0800 30 22 44

8:00 - 20:00. Безкоштовно

Препарати від подагри

Знайдено 53 товари
Залімська Юлія СергіївнаРедакціяЮлія Залімська
Оновлено
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурна видача
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
Доларен таблетки, 10 шт.
0,01грн
Немає в наявності

Подагра: що це таке?

Подагра (гіперурикемія) — це ревматична хвороба, пов'язана зі збільшенням концентрації сечової кислоти в організмі, в результаті чого вона накопичується в органах, м'яких тканинах та суглобах, і викликає гостре запалення. Такий патологічний стан може виражатися у вигляді артриту (запалення суглобів) та ураження хрящової тканини з утворенням тофусів (підшкірні вузли з кристалами уратів), важкої уратной нефропатії з утворенням каменів в нирках. Дане захворювання лікується симптоматично і для цього приймаються знижують сечову кислоту препарати.

Подагра є поширеною формою запального артриту, яка дуже болюча. Зазвичай уражається один суглоб (часто суглоб великого пальця ноги). Бувають періоди, коли симптоми погіршуються, відомі як загострення, і часи, коли симптоми відсутні, так звана ремісія. Повторні загострення подагри можуть привести до подагричному артриту, формі артриту що погіршується.

Симптоми подагри: як проявляється ця хвороба?

У хворого, який страждає гіперурикемією, ознаки проявляються у вигляді нападів артриту від 2-7 днів, в результаті чого уражаються плюснефаланговий (великий палець ноги) суглоб, голеностоп, фаланги пальців рук, колінні суглоби, а також ліктьові і зап'ястні, що проявляється у вигляді симптомів:

  • запалений суглоб опухає, шкіра стає більш натягнутою, блискучою, червоною, виникає скутість і болючість суглобів;
  • при затяжній хворобі уражається все більше і більше суглобів, починають утворюватися тофуси на згинальних поверхнях з наступним їх розривом і виділенням солей уратів (сечової кислоти), при цьому відчувається сильний біль.

Епізоди загострення подагри називаються нападами. Вони починаються раптово і можуть тривати дні або тижні. За цими загостреннями йдуть тривалі періоди ремісії — тижні, місяці або роки — без симптомів, перш ніж почнеться нове загострення. Подагра зазвичай виникає тільки в одному суглобі за раз. Часто зустрічається на великому пальці ноги. Також крім великого пальця ноги зазвичай вражаються суглоби малого пальця стопи, гомілковостопний суглоб і коліно.

Симптоми подагри уражених суглобів можуть включати:

  • біль, зазвичай сильний;
  • припухлість і почервоніння;
  • шкіра уражених суглобів зазвичай тепла і натягнута;
  • обмежений діапазон рухів;
  • скутість і набряк суглобів.

Причини подагри: від чого з'являється ця недуга?

Гіперурикемія, надлишок сечової кислоти в крові, є основною причиною подагри. Пов'язано це з порушенням обміну речовин, а точніше пуринового обміну.

При розщепленні пуринів організм виробляє сечову кислоту. Це хімічні сполуки, які у великих кількостях містяться в деяких продуктах, таких як м'ясо, птиця і морепродукти.

Зазвичай сечова кислота розчиняється в крові і виводиться з організму з сечею через нирки. Якщо в організмі людини виробляється занадто багато сечової кислоти або вона не виводиться належним чином, вона може накопичуватися і утворювати голчасті кристали, які викликають запалення і біль в суглобах і навколишніх тканинах.

Варто відзначити, що гіперурикемія не завжди викликає подагру, і якщо в крові підвищений рівень сечової кислоти, але не відзначаються інші характерні симптоми подагри, то це не означає, що потрібно приймати ліки від подагри. Однак є певні чинники, які підвищують ймовірність розвитку гіперурикемії, яка викликає подагру:

1. Генетіческая схильність.

2. Чоловіча стать (у чоловіків вищий шанс виникнення цієї хвороби).

3. Наявність певних захворювань, таких як:

  • хронічна серцева недостатність;
  • гіпертонія (високий кров'яний тиск);
  • резистентність (стійкість) до інсуліну;
  • метаболічний синдром (порушення метаболізму);
  • цукровий діабет;
  • ожиріння;
  • порушення вуглеводного обміну;
  • підвищення або зниження рівня холестерину (дисліпідемія);
  • шкірний дерматоз (псоріаз);
  • деякі хвороби кровотворення;
  • погана функція нирок.

4. Використання певних ліків:

  • тіазидні діуретики (сечогінні препарати);
  • ацетилсаліцилова кислота у великих кількостях (більше 2 г);
  • протипухлинні засоби (цитостатики);
  • імунодепресанти (циклоспорин).

5. Вживання алкоголю. Ризик подагри зростає зі збільшенням споживання спиртних напоїв, оскільки вони є джерелом пуринів.

6. Вживання їжі і напоїв з високим вмістом фруктози (різновид цукру).

7. Вживання харчових продуктів, багатих пуринами, які в організмі розщеплюються на сечову кислоту. До таких належать червоне м'ясо, субпродукти і деякі види морепродуктів, такі як анчоуси, сардини, мідії, гребінці, форель і тунець, а також газовані напої, гриби, жирна їжа, шоколад.

8. Операції з пересадки органів.

Які аналізи здати для діагностики подагри?

Для попереднього виявлення подагри без консультації лікаря, пацієнту потрібно здати біохімічний аналіз крові (БАК), дане дослідження допоможе визначити рівень сечовини, при наявності підвищеного показника сечової кислоти, рекомендується відвідати лікаря-ревматолога, щоб встановити причину захворювання і призначити правильне лікування.

Норми сечової кислоти в крові у чоловіків та жінок
Нормальний рівень сечової кислоти в крові
У чоловіків 200-420 мкмоль/л. Після 60 років: 250-480 мкмоль/л
У жінок 150-360 мкмоль/л. Після 60 років: 210-430 мкмоль/л

Лікар діагностує подагру, оцінюючи симптоми і результати фізичного огляду, рентгенівських знімків та лабораторних тестів хворого. Найбільш точно подагра може бути діагностована тільки під час загострення, коли суглоб гарячий, опухлий і хворобливий. Також найдостовірніший метод діагностики подагри визначається за рахунок взяття рідини (пункції) з ураженого суглоба на виявлення кристалів уратів.

Як швидко зняти загострення при подагрі?

Загострення подагри — це дуже болючий запальний артрит, зазвичай зачіпає один суглоб, але іноді і два або більше суглобів. Метою терапії загострення подагри є швидке і безпечне припинення болю і запалення. Без лікування загострення подагри зазвичай повністю проходить протягом від декількох днів до декількох тижнів, особливо на ранніх стадіях захворювання. Однак симптоми поліпшуються швидше при прийомі медикаментів з групи нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП).

Для більш швидкого усунення загострення симптомів подагри можуть застосовуватися такі НПЗП:

Також в якості більш сильнодіючих препаратів від подагри можуть застосовуватися стероїдні засоби:

Розумною альтернативою НПЗП і глюкокортикостероїдам є колхіцин, який, як найменш, можна порівняти ефективний з іншими ліками при прийомі протягом 24 годин після початку загострення подагри. Колхицин приймається по 0,5 мг тричі на перший день. У наступні дні колхицин приймають один або два рази на день до зникнення загострення. Доза на добу не повинна перевищувати 1,5 мг.

Зверніть увагу! Знижена доза колхіцину може знадобитися пацієнтам зі зниженою функцією нирок або печінки. Також колхицин слід уникати у пацієнтів з тяжкою нирковою або печінковою недостатністю і у тих хто приймає певні ліки, особливо ті, які сильно пригнічують систему цитохрому P450.

Після того, як загострення подагри вщухне, лікар може порекомендувати продовжити довгострокову терапію препаратами, які знижують рівень сечової кислоти, або колхицином, щоб запобігти майбутнім нападам подагри.

Яке має бути лікування подагри?

Подагру можна ефективно лікувати і контролювати за допомогою медикаментозного лікування і стратегій самоконтролю (дотримуватися здорового способу життя). План лікування подагри повинен будуватися за таким принципом:

  • Позбавлення від болю при загостренні. Лікування загострення складається в прийомі НПЗП, синтетичних препаратів гормонів кори надниркових залоз (кортикостероїдів) і протизапальний препарат — Колхицин.
  • Запобігання майбутніх нападів. Внесення змін до свого раціону і спосіб життя, наприклад зниження ваги, обмеження вживання алкоголю, вживання менш багатою пуринами їжі. Також може допомогти зміна або припинення прийому ліків, пов'язаних з гіперурикемією, після попередньої консультації з лікарем.
  • Попередження утворення тофусів і каменів в нирках в результаті хронічного високого рівня сечової кислоти. Тофуси — це тверді відкладення сечової кислоти під шкірою. Людям з частими загостреннями або хронічною подагрою лікарі можуть рекомендувати профілактичну терапію для зниження рівня сечової кислоти в крові за допомогою таких препаратів, як алопуринол, фебуксостат і пеглотиказа.

Вибір лікувальної терапії залежить від тяжкості і тривалості нападу, а також від кількості уражених суглобів. Препарати від подагри включають в себе:

  • Препарати, що впливають на обмін сечової кислоти (протиподагричні засоби) — колхіцин — надає ефективну протизапальну та знеболювальну дію, знижує переміщення лейкоцитів у вогнище запалення, уповільнює відкладення сечової кислоти в тканинах; Алопуринол — є інгібітором ферменту ксантиноксидази, який бере участь в утворенні сечової кислоти, також розчиняє вже наявні солі уратів і перешкоджає їх накопиченню в органах і тканинах, застосовується по 100 мг в день.
  • Нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ)Німід, Аркоксія, Ібупрофен, Раптен ретард, Напроксен — надають виражені протизапальний і аналгетичний ефекти за рахунок зниження вироблення гормоноподібних речовин — простагландинів.
  • Також можуть застосовуватися глюкокортикостероїдні засоби (ГКС)Преднізолон — знімає сильне запалення і знімає біль, якщо НПЗЗ стають малоефективні.
  • Хондропротектори (для лікування хрящової тканини) — Остеоартізі актив плюс — завдяки своїм складовим заповнює утворення хондроцитов (клітини хряща), відновлює структуру хрящової тканини, перешкоджає її руйнування, зменшує скутість суглобів, також має знеболюючу і протизапальну дію.

Лікування ревматичної подагри повинне проводитися спеціалізованим лікарем, самостійне призначення і прийом даних лікарських засобів може мати свої серйозні протипоказання і завдати більшої шкоди, ніж користь.

Для зниження нападів подагри рекомендація може полягати не тільки в призначенні медичних засобів, але також немедикаментозне лікування — це може бути збалансований раціон харчування, відмова від шкідливих звичок, помірне фізичне навантаження. Лікар може розглянути необхідність призначення голкорефлексотерапії (ІРТ) для точкового впливу голками на ділянки тіла і надання лікувального ефекту.

Яке харчування повинно бути при подагрі?

Деякі харчові продукти зазвичай містять велику кількість пуринів — речовини, яка природним чином містяться в продуктах харчування. Коли організм перетравлює пурини, він виробляє сечову кислоту у вигляді відходів. Здорових людей це не турбує, так як вони ефективно виводять з організму надлишок сечової кислоти. Однак люди з подагрою не можуть ефективно видалити надлишок сечової кислоти. Таким чином, дієта з високим вмістом пуринів може призвести до накопичення сечової кислоти і викликати напад подагри.

Саме тому для людей хворих на подагру, необхідно зменшити споживання в їжу продукти, багаті пуринами:

  • пиво і зернові спиртні напої (наприклад, горілка і віскі);
  • червоне м'ясо, баранина і свинина;
  • м'ясні субпродукти, такі як печінка, нирки і залозисте м'ясо, таке як вилочкова залоза або підшлункова залоза;
  • морепродукти, особливо молюски, такі як креветки, омари, мідії, анчоуси і сардини;
  • продукти з високим вмістом фруктози, такі як газовані напої і деякі соки, пластівці, морозиво, цукерки і фаст-фуд, а також солодощі для діабетиків.

Кращі продукти для дієти при подагрі:

  • знежирені, молочні продукти, такі як йогурт і знежирене молоко;
  • свіжі фрукти та овочі;
  • горіхи;
  • цільнозернові (овес, коричневий рис і ячмінь);
  • картопля, хліб і макарони;
  • яйця (в помірній кількості);
  • м'ясо, таке як риба, курка і червоне м'ясо, можна вживати в помірних кількостях (від 150 до 200 г).

Профілактика подагри

Для людей у ​​яких є схильність до появи подагри, особливо у людей зі спадковістю, необхідно знати заходи профілактики виникнення даної хвороби;

  • відмовитися від вживання алкогольних напоїв або ж зменшити їх споживання (особливо, пива);
  • стежити за вагою (не допускати надлишку ваги);
  • щодня дотримуватися питний режим (це допомагає зберегти здоров'я нирок і вивести сечову кислоту з організму);
  • обмежити споживання їжі з високим вмістом пуринів (деяка риба, морепродукти і молюски, включаючи анчоуси, сардини, оселедець, мідії, тріску, гребінці, форель, деякі види м'яса, такі як бекон, індичка, телятина і субпродукти, такі як печінка);
  • відмовитися від жирних страв, газованих солодких напоїв.

Чи можна вилікувати подагру назавжди?

Подагра — один з найпоширеніших запальних артритів. Захворювання пов'язане з відкладанням кристалів мононатрію урата. Ці відкладення оборотні при правильному лікуванні. Основна мета при подагрі — знизити рівень сечової кислоти в сироватці до заздалегідь встановленого рівня. Існують різні уратосніжающіе препарати (інгібітори ксантиноксидази, урикозурические кошти і уриказа), за допомогою яких цього можна досягти. Правильне лікування подагри передбачає зменшення гострих загострень і їх запобігання.

Однак все ж вважається, що подагра це довгострокове захворювання, яке можна контролювати за допомогою комбінації ліків для контролю рівня сечової кислоти і протизапальних препаратів для лікування загострення. Зниження рівня сечової кислоти — ключ до лікування подагри, і пацієнти повинні це розуміти. У довгостроковій перспективі, якщо хворий не буде приймати препарати, що знижують рівень сечової кислоти, подагра буде повторюватися.

 

Джерела

Gout / CDC (англ.)

Gout / Mayo Clinic (англ.)

Gout / Cleveland Clinic (англ.)

Everything you need to know about gout / Medical News Today (англ.)

Medications for Gout / Drugs.com (англ.)

Gout / Drugs.com (англ.)

Gout / NHS (англ.)

Everything You Need to Know About Gout / Healthline (англ.)

Gout / NIH (англ.)

 

 

Відмова від відповідальності

apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Препарати від подагри

Препарати від подагриЦіна
Алопуринол-КВ таблетки по 100 мг, 50 шт.
101,3грн
Олфен-100 СР Депокапс капсули по 100 мг, 20 шт.
486,9грн
Налгезін форте таблетки знеболюючі по 550 мг, 10 шт.
144,4грн
Алопуринол-КВ таблетки 300 мг №30
198,3грн
Диклофенак-Дарниця розчин для ін'єкцій по 3 мл у ампулі, 25 мг/мл, 10 шт.
121,1грн