Полівітамінні комплекси, БАДи — подібна продукція сьогодні зустрічається практично в кожній аптеці і часто продається без рецепта. Але чи дійсно їх вживання безпечно, і так все повинні пити вітаміни, як наполягають у численних рекламних роликах? Перш, ніж починати приймати будь-які препарати, слід розібратися в тому, яке значення вони мають для організму, і чи є у вас в них потреба насправді.
Вітаміни загальні представляють собою біологічно активні речовини, які беруть участь мало не в усіх процесу нашого організму. Сьогодні прийнято виділяти близько 15 різних вітамінів, і у кожного з них свої функції. Наприклад, для хорошого зору не обійтися без вітаміну А, для кровотворення — без фолієвої кислоти і В12. Вітамін С потрібен для зміцнення судинної стінки, а вітамін Д — нормалізує утворення кісткової тканини.
Стан, при якому в організмі не вистачає вітамінів, називають гіповітаміноз. Якщо ж їх немає зовсім, ставлять діагноз авітаміноз. Для цих патологічний станів характерні різні клінічні симптоми, в залежності від того, чого саме потребує організм. Але і передозування чревата наслідками. Це може бути слабкість, порушення травлення, камені в нирках, порушення шлунково-кишкового тракту і інші неприємні симптоми надлишку вітамінів. З цієї причини, бажано, щоб комплекс призначив вам лікар, з урахуванням індивідуальних потреб організму.
Всі вітаміни можна розділити на дві групи — водорозчинні та жиророзчинні. Чим же вони відрізняються один від одного?
Характеристика водорозчинних вітамінів — ці таблетки можна просто запити водою, додаткових коштів для кращого засвоєння вони не вимагають, легко всмоктуються з кишечника, не накопичуються в тканинах (за винятком В12). Ці речовини повинні надходити в організм щодня, так як дуже швидко виводяться. До водорозчинних відносять вітаміни групи В:
В1 — антіневрітний;
В2 (або рибофлавін) — бере участь в енергетичному обміні, процесах кровотворення;
В3 (РР або нікотинова кислота) — антипеллагрический;
В5 (пантотенова кислота) — благотворно позначається на нігтях і волоссі;
В6 — має антідермітний властивості;
В9 (фолієва кислота) — антианемічна речовина, необхідне для вагітних;
В12 — бере участь в метаболічних процесах.
Також, до водорозчинних відносять вітаміни С і N.
Жиророзчинні вітаміни потребують жирах для кращого засвоєння. Вони мають властивість накопичуватися в підшкірно-жирової клітковини і внутрішніх органах. Завдяки цьому, дуже рідко зустрічається їх недолік, а ось передозування може призвести до серйозних наслідків.
До цієї групи належать вітаміни А, Д, Е, К. Їх біологічна роль — підтримувати оптимальний стан різних клітинних мембран. Вони допомагають засвоювати продукти харчування, повністю розщеплювати харчові жири, за винятком вітаміну К не утворюють коферменти.
Вітаміни А і Е — відомі антиоксиданти, без яких наш організм не зміг би протистояти вільним радикалам.
Купити вітаміни для загального тонусу можна в аптеці. Такого величезного вибору, як зараз не було ще ніколи. І тому не дивно, що тут дуже легко заплутатися, в кількості виробників, номінованих, райдужних обіцянках на етикетці. До того ж, доводиться витратити чимало часу, щоб вивчити асортимент всіх аптек і порівняти пропозиції.
Замість цього, ви можете зайти на сайт "Аптека24", ввести назву в пошук, і отримати всю детальну інформацію про найпопулярніші вітамінах. У нас також представлені аналоги коштів від відомих виробників за дуже доступними цінами.
Вітаміни загальні | Ціна |
---|---|
Неуробекс-Тева таблетки, 150 шт. | 444,5грн |
Аскорбінова кислота розчин 100 мг/мл, по 2 мл, 10 шт. | 60,3грн |
Аскорбінова кислота драже по 50 мг, 50 шт. | 21,8грн |
Ундевіт драже, 50 шт. | 33,9грн |
Ретинола ацетат розчин олійний 34,4 мг/мл, 10 мл - Лекхім | 34,1грн |