МНН (міжнародна непатентована назва, дженерик): Омепразол / Omeprazole.
Оригінальний препарат: Омез / Omez.
Торгові назви: Омез, Гастрозол, Лосек МАПС, Омаль, Ортанол, Омізак, Омітокс, Промез, Ромесек, Улкозол.
Омепразол — це медикаментозний препарат для лікування виразок шлунка і дванадцятипалої кишки, для лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ), а також він використовується для прискорення загоєння ерозивного езофагіту (пошкодження стравоходу, викликане кислотою шлунка). Фармако-терапевтична група омепразолу - інгібітор протонного насосу. Механізм його дії працює шляхом блокування воднево-калієвої аденозинтрифосфатази (Н + / К + -АТФаза). Це фермент, який відповідає за вироблення соляної кислоти в шлунку.
Омепразол може призначатися разом з антибіотиками для лікування виразки шлунка і 12-ти палої кишки, викликаної інфекцією Helicobacter pylori (H. pylori).
Якщо у вас є алергічна реакція на омепразол, то не слід його приймати, а також інші препарати омепразолу, наприклад, езомепразол, лансопразол, пантопразол, рабепразол.
Перед застосуванням омепразолу, потрібно обов'язково консультуватися з лікарем, щоб переконатися у відсутності таким станів з боку вашого здоров'я при яких прийом омепразолу може бути небезпечним:
Обов'язково потрібно консультуватися з лікарем перш ніж приймати омепразол, якщо ви вагітні або плануєте зачаття дитини, а також якщо ви годуєте грудьми немовляти.
Омепразол дозволений до застосування для дітей від 6-ти років з масою тіла більше 20 кг.
Омепразол має 2 лікарські форми випуску:
Омепразол в капсулах приймається всередину, запиваючи водою, вранці, натщесерце за 20 хвилин до прийому їжі.
Порошок омепразолу для приготування суспензії розчиняють в невеликій кількості води, після чого отриману суспензію потрібно ретельно збовтати і прийняти перорально, також її можна ввести через назогастральний зонд (спеціальна трубка, яка вводиться через носову порожнину і далі по стравоходу, потрапляючи прямо в шлунок) за допомогою шприця з катетером.
При використанні суспензії омепразолу завжди використовуйте мірний посуд, який йде в комплекті з препаратом. Не рекомендується використовувати звичайні столові прилади, щоб не допустити відхилення по дозі.
Зверніть увагу!
Омепразол безперервно може застосовуватися 2 тижні, після чого обов'язково повинна бути перерва не менше 4 місяців перш ніж ви почнете новий 2-ух тижневий прийом цього препарату.
Дозування омепразолу лікар призначає індивідуально для кожного пацієнта залежно від його стану здоров'я, віку і конкретного виду захворювання.
Зверніть увагу!
Омепразол можуть призначати для захисту шлунково-кишкового тракту при лікуванні препаратами з групи нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ), так як останні можуть викликати виразкові ураження шлунка та кишечника, а також можуть призвести до внутрішньої кровотечі відділу шлунково-кишкового тракту. Загальна назва для такого негативного впливу НПЗЗ на шлунково-кишковий тракт, носить назву — НПЗЗ-гастропатії.
При наявності НПЗЗ-гастропатій:
При пухлинах (гастринома) відділу шлунково-кишкового тракту (синдром Золлінгера-Еллісона):
Для ерадикації (викорінення) Helicobacter pylori:
Зверніть увагу!
Як правило, при терапії проти H. pylori використовується комплексне лікування, яке має на увазі під собою призначення омепразолу і конкретних видів антибіотиків. Тому при зараженні (поширення патогенної мікрофлори в органах) шлунка H. pylori, лікування строго повинен визначати лікар.
Для профілактики рецидивів (повторень) виразкової хвороби:
При нирковій недостатності:
При порушеннях функцій печінки і для літніх людей:
При пропуску денної дози просто прийміть дозу як тільки про це згадаєте, але не приймайте дві дози за один раз для заповнення пропущеної дози.
Перш ніж приймати омепразол, необхідно проконсультуватися з лікарем, якщо ви приймаєте інші лікарські засоби для лікування будь-яких інших захворювань. Щоб виключити ризик небажаних лікарських взаємодій і внаслідок негативних впливів на організм.
Омепразол може викликати діарею, яка може бути ознакою нової інфекції. Якщо у вас водяниста або кров'яниста діарея, необхідно повідомити про це свого лікаря, перш ніж приймати антидіарейні препарати.
До основних побічних ефектів омепразолу відносяться:
Серед рідкісних побічних дій омепразолу при тривалому його застосуванні, наявні такі як:
Разом з необхідними ефектами омепразол може викликати деякі ускладнені, небажані ефекти при прояві яких, необхідно звернутися за допомогою до медичного фахівця:
Зверніть увагу!
При дуже тривалому застосуванні омепразолу можуть розвинутися такі стани як:
При недотриманні режиму дозування і прийнятті високої дози цих ліків, можуть відзначатися симптоми передозування:
При таких симптомах лікар зазвичай призначає симптоматичне лікування для їх усунення.
При передозуванні даним препаратом виникаючі симптоми можуть викликати певні наслідки для організму:
Щоб уникнути вищезазначених станів, потрібно дотримуватися режиму дозування, дотримуватися рекомендацій лікаря і ознайомлюватися з інструкцією до цього медикаменту.
Іноді небезпечно приймати омепразол одночасно з іншими певними ліками. Оскільки одні препарати можуть впливати на рівень інших, які ви приймаєте, в крові, що може посилити побічні ефекти або зробити медикаментозні засоби менш ефективними.
Серед препаратів, які можуть якось взаємодіяти з омепразолом відзначають такі:
Даний вищезазначений список взаємодій омепразолу не є вичерпним. Для більш уточненої інформації по омепразолу рекомендується звернутися до медичного фахівця.
Омепразол не слід використовувати для негайного полегшення симптомів печії. Омепразол може викликати проблеми з нирками. Необхідно звернутися до лікаря, якщо після застосування цього препарату у вас спостерігаються проблеми з сечовипусканням або відзначається кров в сечі. Омепразол повинен призначатися лікарем для вашої ж безпеки, а також для правильного і більш ефективного лікування конкретного виду захворювання.
Омепразол / Державний реєстр лікарських засобів України
Omeprazole / Drugs.com
Omeprazole / DrugBank
Omeprazole / MedlinePlus
Omeprazole Oral / WebMD
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Ціни (23,3 - 492,4 грн)
После удаления желчного пузыря происходит нарушение пищеварительного процесса, в результате чего желчь постоянно выбрасывается в кишечник и оказывает раздражающее действие на слизистую оболочку ЖКТ. И отсюда возникает вопрос: можно ли принимать Омепразол после удаления желчного пузыря?
Читати всеПісля видалення жовчного міхура відбувається порушення травного процесу, внаслідок чого жовч постійно викидається в кишечник і має подразнюючу дію на слизову оболонку ШКТ. І звідси виникає питання: чи можна приймати омепразол після видалення жовчного міхура?
Читати все