У цей складний період ми стикаємося з абсолютно новою і невідомою ситуацією. Ми втрачаємо контроль над безпекою, нашим майном, нашим життям. І цілком природно та нормально відчувати страх та тривогу. Однак тривожність сприяє перебільшенню наших відчуттів, а те, що відбувається навколо, здається набагато страшнішим.
Щоб почуватися спокійно, важливо знати, що робити при тривожності:
Якщо ви залишилися одні вдома і у вас нема з ким поговорити про свої почуття, необхідно відчути себе у безпеці. Для цього потрібно сісти і щільно спиратися об спинку стільця або дивана, укутатися в ковдру, заварити собі чай, обійняти себе однією рукою за груди, іншою за живіт.
Сильна тривога може спричинити панічні атаки. Вони непередбачувані і зазвичай тривають від 5 до 20 хвилин. Симптоми зазвичай досягають піку протягом 10 хвилин, а потім починають поступово зникати. Тому важливо діяти швидко, щоб якомога швидше полегшити симптоми.
Більшість людей описують панічну атаку як незрозуміле сильне почуття небезпеки. Крім того, цей стан також супроводжується такими ознаками:
Ви можете відчути, що у вас серцевий напад, що ви ось-ось знепритомнієте або навіть помрете. Це може бути страшним, але пам'ятайте, що напади паніки не є небезпечними і вони пройдуть.
Якщо у людини поруч виникла панічна атака:
Коли в людини не залишається сил на контакт з навколишнім світом, тому що всю свою нервову та фізичну енергію вона витратила на боротьбу за виживання, може виникнути ступор. Ступор є небезпечним станом, при якому людина стає знерухомленою і практично не реагує на звичайну розмову. При цьому можуть виникати такі фізичні симптоми:
Людину, яка перебуває у ступорі, можна вивести з цього стану лише фізичною стимуляцією. Також при цьому стані допустимо зігнути постраждалому пальці на обох руках, з силою притиснувши їх до долонь або масажувати зони на лобі над зіницями очей або посередині між бровами.
Найголовніше, щоб уникнути панічної атаки та ступору, зберігати розсудливість та холоднокровність, потрібно читати лише достовірні джерела інформації та берегти себе.
Читайте також: що має бути в аптечці першої допомоги для екстрених випадків.
Дізнайтесь більше про здоров'я на apteka24.ua.
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.