МНН (міжнародна непатентована назва, дженерик): Ранітидин / Ranitidine.
Оригінальний препарат: Зантак / Zantac.
Торгові найменування: Ранісан, Гістак, Ранігаст, Рантак, Уметак.
Ранітидин — це противиразковий препарат, який належить до групи Н2-гістаміноблокаторів. Шляхом впливу на Н2-гістамінові рецептори в шлунку, ранітидин зменшує вироблення соляної кислоти і її агресивну дію на відділи шлунково-кишкового тракту.
Ранітидин застосовується для лікування таких станів як:
Якщо у вас відзначається алергія на препарат ранітидин, слід скасувати його подальше використання та звернутися до лікаря для підбору альтернативного лікування станів, пов'язаних з кислотністю шлункового соку.
На момент терапії ліками ранітидин рекомендується не допускати вживання алкоголю. Це може збільшити ризик пошкодження шлунка. До загоєння виразки може пройти до 8 тижнів прийому цих ліків. Для досягнення найкращих результатів потрібно продовжувати використовувати ранітидин відповідно до вказівок лікаря. Необхідна консультація з лікарем, якщо ваші симптоми не поліпшуються після 6 тижнів лікування.
Якщо при лікуванні печії препаратом ранітидин вона не проходить понад 2 тижні, бажано звернутися до лікаря.
Необхідно дотримуватися обережності та радитися з лікарем з приводу прийому ранітидину, якщо у вашому анамнезі наявні такі стани:
Будьте уважні! Печія може імітувати ранні симптоми серцевого нападу. При відчутті печії слід звертати увагу на наявність додаткових симптомів, таких як біль у грудях або відчуття тяжкості, біль, який поширюється на руку або плече, нудота, пітливість і загальне нездужання.
Ранітидин не можна приймати під час вагітності та в період годування немовляти грудьми. Якщо у вас виразкова хвороба необхідна консультація лікаря, щоб підібрати для вас найбільш безпечне лікування.
Ранітидин заборонений для прийому будь-ким молодше 12 років.
Зверніть увагу! Використання ранітидину може збільшити ризик розвитку пневмонії. Симптоми пневмонії включають біль в грудях, пропасницю, відчуття задишки та кашель із зеленою або жовтою мокротою.
Ранітидин має свої протипоказання, при яких його застосування заборонено:
Ранітидин випускається у вигляді таблеток, шипучих таблеток та гранул, а також сиропу для прийому всередину. Зазвичай його приймають 1 раз в день перед сном або 2-4 рази на добу. Щоб запобігти симптомів, які викликають печію, його приймають за 30-60 хвилин до вживання їжі.
Приймати ранітидин потрібно точно відповідно до рекомендацій лікаря. Не можна самостійно змінювати дозування або кратність прийому в день.
Дозувати ранітидин у вигляді сиропу необхідно тільки за допомогою мірного посуду, який йде в комплекті з упаковкою.
Шипучі таблетки та гранули ранітидину слід розчиняти на один стакан води, приблизно на 180-240 мл.
Для лікування виразок відділів шлунково-кишкового тракту.
Застосовується по 1 таблетці в дозуванні 150 мг 2 рази на день або ж 2 таблетки (300 мг) перед сном. У разі необхідності може застосовуватися по 300 мг 2 рази на добу. Тривалість лікування становить 1-2 місяці.
При виразках, викликаних прийманням НПЗП (нестероїдні протизапальні препарати), тривалість застосування може затягнутися до 3 місяців.
Для лікування ГЕРБ.
Застосовується по 1 таблетці в дозі 150 мг 2 рази поділені на два прийоми або ж 2 таблетки (300 мг) на ніч, а також доза може збільшуватися до 4 разів на добу в дозуванні 150 мг.
При синдромі Золлінгера-Еллісона.
Схема прийому становить по 150 мг 3 рази на день, а далі доза при необхідності може варіюватися.
З метою профілактики кислотних станів і кровотеч шлунково-кишкового тракту.
Прийом становить по 1 таблетці (150 мг) вранці та ввечері. Курс лікування встановлює лікар залежно від стану здоров'я.
Для профілактики виникнення синдрому Мендельсона.
Зазвичай застосовується 1 таблетка за 2 години до хірургічного втручання, а також за день до операції перед сном в дозі 150 мг.
Якщо ви пропустили черговий прийом даного медикаменту, його слід прийняти як тільки згадаєте про нього. Не можна приймати препарат в подвійному дозуванні, щоб заповнити пропущене.
На період лікарської терапії препаратом ранітидин рекомендується уникати вживання спиртовмісних напоїв, а також їжі, яка збільшує кислотність шлунка.
Бажано відмовитися від куріння, оскільки тютюн знижує ефективність ранітидину, внаслідок чого може знадобитися збільшення дози медикаменту.
Прийом ранітидину не можна різко відміняти, оскільки може виникнути «синдром рикошету» і в такому випадку, це викличе збільшення кислотності та, як наслідок, загострення захворювання.
Ранітидин може проявляти властиві йому побічні дії:
Ранітидин може викликати й інші побічні ефекти. Може знадобитися допомога медичного фахівця, якщо у вас виникнуть будь-які незвичайні проблеми при прийомі цих ліків.
У разі прийняття занадто високої дози препарату ранітидин може статися передозування даним лікарським засобом, яке охоплює такі неприємні симптоми та негативні наслідки:
При спостереженні у вас таких станів потрібна допомога лікаря для проведення симптоматичного лікування.
Ранітидин може вступати в спільну взаємодію з іншими лікарськими препаратами, в результаті чого може погіршитися лікування цим засобом і супутніми медикаментами, якщо такі є.
Основні лікарські взаємодії ранітидину:
Перераховані вище взаємодії ранітидину не є вичерпними. Щоб дізнатися більше необхідно звернутися до лікаря.
Ранітидин потрібно приймати точно відповідно приписів особистого лікаря. Не можна різко припиняти прийом цих ліків для запобігання загострень захворювань з боку шлунково-кишкового тракту.
Важливе зауваження! У США ранітидин заборонений, оскільки, виходячи з даних лабораторних досліджень даного препарату, в ньому було виявлено чималу кількість домішків нітрозамінів, якаі проявляють канцерогенний (речовини, здатні викликати злоякісні утворення) вплив на організм людини.
Ранітидин / Державний реєстр лікарських засобів України
Ranitidine / Drugs.com (англ.)
Clinical pharmacokinetics of ranitidine / National Library of Medicine (англ.)
Ranitidine hydrochloride / PubMed (англ.)
Zantac (ranitidine): Safety Information — NDMA Found in Samples of Some Ranitidine Medicines / FDA (англ.)
Laboratory Tests | Ranitidine / FDA (англ.)
Ranitidine / MedlinePlus (англ.)
Ranitidine / DrugBank (англ.)
apteka24.ua предоставляет исчерпывающую и надежную информацию по вопросам медицины, здоровья и благополучия, однако постановка диагноза и выбор методики лечения могут осуществляться только вашим лечащим врачом! Самолечение может быть небезопасным для вашего здоровья. apteka24.ua не несет ответственности за возможные негативные последствия, возникшие в результате использования пользователями apteka24.ua информации, размещенной на сайте.
Ціни (11,8 - 84,31 грн)
Эти два лекарственных препарата применяются для лечения язвенной болезни желудка, а также ряда других заболеваний желудочно-кишечного тракта. Но что лучше Омез или Ранитидин?
Читати всеПрепараты Золопент и Ранитидин являются лекарственными средствами, которые применяют при лечении различных заболеваний желудочно-кишечного тракта, а также непосредственно язвенной болезни желудка. Выбирая, что лучше — Золопент или Ранитидин, — стоит отметить, что эти препараты отличаются по своему фармакологическому действию.
Читати всеЦі два лікарські препарати застосовуються для лікування виразкової хвороби шлунка, а також інших захворювань шлунково-кишкового тракту. Але що краще Омез чи Ранітидин?
Читати всеПрепарати Золопент та Ранітідин є лікарськими засобами, які застосовують при лікуванні різних захворювань шлунково-кишкового тракту, а також безпосередньо виразковій хворобі шлунка. Вибираючи, що краще - Золопент або Ранітідін, - варто зазначити, що ці препарати відрізняються за своєю фармакологічною дією.
Читати все