Зміст:
Сьогодні складно знайти людину, яка б повністю був задоволений своєю вагою й не хотіла б схуднути. Для того, щоб прибрати зайву вагу, можна сісти на дієту, активно займатися фізичними вправами, приймати засоби для схуднення, або все це поєднати.
Однак від деяких продуктів варто все ж відмовитися або зменшити їх споживання. Наприклад, якщо ви рятуєтеся від зайвої ваги за допомогою БАДів і час від часу п'єте спиртні напої, то виникає питання: чи взаємодіють таблетки для схуднення з алкоголем? Можливо, на період боротьби із зайвою вагою слід утриматися від спиртного?
Багато біологічно активних добавок для схуднення вступають у взаємодію з алкоголем, а їх спільний прийом може викликати побічні ефекти.
Спиртні напої й таблетки для схуднення містять різні стимулятори. До складу засобів для боротьби із зайвою вагою входять стимулятори, які збільшують частоту серцевих скорочень, а також після їх прийому може частішати дихання й підніматися артеріальний тиск. Алкоголь же, навпаки, містить речовини, що уповільнюють рефлекси, що розріджують кров та викликають сонливість. Через це при спільному прийомі відбувається антагоністичний ефект.
Обидві розглядаємих речовини впливають на роботу печінки, основна функція якої полягає в тому, щоб діяти як «фільтр» для будь-яких сторонніх речовин, що потрапляють у організм, таких як таблетки для схуднення та алкоголь. Печінка також бере участь у метаболізмі жирів, вуглеводів і білків.
При одночасному прийомі спиртного із засобами для схуднення печінка буде схильна до подвійного навантаження, що може негативно позначитися на її роботі та призвести до багатьох патологій. Симптоми захворювання печінки включають жовтушність шкіри, печінкову недостатність, збільшення печінки й портальну гіпертензію (підвищений тиск в ворітній вені, причиною якого є цироз).
Крім того, оскільки алкоголь розріджує кров, а таблетки для схуднення підвищують артеріальний тиск, їх спільний прийом може збільшити ризик кровотечі в разі травм. Також через швидке підвищення артеріального тиску частішає серцебиття, і ви навіть можете відчути, що ось-ось втратите свідомість. Якщо в цей момент випити алкоголь, то ці побічні ефекти посиляться.
Біологічно активні добавки для схуднення можуть викликати напад паніки через велику кількість стимуляторів, які входять до їх складу. Вживаючи алкоголь разом з таблетками для боротьби із зайвою вагою, ви значно підвищуєте ризик панічної атаки, під час якої може виникнути нудота, розлад шлунку, підвищення температури. Алкоголь посилює дані симптоми.
Наслідки одночасного вживання спиртних напоїв і засобів для схуднення можуть також включати:
В Інтернеті можна знайти рекламу великої кількості різних препаратів від схуднення, наприклад, стимуляторів ЦНС (центральної нервової системи), бупропіона, налтрексона та інших, проте слід зауважити, що їх застосування може бути небезпечним для здоров'я. Перед купівлею будь-якого засобу для схуднення потрібно обов'язково проконсультуватися з лікарем і дотримуватися його рекомендацій.
Стимулятори ЦНС, що приймаються разом з алкоголем, можуть викликати негативні реакції з боку серцево-судинної-системи, такі як прискорене серцебиття, біль у грудях, зміни артеріального тиску.
Вживання спиртних напоїв спільно з налтрексоном або бупропіоном може призводити до виникнення судом, панічним атакам, дратівливості, шкірних реакцій, погіршення зору й може бути токсичним для печінки.
Важливо зауважити, що пити таблетки для схуднення й алкоголь не рекомендовано пацієнтам з діабетом. Частий прийом спиртного, а також деяких засобів для боротьби із зайвою вагою може призвести до зміни рівня глюкози в крові, а саме до гіпоглікемії (низький рівень цукру в крові) або гіперкаліємії (високий рівень цукру в крові).
Зверніть увагу, що навіть найкращі засоби для схуднення здатні викликати звикання і їх застосування потрібно чітко контролювати.
Пам'ятайте, вживання будь-якого засобу для схуднення без попередньої консультації з лікарем може призвести до негативних наслідків для вашого здоров'я. Якщо ви хочете скинути зайву вагу, то спочатку спробуйте переглянути свій раціон, порадитися з дієтологом і почати займатися спортом.
Вживання алкоголю навіть у невеликих дозах негативно впливає не тільки на провідність нервових імпульсів, роботу головного мозку, але й ускладнює процес схуднення. Для цього є цілий ряд причин:
Крім перерахованих вище причин, спиртні напої провокують уповільнення реакцій, втрату контролю за своєю поведінкою й знижують заборони. Так, людина, яка дотримується особливої дієти, але вирішила випити алкоголю, після цього може не втриматися й почати їсти заборонені дієтою продукти.
Тепер ви знаєте, як впливає алкоголь на організм, а саме на його здатність до збільшення ваги.
Але, що робити, щоб схуднути, не вдаючись до прийому засобів для боротьби із зайвою вагою?
Звичайно, швидкість метаболізму, спадкові чинники й спосіб життя кожної людини індивідуальні, і те, що може допомогти одним людям схуднути, не завжди буде дієвим для інших. Однак з усієї безлічі порад про те, як скинути зайву вагу, є 5 найпростіших та найбезпечніших, притримування яких підійде вашому організму на користь.
Продукти з високим вмістом вуглеводів і жирів сприяють набору зайвої ваги, а також можуть провокувати різні захворювання. Надмірне їх вживання може призвести до виразки шлунку, холециститу, панкреатиту та іншим відхиленням у здоров'ї. Тому намагайтеся харчуватися збалансовано й не вживати нездорову їжу.
Фізичні вправи відмінно допомагають спалювати зайві калорії, а заняття спортом дуже корисні для нормалізації кровотоку й гарного самопочуття. При виконанні навіть найпростішої зарядки кров рухається по кровоносних судинах, віддає поживні речовини клітинам усіх органів, а при заняттях на вулиці вона ще й насичується великою кількістю кисню.
Так що, займаючись спортом, ви можете принести своєму організму неоціненну користь і одночасно з цим скинути зайву вагу.
Продукти, що містять велику кількість клітковини — низькокалорійні й дають відчуття ситості, що ідеально підходить для схуднення. До них відносять фрукти та овочі, цільнозернові й бобові культури. А також такі продукти багаті на вітаміни й нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту.
Як уже було сказано раніше, алкоголь висококалорійний. Наприклад, стандартний келих вина містить стільки ж калорій, скільки й одна плитка солодкого шоколаду. Крім того, він негативно діє на організм, що призводить до порушення роботи різних його органів і тканин.
Використання тарілок меншого розміру дозволить скоротити розмір порцій. Постійно сервіруючи стіл таким посудом, ви зможете поступово звикнути до менших порцій та не відчувати при цьому почуття голоду. Приблизно 20 хвилин триває процес подачі та отримання імпульсу від шлунку до головного мозку, про те, що він заповнений. Тому їжте повільно й припиняйте прийом їжі, як тільки відчуєте ситість.
Не приймайте ніякі засоби для схуднення без рекомендацій лікаря, а, тим більше, не поєднуйте їх з алкоголем, так як це може завдати непоправної шкоди вашому здоров'ю. Спробуйте дотримуватися цих 5 простих порад для схуднення й ведіть здоровий спосіб життя, тоді проблема з зайвими кілограми вирішиться швидше.
Які ще речовини не можна поєднувати між собою? Багато людей вважають, що поєднувати парацетамол з ібупрофеном одночасно небезпечно. Дізнайтеся наскільки вони мають рацію з нашої нової статті про те, чи можна поєднувати ібупрофен з парацетамолом і як правильно це робити.
А можливо збільшення ваги — це ознака старіння організму, адже багато людей, коли стають старшими повніють? Або ж вікові зміни не включають в себе набір додаткових кілограм? Читайте найправдивіший матеріал про те, чому відбувається старіння організму й коли воно починається.
apteka24.ua — перша інтернет-аптека, якій можна довіряти.
Prescription Medications to Treat Overweight and Obesity / Niddk
Product Information. Contrave (bupropion and naltrexone) / Dailymed
What are the effects of alcohol? / Health
Alcohol and weight loss: What to know / Medicalnewstoday
Alcohol Consumption and Obesity: An Update / Link.springer
How Does Alcohol Affect Weight Loss? / Healthline
The Effects of Mixing Alcohol & Diet Pills / Livestrong
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.