МНН (міжнародна непатентована назва, дженерик): Парацетамол / Рaracetamol.
Оригінальний препарат: Панадол.
Торгові марки: Эффералган, Инфулган, Анапирон, Тайленол, Калпол, Цефекон.
Парацетамол також випускається у складі багатьох безрецептурних комбінованних лікарських засобах: Цитрамон, Пенталгін, Хелпекс Антиколд, Флюколд, Фармацитрон, Тет 36.6, Терафлю, Таміпул, Тайлолфен Хот, Солпадеїн, Ринза, Мілістан, Кофан Босналек, Комбіспазм, Комбігрип, Колдрекс, Грипфлю, Гриппоцитрон, Гриппостад, Грипомед, Грипго, Грипаут, Астрацитрон, Астер, Антикатарал, Антигриппін, Антифлу, Аміцитрон, Айдрінк.
Парацетамол входить до складу рецептурних комбінованних лікарських засобів: Парацетамол Євро, Тилда, Ефіколд.
Парацетамол (ацетамінофен) — це болезаспокійливий і жарознижуючий засіб.
Парацетамол використовується для лікування таких станів як:
Препарат здатний знімати біль при легкому артриті, однак він не впливає на запалення і набряклість суглобів.
Парацетамол також може використовуватися при деяких інших захворюваннях за призначенням лікаря.
Будьте уважні! При прийомі цих ліків не використовуйте дозування більше, ніж це рекомендується. Не приймайте препарат довше, ніж потрібно. Передозування парацетамолом може привести до серйозних наслідків для здоров'я.
Максимальна кількість парацетамолу для дорослих становить 1000 мг на одну дозу і 4000 мг на добу. Прийом великої кількості парацетамолу може спричинити серйозні пошкодження печінки і подальшу печінкову недостатність.
Якщо ви вживаєте алкогольні напої, порадьтеся з лікарем, перш ніж почнете приймати парацетамол. Дане ліки і алкоголь несумісні, дають посилене навантаження на печінку і нирки, що може привести до серйозних наслідків. У разі вживання алкоголю навіть у невеликій кількості, ніколи не приймайте більше 2000 мг на добу.
Якщо ви вживаєте значну кількість алкоголю протягом дня або якщо у вас алкогольна хвороба печінки (цироз), то ні в якому разі не приймайте ці ліки без попередньої консультації з лікарем. Можливо, вам не можна буде приймати парацетамол.
Перед використанням парацетамолу повідомте свого лікаря, якщо у вас є захворювання печінки або алкоголізм в анамнезі.
Будьте уважні! Приймайте тільки рекомендовану та дози тільки протягом найкоротшого проміжку часу. Уникайте передозування, так як це може привести до пошкодження печінки і нирок.
Не приймайте будь-які інші безрецептурні ліки від кашлю, застуди, алергії або знеболюючі, не порадившись попередньо з медичним фахівцем. Деякі комбіновані препарати, які позиціонуються як ліки від грипу та застуди, містять парацетамол. При спільному прийомі даних лікарських засобів і парацетамолу додатково може виникнути передозування.
Обов'язково ознайомтеся з інструкцією будь-якого іншого ліки, яке Ви використовуєте, щоб дізнатися, чи міститься в ньому парацетамол.
Уникайте вживання алкоголю під час застосування цих ліків. Алкоголь може підвищити ризик ушкодження печінки при одночасному прийомі з парацетамолом.
Не приймайте цей препарат, якщо у вас алергія на парацетамол.
Запитайте вашого лікаря, чи безпечно вам приймати парацетамол, якщо у вас є такі стани:
Невідомо, чи може нашкодити парацетамол плоду під час вагітності. Тому вагітні жінки повинні повідомити свого лікаря про своє становище і врахувати його рекомендації щодо того, чи можна приймати парацетамол при вагітності.
З акуратністю приймати парацетамол потрібно і годуючим матерям. Ліки можуть в незначних кількостях проникати в грудне молоко, що потенційно може завдати шкоди немовляті. Перед прийомом препарату грудної дитини повинна проконсультуватися зі своїм лікарем про доцільність його застосування і рекомендованої безпечної дозуванні.
Приймайте парацетамол в точності так, як сказано в інструкції до препарату або відповідно до рекомендацій лікаря.
Не приймайте дозування більше, ніж рекомендується. Передозування парацетамолом може мати серйозні наслідки. Максимальна кількість парацетамолу для дорослих становить 1000 мг на одну дозу і 4000 мг на добу. Прийом великої кількості парацетамолу може спричинити серйозні пошкодження печінки і подальшу печінкову недостатність.
Якщо ви вживаєте алкогольні напої, порадьтеся з лікарем перш, ніж почнете приймати парацетамол. Дане ліки і алкоголь несумісні, дають посилене навантаження на печінку і нирки, що може привести до серйозних наслідків.
Для лікування дітей необхідно використовувати дитячу форму парацетамолу (сироп або ректальні супозиторії з невеликою дозуванням). Ретельно дотримуйтесь вказівок щодо дозування, вказаних в інструкції до ліків. Ніколи не давайте препарат дітям молодше 2 років, попередньо не проконсультувавшись з лікарем.
Так як парацетамол випускається в різних формах, необхідно правильно використовувати кожну з них — це підвищить ефективність ліків і дозволить уникнути помилок.
Для того, щоб відміряти дозу парацетамолу в рідкій формі, скористайтеся спеціальним мірним дозатором, який знаходиться в упаковці. Не використовуйте звичайну столову або чайну ложку, так як ви можете помилитися з дозою. Якщо у вас немає мірного дозатора для вимірювання дози, зверніться за допомогою в аптеку до фармацевта. Обов'язково кожен раз струшуйте суспензію парацетамолу перед кожним використанням та коректний ліки.
Щоб використовувати шипучі таблетки парацетамолу, розчиніть одну таблетку в половині склянки води. Перемішайте цю суміш і відразу випийте. Щоб переконатися, що Ви вжили всю дозу, додайте ще трохи води в той же стакан, акуратно перемішайте і відразу ж випийте.
Не приймайте ректальні свічки з парацетамолом всередину. Вони призначені виключно для використання тільки ректально — у прямій кишці. Мийте руки до і після введення супозиторія.
Спробуйте спорожнити кишечник і сечовий міхур безпосередньо перед використанням супозиторія з парацетамолом. Перед тим, як ввести супозиторій, зніміть з нього зовнішню обгортку. Не тримайте супозиторій занадто довго, інакше він розтане в ваших руках.
Для отримання найкращих результатів від супозиторія, ляжте і введіть загострений кінчик супозиторія в пряму кишку, акуратно просуньте глибше. Коли супозиторій виявиться в прямій кишці, він швидко розтане, при цьому ви не повинні відчувати дискомфорт. Уникайте відвідування ванної кімнати відразу після введення супозиторія.
Будьте уважні! Припиніть використання парацетамолу та зверніться до лікаря, якщо:
При прийомі парацетамолу аналіз на визначення рівня глюкози в сечі може показувати помилкові результати. Порадьтеся зі своїм лікарем, якщо ви страждаєте діабетом і помітили зміни в рівні глюкози під час лікування.
Зберігайте парацетамол при кімнатній температурі вдалині від джерел тепла і вологи. Ректальні супозиторії можна зберігати при кімнатній температурі або в холодильнику.
Оскільки парацетамол часто використовується тільки при необхідності, ви можете не дотримуватися графіка дозування. Якщо ви приймаєте ліки регулярно, прийміть пропущену дозу, як тільки згадаєте. Якщо прийшов час для вашої наступної регулярної дози, пропустіть пропущену дозу і використовуйте наступну дозу відповідно до вказівок. Не приймайте подвійну дозу для компенсації пропущеної дози.
Зверніться за невідкладною медичною допомогою, якщо ви вважаєте, що прийняли занадто багато даних ліків.
Перші ознаки передозування парацетамолом:
Будьте уважні! Пізніші симптоми можуть включати біль у верхній частині живота, сечу темного кольору і пожовтіння шкіри або білків очей. При виникненні цих симптомів терміново телефонуйте свого лікаря або викликайте невідкладну медичну допомогу.
Не приймайте будь-які інші безрецептурні ліки від кашлю, застуди, алергії або знеболюючі без попередньої консультації з лікарем.
Парацетамол міститься в багатьох комбінованих ліках. Якщо ви приймаєте такі комбіновані ліки, ви можете випадково прийняти дуже велику дозу парацетамолу. Обов'язково вивчіть інструкцію будь-яких інших ліків, які ви використовуєте, щоб дізнатися, чи містить він парацетамол.
Будьте уважні! Уникайте вживання алкоголю під час прийому цих ліків. Алкоголь може збільшити ризик пошкодження печінки при його одночасному вживанні разом з парацетамолом.
При прийомі парацетамолу дуже рідко можуть виникати такі побічні ефекти:
Зверніться за невідкладною медичною допомогою, якщо у вас є будь-які з цих симптомів алергічної реакції на препарат:
Зверніть увагу! Припиніть використовувати парацетамол і відразу ж зверніться до лікаря, якщо у вас є серйозні побічні ефекти, такі як:
Це не повний список побічних ефектів парацетамолу, можуть виникнути й інші. Запитайте у свого лікаря про побічні ефекти.
Застосування і дозування парацетамолу для дорослих при болю і пропасниці:
Застосування і дозування парацетамолу для дітей при болю і пропасниці оральним або ректальним способом:
Деякі інші препарати можуть взаємодіяти з парацетамолом:
Даний перелік взаємодій не є вичерпним, тому треба запитати у свого лікаря, чи можна вам приймати парацетамол з іншими ліками, якщо ви зараз проходите курс лікарських препаратів.
Також розкажіть своєму лікарю про всі ваші рецептурні і безрецептурні ліки, вітаміни, мінерали, рослинні і лікарські засоби, які ви зараз приймаєте. Не починайте прийом нових ліків, не повідомивши про це свого лікаря.
Пам'ятайте, зберігати парацетамол, як і всі інші ліки, необхідно в недоступному для дітей місці. Ніколи не діліться своїми ліками з іншими людьми і використовуйте парацетамол тільки за призначенням.
Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що інформація, яка відображається на цій сторінці, може бути застосована до ваших індивідуальних особливостей і стану.
Навіть якщо ви на цій сторінці знайшли вичерпну інформацію зі свого питання, обов'язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що отримана інформація дійсно застосовна в конкретно вашому індивідуальному випадку.
Paracetamol / Drugs.com (анг.)
Парацетамол / Державний реєстр лікарських засобів (укр.)
Fever / Drugs.com (англ.)
Paracetamol: mechanism of action, application and safety issues / PubMed (англ.)
Paracetamol: new perspectives of the old drug / PubMed (англ.)
Acetaminophen / Paracetamol: A History of Errors, Failures and False Decisions / PubMed (англ.)
Acetaminophen / Drugs.com
Acetaminophen / MedlinePlus
Acetaminophen Information / FDA
Acetaminophen / DrugBank (англ.)
Paracetamol: mechanism of action, applications and safety concern / PubMed (англ.)
Acetaminophen / Paracetamol: A History of Errors, Failures and False Decisions / PubMed (англ.)
apteka24.ua предоставляет исчерпывающую и надежную информацию по вопросам медицины, здоровья и благополучия, однако постановка диагноза и выбор методики лечения могут осуществляться только вашим лечащим врачом! Самолечение может быть небезопасным для вашего здоровья. apteka24.ua не несет ответственности за возможные негативные последствия, возникшие в результате использования пользователями apteka24.ua информации, размещенной на сайте.
Ціни (5,1 - 1 799,3 грн)