщо його все таки застосовують, то з розрахунку в дозуванні 5-10 мг/кг 2-3 рази/добу, вводять тільки внутрішньом'язово з курсом застосування не більше 3-х днів.

Умови для дитини під час лихоманки

Давайте дитині більше рідини, оскільки при лихоманці спостерігається підвищене потовиділення, що може призвести до зневоднення. Рідина, зокрема проста чиста вода, натуральний сік або бульйон, можуть допомогти запобігти зневоднення. Також запитаєте лікаря вашої дитини, чи можна дати регідратаційну воду, що допомагає при зневодненні та інтоксикації.

Одягайте дитину в легкий одяг. Не надягайте на неї додатковий одяг і ковдри, оскільки це може привести до перегріву і підвищення температури ще вище. Одягайте дитину в легкий, зручний одяг. Міняйте одяг, ковдру або простирадла дитини, якщо вони промокли.

Охолоджуйте вашу дитину безпечно. Використовуйте компрес або купайте дитини у ванній з теплою води. Лихоманка вашої дитини не може знизитися відразу після ванни. Зачекайте 30 хвилин і перевірте температуру дитини знову. Ні в якому разі не мийте дитину в холодній або крижаній воді.

Тривожні прояви і симптоми лихоманки

Зверніться до лікаря або викличте швидку, якщо у вашої дитини такі симптоми:

  • вік до 2 місяців;
  • ознаки зневоднення (запалі очі, різке зниження кількості сечовипускання, запале тім'ячко у дітей до року, сухі слизові в роті, сильна сонливість або навпаки перезбудження);
  • розвиток фебрильних судом;
  • пурпурний висип на тілі або синці на очах;
  • виражене порушення дихання (занадто повільне, надто швидке або утруднене);
  • дуже сильний головний біль;
  • безперервна блювота.

Групи ризику стосовно розвитку ускладнень

До групи ризику розвитку важких ускладнень від високої температури у дитини, відносяться наступні ознаки:

  • діти у віці до 2 місяців при наявності температури вище 38 градусів;
  • з фебрильними судомами в анамнезі;
  • із захворюваннями центральної нервової системи (епілепсія, енцефалопатія, вегетативна дисфункція);
  • з хронічною патологією органів кровообігу і легких (пороки серця, судин і легенів);
  • зі спадковими метаболічними назвами;
  • недоношені діти.

 

apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Жарознижуючі для дітей

Жарознижуючі для дітейЦіна
Парацетамол сироп для дітей, 100 мл - Борщагівський ХФЗ
57,1грн
Парацетамол таблетки по 200 мг, 10 шт. - Лубнифарм
13,2грн
АнтиФлу Кідс жарознижуючий засіб для дітей, порошок в пакетиках, 5 шт.
192,2грн
Парацетамол таблетки по 200 мг, 10 шт.
22,5грн
Нурофєн 12+ таблетки по 200 мг, 12 шт.
106,3грн