Аналоги ліків — це препарати з тією ж самою діючою речовиною або з іншою діючою речовиною, проте з таким же терапевтичним ефектом і схожою фармакологічною дією.
Зазвичай потреба в аналогах дженериків виникає тоді, коли в аптеці немає в наявності бажаного вами препарату, або тоді, коли ви хочете купити оригінальний препарат або більш дорогий брендовий.
Але чи є сенс купувати ліки дорожче? Чим відрізняються дженерики від оригінальних лікарських засобів? І як відбувається підбір аналогів?
Аналоги препаратів зовсім не обов'язково повинні бути ідентичними, хоча однаковий склад, дозування і форма випуску і є гарантією того, що ви підберете ліки правильно без необхідності коригувати дозу або курс лікування.
Тому зверніть увагу на те, що аналоги препаратів можуть бути як повністю ідентичними, так і відрізнятися формою випуску та дозуванням, або навіть складом діючих речовин, будучи комбінованими або подібними по терапевтичній групі препаратами.
Кожен аналог — це копія або похідне оригінального препарату. Оригінальні лікарські засоби розробляються і патентуються компанією-розробником. Вони обов'язково проходять доклінічні та клінічні випробування для доведення своєї ефективності та безпеки. А також для кожного оригінального препарату обов'язково відбувається реєстрація бренду.
Після того як термін дії патенту на унікальну лікарську формулу закінчується, ця формула переходить у громадське користування, і інші компанії-виробники отримують можливість на її основі створювати свої аналоги.
Примітно те, що стає відома тільки формула, а не спосіб виробництва або склад допоміжних речовин. Тому не існує абсолютно ідентичних аналогів — вони, як мінімум, відрізняються допоміжними речовинами, що може впливати на термін зберігання, швидкість і тривалість терапевтичного ефекту.
Тому рекомендується підбирати аналоги під керівництвом лікаря і намагатися обирати препарати, максимально схожі до того, який вам призначили.
Після того як формула оригінального препарату стала загальнодоступною, компанії створюють аналоги двох видів:
Дженерики — це дешеві аналоги дорогих ліків, копії оригінального препарату, які не проходять розробку і дослідження, тому на їх створення витрачено мінімальну кількість фінансових коштів. Дженерики не мають брендової назви і коштують в рази дешевше.
Брендові аналоги — це по суті ті ж самі дженерики, які, проте, випускаються під зареєстрованим брендом, мають унікальну назву і позиціонуються як більш якісні та дорогі ліки.
Насправді вибір дешевого дженерика або дорогого брендового препарату завжди залишається тільки на розсуд пацієнта, оскільки з клінічної ефективності та безпеки дані засоби не відрізняються.
У фармацевтичній галузі існує поділ усіх аналогів на 4 порядки, відповідно до яких і відбувається підбір препаратів-замінників на apteka24.ua. Усі аналоги ліків підбираються згідно з алгоритмом, затвердженим алгоритму, утвержденному Центрами ВООЗ за методологією статистики лікарських засобів і прийнятим Міністерством охорони здоров'я України, а також відповідають 4 рівням:
Глицин є дженериком. Це означає, що даний засіб вже є дешевим аналогом оригінального препарату. Вас може цікавити пошук іншого аналогічного медикаменту у тому випадку, якщо Глицин немає в аптеці, якщо ви хочете купити дорожчі ліки або ж ваш особистий лікар через співвідношення ціни та терапевтичної ефективності у вашому конкретному випадку призначив вам брендовий аналог Глицин.
Вибираючи аналогічні ліки Глицин, намагайтеся брати ті, які максимально ідентичні — повний аналог, у якого той же склад діючих речовин, та сама форма випуску і таке ж дозування. Це допоможе уникнути коригування лікування та очікувати передбачуваного результату для здоров'я без виникнення побічних ефектів і відхилень.
Таким чином, вибираючи аналог Глицин, зверніть увагу на наступні речі:
Якщо ви віддаєте перевагу взяти для лікування частковий аналог з іншим дозуванням або формою випуску, комбінований лікарський засіб або ж інший подібний аналог, який містить зовсім інший склад, хоча і володіє подібним терапевтичним ефектом, то обов'язково порадьтеся зі своїм лікарем про таку заміну, оскільки ті ліки, якими ви плануєте замінити Глицин можуть не підійти у вашому конкретному випадку і навіть завдати шкоди здоров'ю.
Інформація, представлена на даній сторінці, не є посібником з самолікування і призначена для самоосвітніх цілей. Будь-яке рішення про лікування та зміну медикаментозної терапії повинен приймати лікар.
apteka24.ua не несе відповідальності за дії відвідувачів сайту з самолікування, засновані на представленій інформації. Ми дбаємо про вас, і тому настійно рекомендуємо звертатися за будь-якою медичною допомогою і консультацією до лікаря.
Ціни (34,6 - 98,4 грн)