Епілепсія — це стан, для якого характерні повторні (більше 2 за раз) епілептичні напади, які не можна пояснити чіткими причинами. Воно є клінічним проявом надмірного аномального розряду нейронів мозку. Важливо враховувати, що напади, обумовлені точними передумовами, спровокованими пухлиною мозку, черепно-мозковими травмами та інше. не говорять про те, що у пацієнта є епілепсія.
Міжнародна класифікація виділяє:
Напади фокальної епілепсії можуть бути простими і складними, відрізняючись проявами, для других характерні порушення свідомості. Що стосується генералізованих нападів — вони втягують обидві півкулі мозку в патологічний процес. Вони можуть бути:
Також виділяють абсанси, в тому числі атипові. Епілепсія може бути дисциркуляторна, коли атеросклеротичні зміни судин призводять до венозної дисциркуляції. Зустрічаються напади епілепсії, що не піддаються класифікації з тієї причини, що не підходять під описані вище. Напади також бувають повторними і тривалими, змішаними.
У дітей також діагностується епілептична енцефалопатія. Для неї характерні неврологічні відхилення, дефіцит поведінкових і когнітивних функцій. У них, як і у дорослих може зустрічатися нічна епілепсія.
Всі сучасні методи лікування дитячої та дорослої епілепсії, а також у літніх орієнтовані на те, щоб припинити напади, поліпшити якість життя, а на стадії ремісії відмовитися від прийому таблеток. У більшості випадків, завдяки адекватному і своєчасному початку терапії, напади вдається зупинити.
Перед призначенням медикаментозного лікування, важливо провести діагностику, яка включає в себе ЕЕГ і МРТ. Вона допомагає визначити — захворювання в даний момент 1 ступеня, 2 ступеня або 3 ступеня, від чого і буде залежати подальша концепція лікування.
Лікар обов'язково консультує пацієнта і його сім'ю про правила вживання ліків, а також про побічні ефекти, що викликаються ними. Госпіталізація рекомендована при першому епілептичному нападі, епілептичному статусі, а також необхідності оперативного втручання.
Один з принципів, який використовується для медикаментозної терапії даного стану, є монотерапія. Спочатку слід призначати нижчу дозу відповідного лікарського засобу, а потім поступово збільшують її, поки напади не припиняться. Якщо ж її виявляється недостатньо, варто переконатися, що пацієнт регулярно приймає медикаменти, перевірити досягнення максимально переносної зони. Більшість ліків від епілепсії припускають постійний контроль їх вмісту в крові.
Коли епілепсію діагностують вперше, пацієнтові призначають як традиційні (наприклад, Карбамазепін), так і новітні (Топірамат) фармацевтичні препарати. Вибираючи між цими групами, лікар повинен враховувати стать, вік пацієнта, наявність супутніх патологій. Вальпроєва кислота призначається при неідентифікованих нападах.
У будь-якому випадку, дуже важливо досягти стану, коли препарат можна буде приймати мінімально часто — максимум 2 рази на добу. Найбільшою ефективністю володіють медикаменти пролонгованої дії. Скасовують ліки дуже поступово, з урахуванням форми захворювання, індивідуального прогнозу і ризику повернення нападів.
Оперативне втручання необхідно, якщо напади тривають, традиційне лікування виявилося неефективним. Перед проведенням операції, дуже важливо провести додаткові обстеження.
Профілактика передбачає уникнення інтоксикацій, інфекційних захворювань, з адекватним зниженням температури, запобігання ЧМТ.
Купити препарати від епілепсії можна на сайті «Аптека24». Це унікальний онлайн-ресурс, де за лічені хвилини можна знайти потрібні ліки за доступними цінами і зробити швидке замовлення. Отримавши список у лікаря, введіть назву засобу в пошук. Ми надамо всю інформацію про нього, можливість вивчити інструкцію, порівняти аналоги.
Препарати від епілепсії | Ціна |
---|---|
Ламотрин таблетки по 100 мг, 60 шт. | 511,2грн |
Дифенін таблетки від епілепсії 0.117 г №60 | 135,9грн |
Вальпроком 300 Хроно таблетки при епілепсії, 100 шт. | 623грн |
Топіромакс таблетки по 100 мг, 30 шт. | 551,3грн |
Фінлепсин 400 ретард таблетки по 400 мг, 50 шт. | 1 079,7грн |