Без багатьох медичних препаратів неможливо вилікуватися від захворювань. Вони допомагають впоратися з симптомами й прискорюють одужання. Однак вживання деяких груп ліків може призвести до вичерпування запасів корисних речовин в організмі. Які це ліки та як уникнути їх негативного впливу?
З усього переліку медичних засобів можна виділити 5 груп препаратів, які можуть позбавляти організм корисних вітамінів та мінера
З кожним роком зростає кількість людей з кислотним рефлюксом (інша назва печії). Це обумовлено раціоном харчування, а саме вживанням кислих і гострих продуктів. Попит на ліки від печії постійно збільшується, проте багато пацієнтів не дотримуються правил їх застосування і це призводить до негативних наслідків.
Антацидні препарати бувають двох видів: блокатори гістаміну та інгібітори протонного насоса.
До блокаторів гістаміну відносять:
До інгібіторів протонного насоса зараховують:
Ліки від печії нейтралізують надлишок соляної кислоти (складова шлункового соку), тим самим захищаючи оболонку шлунка від роздратування. Соляна кислота вбиває патогени, сприяє розщепленню білкової їжі, допомагає поглинати з вживаних продуктів вітамін В12 і контролює рівень кислотності.
Якщо розглянуті медикаменти приймати довше призначеного терміну й не дотримуватися правил прийому, то може виникнути нестача корисних речовин (вітаміну Д, кальцію, цинку, магнію, заліза). Крім того, це призводить до розмноження патогенних бактерій в шлунку.
Щоб не виник дефіцит поживних речовин рекомендують приймати такі добавки:
Діуретики — це препарати, які мають широкий спектр дії, в основному їх застосовують для зниження кров'яного тиску й для зняття набряклості.
До найбільш поширених сечогінних засобів відносять:
Застосування діуретиків може призвести до зниження рівня магнію і калію в крові. Крім того, їх прийом здатний викликати зневоднення.
Сечогінні препарати можуть виснажувати запаси:
Для відновлення нестачі корисних речовин, викликаної прийомом діуретиків, рекомендується пити:
Засоби для запобігання небажаної вагітності використовує велику кількість жінок. Результати досліджень показують, що вони надають ефект в 99,7% випадках. Але протизаплідні таблетки можуть руйнувати корисні речовини (магній і вітаміни групи В). Крім того виснажуються запаси:
Ці запаси можна поповнювати шляхом прийому біологічно активних добавок, що містять дані вітаміни й мікроелементи, наприклад:
Через зловживання жирною їжею може підвищуватися рівень холестерину в крові. Щоб його знизити, існують препарати групи статинів з такими діючими речовинами як аторвастатин (Ліпримар, Аторвастатин, Лівостором) і симвастатин (Вазиліп, Симвастатин, Вазостат).
Підвищений рівень холестерину може стати однією з причин інсульту й інфаркту міокарда. Багато дослідників вважають, що прийом гіполіпідемічних засобів допомагає запобігти повторному серцевому нападу та виникненю інших хвороб цього органу.
Застосування медикаментів для зниження рівня холестерину в крові може зменшити вироблення коензиму Q10 (кофермент). Він необхідний для роботи мітохондрій (енергетичний центр клітини), а також забезпечує захист клітин організму від руйнівного процесу. Зниження рівня коферменту Q10 призводить до м'язових болів та інших негативних реакцій.
При прийомі гіполіпідемічних засобів брак корисних речовин радять заповнювати наступним чином:
Найвідомішим препаратом з цієї групи вважається Метформін. Він знижує рівень цукру в крові, але його прийом також може призвести до нестачі корисних речовин, наприклад, до дефіциту вітаміну В12. Недолік вищезгаданого вітаміну може викликати поколювання в нижніх кінцівках і їх оніміння — такі симптоми називаються діабетичною невропатією.
У межах норми в крові може міститися 200-1100 пг / мл вітаміну В12. Прийом таблеток від цукрового діабету знижує цей показник. Крім того, він виснажує запаси деяких інших речовин (вітаміну В6, коферменту Q10).
Щоб заповнити нестачу корисних елементів, що виникла в зв'язку з прийомом гіпоглікемічних засобів, рекомендують пити:
Приймайте будь-які лікарські засоби згідно з приписами лікаря і додатково пийте вітаміни з мінералами — тоді запаси поживних речовин в організмі не вичерпаються.
Заповнити нестачу корисних речовин також можна за допомогою продуктів харчування. Але які з них найкорисніші та багаті вітамінами?
До продуктів багатих вітамінами й мінералами відносять:
Перелік цих продуктів не є закінченим і його можна продовжувати.
Запам'ятайте, заповнити нестачу корисних речовин можна за допомогою певних продуктів харчування або вітамінів і мінералів, які продаються в аптеках у різних лікарських формах.
А ви знаєте, прийом якого вітаміну дозволить уберегтися від інфекцій верхніх дихальних шляхів? Вчені вважають, що це вітамін Д. Читайте нову статтю про те, як вітамін Д впливає на імунітет і чи допомагає він у профілактиці інфекцій верхніх дихальних шляхів.
Виявляється, цинк є незамінною речовиною для нашого організму. Дізнайтеся з нового матеріалу про 9 корисних властивостей цинку, які підтверджують, що він потрібен кожному.
apteka24.ua — перша інтернет-аптека, якій можна довіряти.
Low magnesium levels can be associated with long-term use of Proton Pump Inhibitor drugs (PPIs) / FDA
Drug Muggers / PRH
Supplement Your Prescription / Total Health Magazine
Are your medications causing nutrient deficiency? / Harvard Health Publishing
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.