Одне з найбільш неприємних захворювань носа — гайморит. Він може супроводжуватися гнійними виділеннями, підвищенням температури та багатьма іншими симптомами. Але як його правильно лікувати та які медикаменти для цього вибрати?
Гайморит — це запалення слизової верхньощелепних пазух носа (гайморових). Він буває гострим і хронічним. Найчастіше гайморит викликається вірусами та бактеріями.
Важливо зауважити, що дана патологія є різновидом синуситу, який ділиться на кілька видів залежно від місця локалізації. Гайморит також називають синуситом верхньощелепних пазух носа.
Гостре запалення слизових триває не більше 12 тижнів, а хронічне більше 3-х місяців.
Хронічний гайморит виникає на тлі повторних гострих запалень і при хронічному риніті. Причинами його появи також можуть бути:
Виділяють три ексудативні (вихід рідини) форми гаймориту:
Також виділяють кілька форм продуктивного гаймориту (патологія слизових оболонок пазух):
Але чому ж виникає синусит верхньощелепної пазухи носа, що саме його провокує?
Звичайно, основним фактором, що провокує запалення гайморових пазух, є бактерії та віруси. Через бактерії якраз і з'являються гнійні виділення з носових пазух.
Основні причини гаймориту:
Як же відрізнити гайморит від інших захворювань носової порожнини? Яка йому властива симптоматика?
Симптоми запалення гайморових пазух:
Виявивши в себе ознаки появи гаймориту, потрібно негайно зайнятися його лікуванням, попередньо проконсультувавшись з лікарем.
Лікування повинно забезпечувати відтік рідини (гною, слизу) з ураженої гайморової пазухи та зняття запалення. Щоб зменшити набряк носових слизових, який виникає при запальному процесі, потрібно використовувати судинозвужувальні краплі.
Приклади дієвих судинозвужувальних, протинабрякових крапель при гаймориті:
Якщо в людини спостерігається сильне запалення, то щоб його зняти лікар може порекомендувати спрей в ніс з кортикостероїдами, наприклад:
Також в індивідуальних випадках може бути призначена інгаляція через небулайзер з використанням препарату Пульмікорт. Її слід проводити під наглядом лікаря.
Часто при гаймориті спостерігається підвищена температура тіла. Щоб її знизити потрібно дотримуватися постільного режиму, пити велику кількість води та приймати жарознижуюче. Найбезпечніший лікарський засіб, який знімає температуру — парацетамол, він є основною діючою речовиною багатьох препаратів. Також проти лихоманки можна використовувати ібупрофен. Однак перед вибором препарату варто проконсультуватися з лікарем.
Однією з причин появи гаймориту може бути бактеріальна інфекція. Для боротьби з нею використовують антибіотики. Спочатку лікар встановлює фактор, що спровокував запалення гайморових пазух, і якщо це були бактерії — виписує антибактеріальні засоби.
Кращі антибіотики при гаймориті в таблетованій формі:
Крім лікування спеціаліст також може призначити фізіотерапію, наприклад:
Діатермію та всі перераховані вище методи повинен призначати виключно лікар, враховуючи в кожному даному випадку особливості пацієнта.
Дуже важливо при гаймориті промивати носову порожнину антисептичними розчинами. Найбезпечніше використовувати розчини, до складу яких входить морська сіль.
Для промивання носа можна застосовувати такі засоби:
Після промивання, коли гайморит викликала бактеріальна інфекція варто використовувати краплі в ніс або назальний спрей з антибіотиком. Найяскравішим прикладом таких препаратів вважається Ізофра.
Також для лікування риніту використовують фітопрепарати. Найбільш відомим з них є Синупрет. Він зменшує набряклість слизових, знімає запалення та сприяє поліпшенню відтоку гнійного або серозного вмісту гайморових пазух. Крім того, активні компоненти препарату пригнічують розмноження різних вірусів.
Усі представлені лікарські засоби можна використовувати для лікування гаймориту в домашніх умовах, звичайно, при дотриманні приписів лікаря. Фізіотерапевтичні процедури потрібно проходити в спеціально відведеному для цього кабінеті в лікарні.
Перед вибором лікарського засобу для боротьби із запаленням гайморових пазух, потрібно звернутися до профільного фахівця. Він випише найефективніший препарат і при необхідності призначить фізіотерапію.
Щоб уберегти себе від даного захворювання, слід дотримуватися наступних 5 простих порад медичних фахівців:
Бережіть себе й стежте за своїм здоров'ям, а якщо у вас виник гайморит — спробуйте застосувати рекомендації, зазначені в даній статті.
А ви знаєте, що одним з найпоширеніших ЛОР-захворювань вважається отит? Дізнайтеся, які симптоми отиту та чим його краще за все лікувати з нашої нової статті.
Якщо періодично виникає різь в очах, вони червоніють та печуть, то це може бути синдромом сухого ока. Чому виникає цей стан і які краплі для очей вибрати, читайте в новому матеріалі блогу.
Дізнавайтеся більше про здоров'я на apteka24.ua.
Гострий гайморит / МОЗ
Гайморит / МедПросвіта
Sinusitis / Drugs.com
Acute sinusitis / Mayo Clinic
Sinus Infection (Sinusitis) / CDC
Sinusitis (sinus infection) / NHS
Sinusitis Treatments and Home Remedies / WebMD
Sinus Infection / ACAAI
Ten home remedies to relieve sinus pain and pressure / AllinaHealth
What You Need to Know About Sinusitis / Healthline
What to do about sinusitis / Harvard Health Publishing
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.