Інтерферони — це ряд біологічно активних речовин (білків), спрямованих на боротьбу з вірусами та іншими захворюваннями.
Вони активізуються при виникненні в організмі певного збудника. Інтерферон пригнічує ДНК і РНК-активні віруси, а також блокує поділ клітин, що дає йому право використовуватися при лікуванні онкологічних захворювань.
Унікальність даного виду білків полягає в активізації різних структур імунної системи, які необхідні для контролю запалення. Поширюючись по кров'яному руслу, інтерферони активують імунітет і вироблення антитіл.
Цей білок ділиться на групи в залежності від своїх властивостей і принципу роботи: α, β, γ і λ-інтерферони:
Існує кілька типів даного препарату:
Великий вибір препаратів інтерферону обумовлений його широким спектром дії, завдяки усуненню поділу, розмноження і поширення збудників.
Найчастіше інтерферон призначають при:
А також при онкологічних захворюваннях:
Даний препарат застосовують не тільки в якості монотерапії, а й як допоміжне лікування захворювань.
Не варто застосовувати препарат, якщо у вас:
Варто відзначити, що побічні реакції при застосуванні препаратів інтерферонів, особливо в тому випадку, якщо прийом відбувається, минаючи шлунково-кишковий тракт, зустрічаються частіше.
Ви можете спостерігати такі побічні ефекти:
Інтерферонам властива несумісність з препаратами, які також виводяться печінкою; застосування з інгібіторами АПФ викликає більш високий фармакологічний ефект, що призводить до порушень печінки; використання з парацетамолом сприяє підвищенню активності печінкових ферментів, чим небезпечне для печінки.
На сьогоднішній день відсутні дані про передозування препаратами інтерферону.
Дані препарати мають свої особливості використання, ступенем ефективності при певних хворобах, способи застосування і дози. Визначаючись з тим, який препарат придбати, варто покладатися не тільки на загальні характеристики засобів, а й на те що рекомендує лікар:
Підбираючи засіб під певний вид терапії та симптоматики, як правило, вибирається найдієвіший, але при цьому більш радикальний і не завжди корисний варіант препарату. Існують ліки, що сприяють власному виробленню інтерферону в організмі, не пригнічуючи і не перекручуючи власні рецептори при додаванні білка ззовні. Такі препарати називаються індукторами інтерферону, вони впливають на вироблення одного типу речовини або відразу всіх видів інтерферону.
Препаратом вибору в таких випадках є «Аміксин». Він має в своєму складі активний компонент — тілорон, застосовуваний в терапії понад 30 років і є самим вивченим і часто вживаним елементом інтерферону. Дана речовина в більшій мірі показана для лікування ГРВІ, грипу та герпесу.
З особливою обережністю препарати інтерферону необхідно давати дітям. Дані лікарські засоби багаті різноманітністю форм випуску для будь-якого віку і способів введення. Не всі речовини показані вагітним і годуючим грудьми. Всі препарати варто приймати з обережністю, після попереднього консультування з лікуючим лікарем і вивчення інструкції.
Ви можете купити препарати інтерферонів за актуальними цінами на сайті «Аптека24».
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Інтерферони | Ціна |
---|---|
Назоферон спрей 100000 МЕ/мл, 5 мл | 159грн |
Аміксин IC таблетки по 0,06 г, 3 шт. | 110,5грн |
Лаферомакс супозиторії по 1000000 МО, 10 шт. | 464,3грн |
Лаферомакс супозиторії по 3000000 МО, 10 шт. | 729,2грн |
Назоферон краплі назальні 100000 МО/мл, 5 мл | 158,5грн |