Що це за захворювання?
Причини виникнення
Які є види хвороби?
Симптоми і ознаки хвороби бронхів
Діагностика
Лікування антибіотиками при бронхіті
Лікування запалення бронхів антибактеріальними препаратами у дітей
Можливі ускладнення
Профілактика
Бронхітом називають запальне захворювання бронхів, яке може бути вірусної, бактеріальної або токсичної етіології. Застосування антибіотика при бронхіті обумовлено тільки в тому випадку, якщо інфекційним збудником є бактерії.
Бронхи є частиною нижніх дихальних шляхів, анатомічно нагадують трубочки, формують бронхіальне дерево і закінчуються альвеолами — саме в цих структурах відбувається газообмін.
При розвитку патології розвивається запалення внутрішньої бронхіальної оболонки, яке в 90% викликане вірусною інфекцією (аденовіруси, риновіруси, коронавіруси, парагрип, вірус грипу, респіраторний синцитіальний вірус і ентеровірус). В інших 10% випадків ураження повітроносних шляхів викликають бактеріальні патогени: пневмококи, стрептококи, стафілококи і інші. Однак дуже рідко причиною можуть стати атипові збудники: мікоплазми, хламідії і грибки.
Розрізняють захворювання первинного (розвивається локально і незалежно від інших умов, що зустрічається вкрай рідко) і вторинного типу (ускладнення первинної інфекції органів дихання при ослабленому місцевому або загальному імунітеті). Саме вторинна форма найбільш поширена, супроводжується тривалим непродуктивним кашлем і часто підвищенням температури тіла.
Хвора людина при кашлі, чханні і розмові поширює патогенні агенти в навколишнє середовище і здатна заразити інших людей.
Практично завжди є ускладненням перенесеного ГРЗ, а це свідчить про зниження функцій імунної системи локального і загального характеру.
До знаходження в групі ризику розташовують:
Розрізняють гостру і хронічну форму.
Гостра розвивається швидко і триває близько 2-3 тижнів при адекватному лікуванні. Для медикаментозної терапії застосовуються противірусні засоби або, наприклад, таблетки антибіотика при бронхіті, якщо доведено інфікування бактеріального генезу.
Хронічний перебіг може тривати роками і є наслідком систематичного шкідливого впливу на повітроносні шляхи: куріння, токсичні речовини в повітрі, забруднене середовище проживання, загазованість або запиленість повітря.
Також виділяють наступні види залежно від різних чинників:
Симптоми відрізняються в залежності від типу.
При гострому процесі спостерігаються такі ознаки:
Для хронічного типу характерно:
При підозрі на бронхіальну поразку для підтвердження діагнозу лікар зажадає пройти наступні діагностичні методи:
За результатами прийому і досліджень буде встановлено діагноз пацієнту і призначені відповідні медикаменти — противірусна терапія при вірусному генезі і антибіотикотерапія при мікробному. Одужання буде швидким, якщо слідувати рекомендаціям лікаря.
Антибактеріальні препарати призначаються тільки в тому випадку, якщо діагностично доведена бактеріальна природа. При проникненні вірусів дана лікарська терапія буде неефективною і може викликати резистентність до антибіотика.
Використовуються такі антибіотики при бронхіті у дорослих:
При запальному процесі легкого та середнього ступеня тяжкості прийнято застосовувати протибактерійні ліки в таблетках. До них відносяться:
Лікарська терапія важкої форми застосовується у вигляді ін'єкцій. Для цього використовуються такі уколи антибіотиків при бронхіті:
Більшість даних медикаментів випускаються у вигляді розчину для внутрішньовенних інфузій.
Антибіотикотерапія обов'язково супроводжується постільним режимом, самоізоляцією, рясним питтям, вживання легкозасвоюванної їжі, початком проведення дихальної гімнастики на 2-3 день прийому ліків.
Діти найбільше схильні до цього захворювання. Дитина має нестійкий локальний імунітет органів газообміну, тому віруси, що викликають ГРВІ, легко «спускаються» вниз, в бронхіальні структури.
Статистика показує, що у дітей до 18 місяців дана патологія зустрічається майже в 40% випадків, так як в цьому віці тільки розвиваються легені. До 6 років зустрічальність знижується до 20%. З віком ризик виникнення знижується.
Гостра форма зустрічається набагато частіше, але хроніка діагностується рідко і є важковилікованою. Етіологія переважно інфекційна через часті ГРВІ, але так як серед сучасних дітей все частіше зустрічаються алергіки і астматики, то причиною може бути алергічне або механічне походження.
Дітям з постійною хворобою рекомендуються загальнозміцнюючі процедури:
У дитячому віці при обструкції органів дихання призначають суспензії. Використовуються такі антибіотики при бронхіті у дітей:
Відсутність лікувальних заходів або несвоєчасне, неадекватне застосування медикаментів призводять до наступних ускладнень:
Профілактичні заходи:
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Антибіотики при бронхіті | Ціна |
---|---|
Цефуроксим-Дарниця порошок для розчину для ін'єкцій по 1,5 г, 1 шт. | 107,5грн |
Сульбактомакс порошок для розчину для ін'єкцій по 1000 мг/500 мг, 20 мл | 225,4грн |
Цефтриаксон-Дарниця порошок для розчину для ін'єкцій по 1 г, 1 шт. | 38,4грн |
Лефлок таблетки по 500 мг, 5 шт. | 274,8грн |
Цефтріаксон порошок для розчину для ін'єкцій по 0,5 г, 10 шт. | 292,7грн |