МНН (міжнародна непатентована назва, дженерик): силімарин / silymarin.
Оригінальний препарат: Карсил / Carsil.
Торгові назви: Легалон, Сіларсіл, Гепарсил, Силібор, Гепалекс, Гепаретте, Дарсил.
Карсил — це лікарський препарат з групи гепатопротекторів. Діючим компонентом препарату є силімарин — речовина, що міститься в розторопші плямистій.
Силімарин має протизапальний ефект, який сприяє зменшенню ушкоджень печінки, пов'язаних з вірусними інфекціями за рахунок пом'якшення запального каскаду і модуляції імунної системи.
Карсил має антиоксидантну дію, яка виявляється в гальмуванні просочування токсинів в печінку. Небезпечні речовини знешкоджуються фізіологічним шляхом, оскільки діюча речовина взаємодіє з вільними радикалами, перериває процес перекисного окислення ліпідів і запобігає пошкодженню клітин.
Лікарський засіб продукує синтез білків і фосфоліпідів в ділянках печінки, що мають ураження. Так він нормалізує обмін ліпідами, стабілізує і сприяє регенерації мембрани клітин.
Показання для прийому Карсилу:
Завдяки властивостям препарату і правильній терапії поліпшується самопочуття пацієнта, зникають скарги на слабкість, відчуття тяжкості в правому підребер'ї, втрата апетиту і блювота. Тривале застосування збільшує відсоток виживання людей з цирозом печінки.
Протипоказання для застосування Карсилу:
Силімарин має естрогеноподібний ефект, тому його варто застосовувати тільки за призначенням лікаря, якщо ви маєте гормональні порушення.
Карсил має в складі незначну кількість пшеничного крохмалю і вважається безпечним для пацієнтів з непереносимістю глютену.
Також серед допоміжних компонентів є лактоза і сахараза. Тому не варто приймати Карсил, якщо у вас є такі стани:
При терапії хвороб печінки варто дотримуватися дієти і не вживати алкоголь.
Застосування в період вагітності та годування груддю.
На даний момент не існує достовірних досліджень щодо впливу препарату на внутрішньоутробний розвиток плода або лактацію. Необхідність в лікуванні цим препаратом може встановити тільки лікар після повного обстеження. Застосування Карсилу може бути обумовлено тільки тим, що від такої терапії користь для матері буде вищою, ніж потенційний ризик для дитини.
Зверніть увагу!
Якщо ви маєте порушення з функціонуванням вестибулярного апарату, то приймайте препарат з обережністю.
Карсил випускається у формі драже (зміст розторопші плямистої еквівалентно 22,5 мг силімарину) і капсулах (вміст розторопші плямистої еквівалентно 90 мг силімарину).
Капсули і драже варто приймати всередину цілими і не розжовувати, запивати великою кількістю води.
Тяжкість ураження печінки | Лікарська форма | |
Драже | Капсули | |
Легка і помірна | 1-2 таблетки 3 рази на добу | по 1 капсулі 1-2 рази на добу |
Важка | до 2-4 таблеток 3 рази на добу | починається з 1 капсули 3 рази на добу |
Курс лікування триває близько 3 місяців. Точну дозу і тривалість курсу може визначити тільки лікар залежно від ваших індивідуальних показань і тяжкості перебігу хвороби.
Зверніть увагу!
Не давайте вашій дитині Карсил, якщо вона не досягла 12-річного віку, тому що це може погіршити її стан і поставити життя під загрозу.
Якщо ви забули випити препарат, то випийте необхідну дозу як тільки згадаєте. Якщо вже прийшов час для наступного прийому препарату, то не варто приймати подвійну дозу.
Ліки не можна приймати одночасно з алкоголем.
Також не варто змінювати лікарську форму препарату без рекомендації лікаря.
Зазвичай хворі добре реагують на лікування Карсилом .
Рідко можуть бути такі побічні ефекти:
Побічні явища зникають після припинення прийому препарату зазвичай без застосування додаткових заходів.
Немає інформації про інциденти передозування. Якщо ваша дитина або ви випадково взяли занадто велику дозу ліків, то рекомендується промити шлунок, прийняти адсорбент. При необхідності варто звернутися до лікаря.
Токсичні ефекти силімарину не спостерігалося при дозуванні 1200 мг/день.
Дослідження виявили погану абсорбцію, швидкий метаболізм і низьку біодоступність силімарину при пероральному введенні при вживанні у великих дозах (> 1500 мг/день).
Також повідомлялося про легку форму алергії при дозуванні більше 1500 мг/день.
Якщо ви вживаєте Карсил, пероральні контрацептиви і одночасно препарати, які застосовуються при естрогензамісній терапії, то, можливо, ефективність останніх ліків знизиться. Перед комбінацією цих препаратів проконсультуйтеся з вашим лікарем.
Карсил підсилює дію наступних речовин:
Якщо ви маєте діабет 2-го типу, то поговоріть зі своїм лікарем перед застосуванням Карсилу, оскільки компоненти препарату можуть знизити показник цукру в крові.
Карсил збільшує кількість Сімепревіра (ліки від гепатиту С) в плазмі крові.
Зберігайте Карсил в затемненій шафці, без сторонніх запахів, при температурі не більше 25°С.
Лікарська речовина має бути недоступною для дітей і тварин.
Silymarin / Drugbank (англ.)
Silymarin / ScienceDirect (англ.)
Milk thistle / MayoClinic (англ.)
Milk Thistle / Drugs.com (англ.)
Metabolism, Transport and Drug–Drug Interactions of Silymarin / PubMed (англ.)
Карсил / Державний реєстр лікарських засобів України (укр.)
apteka24.ua предоставляет исчерпывающую и надежную информацию по вопросам медицины, здоровья и благополучия, однако постановка диагноза и выбор методики лечения могут осуществляться только вашим лечащим врачом! Самолечение может быть небезопасным для вашего здоровья. apteka24.ua не несет ответственности за возможные негативные последствия, возникшие в результате использования пользователями apteka24.ua информации, размещенной на сайте.
Ціни (232,4 - 353 грн)
Лечение и профилактика заболеваний печени и желчного пузыря обуславливает прием средств, нормализующих работу этих органов. Однако что лучше, Карсил или Гепабене, следует разобраться в данной статье.
Читати всеПри несоблюдении инструкции к Карсилу он может быть бездействующим или даже нанести вред. Именно поэтому стоит знать, как правильно принимать Карсил — до или после еды?
Читати всеКарсил — это препарат, который используют для лечения заболеваний печени. Но при каких показаниях и когда принимать Карсил?
Читати всеКарсил — это лекарственный препарат растительной природы из группы гепатопротекторов — средств, препятствующих разрушению клеточных мембран и восстанавливающих клетки печени. Карсил, от чего помогает и для каких целей предназначен
Читати всеВ зависимости от формы выпуска лекарственного средства нужно знать, как принимать Карсил.
Читати всеЛікування та профілактика захворювань печінки та жовчного міхура обумовлює прийом засобів, що нормалізують роботу цих органів. Однак, що краще, Карсил або Гепабене, слід розібратися в цій статті.
Читати всеКарсил — це препарат, який використовують для лікування захворювань печінки. Але за яких показань і коли приймати Карсил?
Читати всеКарсил — це лікарський препарат рослинної природи з групи гепатопротекторів — засобів, що перешкоджають руйнуванню клітинних мембран та відновлюють клітини печінки. Карсил, від чого допомагає і для яких цілей призначений.
Читати всеЗалежно від форми випуску лікарського засобу, потрібно знати, як приймати Карсил.
Читати всеПри недотриманні інструкції до Карсилу він може бути бездіяльним або навіть завдати шкоди. Саме тому варто знати, як правильно приймати Карсіл — до або після їжі?
Читати все