Оригінальний препарат: Еріус.
Дезлоратадин — це антигістамінний (протиалергічний) препарат, відноситься до групи блокаторів Н1-гістамінових рецепторів (тривалої дії). Є первинним активним метаболітом лоратадину. Пригнічує вивільнення гістаміну і лейкотрієну С4 з опасистих клітин. Попереджає розвиток і полегшує перебіг алергічних реакцій, таких як висип, чхання, сльозоточивість очей, свербіж і нежить. Має протиалергічну, протисвербіжну і протиексудативною дією (перешкоджає виділенню ексудату (біологічна рідина)). Зменшує проникність капілярів, попереджає розвиток набряку тканин, знімає спазм гладкої мускулатури. Дезлоратадин — препарат II покоління, практично не має седативний ефект і при прийомі в дозі 7,5 мг не впливає на швидкість реакції. який використовується для полегшення алергічних реакцій.
Дезлоратадин також використовується для лікування кропив'янки і хронічних шкірних реакцій алергічного характеру.
У разі передозування препаратом потрібно використовувати стандартні заходи (промивання шлунка, виклик блювоти), спрямовані на видалення активної речовини, або застосовувати симптоматичне лікування за рекомендаціями лікаря.
При різкому погіршенні самопочуття негайно викликайте невідкладну медичну допомогу.
Загальні побічні ефекти дезлоратадину — це:
В індивідуальних випадках список побічних ефектів може бути набагато ширше.
Спосіб застосування та дози препарату залежать від його форми випуску і інших чинників. Оптимальний режим дозування може визначити тільки лікар.
Слід суворо дотримуватися відповідності використовуваної лікарської форми дезлоратадина показаннями до застосування і режиму дозування.
Застосування ліки категорично протипоказано при гіперчутливості до дезлоратадину або лоратадину (Кларитин).
Також препарат не застосовується у разі:
Якщо Ви вагітні або годуєте грудьми - не варто приймати дані ліки без попередньої консультації лікаря.
Спосіб застосування та дози конкретного препарату залежать від його форми випуску і інших чинників. Оптимальний режим дозування визначає лікар. Слід строго дотримувати відповідність використовуваної лікарської форми конкретного препарату показаннями до застосування і режиму дозування.
Ви можете приймати препарат незалежно від прийому їжі.
Ретельно дотримуйтесь рекомендацій Вашого лікаря щодо дозування, даючи ліки дитині. Дезлоратадин не можна застосовувати дітям молодше 2-ох років.
Кількість препарату у вигляді суспензії важливо ретельно відміряти, використовуючи дозуючий шприц з комплекту або пристрій для вимірювання дози ліків (НЕ кухонну ложку).
Зберігати лікарський засіб потрібно при кімнатній температурі вдалині від вологи, тепла і сонячного світла.
Перед застосуванням обов'язково ознайомтеся з інструкцією і проконсультуйтеся з лікарем.
Пропустіть пропущену дозу, якщо прийшов час для наступної запланованої дози. Не використовуйте ліки додатково для заповнення пропущеної дози. Не приймайте дві дози препарату за один раз.
Якщо в результаті прийому лікарського засобу у Вас проявилися такі побічні ефекти, як задишка, набряки, висипання на шкірі, прискорене або нерегулярне серцебиття, анафілаксія (алергічна реакція негайного типу, стан різко підвищеної чутливості організму, що розвивається при повторному введенні алергену) — це сигнал організму про передозуванні препаратом.
У разі передозування дезлоратадину потрібно зробити промивання шлунка або викликати блювоту.
Якщо після таких маніпуляцій Ваше стан не покращився - не затягуйте, терміново викликайте невідкладну медичну допомогу і дійте відповідно до подальшими рекомендаціями фахівців.
Вживання алкоголю при терапії дезлоратадину не посилює негативної дії етанолу на психомоторну функцію. Однак спостерігалися випадки непереносимості алкоголю і алкогольна інтоксикація під час застосування препарату. Тому не рекомендується вживати алкоголь під час лікування.
Пацієнтам з рідкісними спадковими проявами непереносимості галактози, вродженою недостатністю лактози або синдромом мальабсорбції (втрата одного або багатьох поживних речовин, що надходять в травний тракт, обумовлена недостатністю їх всмоктування в тонкій кишці) глюкози і галактози не слід приймати цей препарат.
Загальні побічні ефекти дезлоратадину — це:
В індивідуальних випадках список побічних ефектів може бути набагато ширше. Запитайте свого лікаря про індивідуальної чутливості.
Будьте уважні!
Негайно зверніться до лікаря, якщо при прийомі дезлоратадину виникають будь-які з наступних побічних ефектів:
При прийомі ліків також можуть виникнути деякі побічні ефекти, які можуть зникнути під час лікування за допомогою поступового звикання організму. Тільки лікар може розповісти Вам про способи запобігання цих побічних ефектів.
Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем, якщо будь-які з наступних побічних реакцій зберігаються і викликають у Вас занепокоєння:
Застосування і дозування дезлоратадина для дорослих:
Застосування і дозування дезлоратадина для дітей при алергічного риніту і кропивниці:
Запитайте лікаря, чи безпечно Вам використовувати дезлоратадин, якщо Ви приймаєте будь-які з наступних препаратів:
Цей список не повний. Деякі інші препарати також можуть взаємодіяти з дезлоратадину, включаючи ліки, що відпускаються за рецептом і без рецепта, вітаміни і рослинні продукти. У цьому посібнику з ліків перераховані не всі можливі взаємодії.
Пам'ятайте, зберігати дезлоратадин, як і всі інші ліки, необхідно в недоступному для дітей місці. Ніколи не діліться своїми ліками з іншими людьми і використовуйте дезлоратадин тільки за призначенням.
Навіть якщо Ви на цій сторінці знайшли вичерпну інформацію зі свого питання, обов'язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що отримана інформація дійсно застосовна в конкретно Вашому індивідуальному випадку.
Desloratadine / Drugs.com (анг.)
Дезлоратадин / Державний реєстр лікарських засобів (укр.)
Медмаркет Аптека24 надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Медмаркет Аптека24 не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Ціни (26,19 - 361 грн)
В период аллергии возникает потребность в применении антигистаминных (противоаллергических) препаратов. Но какой препарат эффективней — Лоратадин или Эдем?
Читати всеУ період алергії виникає потреба у застосуванні антигістамінних (протиалергічних) препаратів. Але який препарат ефективніший — Лоратадн чи Едем?
Читати все