Сперміциди – це метод бар'єрної контрацепції, який містить хімічні речовини, що пригнічують або вбивають сперматозоїди у піхві до того, як вони проникнуть у порожнину матки. Сперміцидні препарати можуть використовуватися як окремо, так і в комбінації з іншими видами контрацепції, такими як презервативи, ковпачки та діафрагми.
Дані контрацептиви випускаються у різних лікарських формах, наприклад:
Оскільки спосіб застосування у сперміцидів однаковий — введення в піхву до початку статевого акту, то форма випуску є індивідуальною і залежить тільки від переваг, а також зручності.
Сучасні сперміциди характеризуються двокомпонентним складом:
Сперміциди, так само як і інші лікарські речовини, крім переваг мають ряд недоліків у вигляді побічних ефектів, а також протипоказань.
При використанні даного виду контрацепції у вигляді свічок, вагінальних таблеток або плівок необхідно дотримуватись 15-ти хвилинного інтервалу перед статевим актом.
Також не можна користуватися душем з милом та іншими миючими засобами раніше вказаного для використаної форми сперміциду часу. Це пов'язано з тим, що лужне середовище мила значно знижує надійність даного методу контрацепції.
Оскільки сперміциди є хімічними речовинами, головною метою яких є пошкодження сперматозоїда, їхня дія може поширюватися також і на ніжну слизову оболонку піхви, викликаючи наступні прояви:
На тлі порушення мікрофлори у жінок починають відбуватися не тільки патологічні наслідки у вигляді порушення циклу та роботи яєчників, але й психоемоційні, що виявляються зниженням якості життя.
Оскільки сперміциди є контрацептивними препаратами, під час вагітності їхнє використання є нераціональним. У разі настання вагітності в ході застосування сперміцидів їх вплив на перебіг та результат вагітності невідомий.
Після пологів або під час грудного вигодовування допустимо використання сперміцидів. Дана група контрацептивних препаратів є безпечною під час лактації, оскільки сперміциди не здатні проникати у грудне молоко та кров.
Щоб досягти максимальної ефективності сперміцидів, їх, як і інші групи препаратів, необхідно правильно використовувати. Міф, що сперміциди неефективні, заснований на тому, що багато жінок неправильно їх використовують, завдяки чому не одержують потрібного результату у вигляді небажаної вагітності. Щоб уникнути подібних наслідків, необхідно уважно читати інструкцію до лікарських препаратів.
Різні лікарські форми сперміцидів використовуються по-різному. Якщо йдеться про крем, то ця форма починає діяти моментально після того, як жінка ввела його у піхву. Як правило, дана лікарська форма йде разом із спеціальним аплікатором, що додається в упаковці препарату. Дія крему триває приблизно 10-12 годин.
Зверніть увагу! Одне введення препарату – це один статевий контакт. Тобто, якщо ви ввели дозу крему і у вас відбувся статевий контакт протягом години, це не означає, що протягом наступних 9 годин можуть бути повторні сексуальні контакти, оскільки вони будуть незахищеними.
Якщо ми говоримо про вагінальні капсули або свічки, то після того, як ви ввели даний препарат у піхву, потрібно почекати 5-10 хвилин. Це необхідно для того, щоб препарат повністю розчинився і створив захисну плівку на слизовій оболонці піхви. Цей вид контрацепції триває близько 4 годин. Таблетки розчиняються максимально довго, тому після введення до початку статевого контакту має пройти щонайменше 15 хвилин.
Дуже важливо, що всі ці препарати руйнуються під впливом різних лужних субстанцій, тому слід використовувати мило як мінімум за 2 години до і після використання препарату. Гігієну необхідно проводити звичайною водою. Також не можна приймати водні процедури, крім гігієнічного душу після статевого контакту. Не можна купатися в морі, річці, басейні, приймати ванну, тому що це може знизити ефективність препарату.
Якщо ваш партнер перед статевим контактом використовує мило, це також може знизити ефективність препарату. Якщо мило буде змито не повністю, воно потрапить у піхву і відповідно там чинитиме руйнівну дію на препарат.
[Contraception during perimenopause: The spermicides option] / PubMed (англ.)
[Contraception in breastfeeding women: place for spermicides] / PubMed (англ.)
[Sexually transmitted infections and spermicides] / PubMed (англ.)
Novel trichomonacidal spermicides / PubMed (англ.)
[Efficacy of spermicides] / PubMed (англ.)
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Сперміциди | Ціна |
---|---|
Фарматекс супозиторії вагінальні протизаплідні по 18,9 мг, 10 шт. | 232,5грн |
Еротекс свічки із запахом троянди, 10 шт. | 319грн |
Еротекс свічки із запахом лимона, 10 шт. | 318,5грн |
Фарматекс супозиторії вагінальні протизаплідні по 18,9 мг, 5 шт. | 162,6грн |
Фарматекс крем вагінальний протизаплідний, 72 г | 321,9грн |