0800 30 22 44

8:00 - 20:00. Безкоштовно

Препарати від гостриків

Знайдено 25 товарів
Грінчак Анна ВолодимирівнаРедакціяАнна Грінчак
Оновлено
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурна видача
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт

Гострики: що це таке?

Понад мільярд людей різного соціального рівня в усьому світі інфіковані гостриками.

Enterobius vermicularis (людська гостриця) — це паразитуючий черв, що відноситься до нематод. Він викликає ентеробіоз чи оксиуріаз.

Гострики поширюються фекально-оральним шляхом, тобто через контакт з фекаліями або опосередковано через забруднений одяг, постільну білизну, продукти харчування або інші предмети. Завдяки своєму невеликому розміру яйця гостриків іноді можуть потрапляти в повітря, що призводить до їх ковтання під час дихання.

У низці досліджень було виявлено основні фактори ризику зараження гостриками:

  • Діти віком 4-11 років через тісні соціальні контакти.
  • Кусання нігтів (оніхофагія).
  • Ранки в області ануса, неконтрольований контакт пальців з анусом, незалежні та неконтрольовані методи своєї гігієни, а також недотримання правил миття рук перед їжею.
  • Перебування у спеціалізованих установах, гуртожитках.
  • Догляд за людьми, які були інфіковані.
  • Рідко заражаються через басейни, оскільки там часто рівні хлору досить високі.

Єдиними господарями гостриків є люди. Ваша домашня тварина не може заразити вас або заразитися сама. Немає необхідності лікувати їх від інфекції, навіть якщо вона торкнулася інших членів вашої родини.

Симптоми: як виявляються гострики?

Вночі дорослих гостриків можна побачити прямо на піжамі людини або навколо анальної області. Симптоми ентеробіозу як у дітей, так і у дорослих можуть включати:

  • безсоння, неспокійний сон;
  • дратівливість;
  • скрегіт зубами;
  • періодичний біль у животі та нудота;
  • свербіж у піхві (якщо гострики потрапили у піхву);
  • висипання, хворобливі відчуття та роздратування навколо анального отвору;
  • втрата апетиту.

Приблизно 40% інфікованих мають незначні симптоми або взагалі не мають симптомів, але якщо інфекція тяжка, симптоми можуть бути, відповідно, серйознішими.

Діагностика: до якого лікаря звернутися та як беруть аналіз?

Вночі дорослих червів, яких добре видно неозброєним оком, іноді можна побачити прямо довкола анальної області. Якщо у вас, вашої дитини або будь-кого з членів вашої сім'ї спостерігаються симптоми інфекції (особливо періанальний свербіж), відразу зверніться до лікаря. Більшість пацієнтів, інфікованих гостриками, можна вилікувати у лікаря, терапевта чи педіатра. У поодиноких випадках проводиться консультація інфекціоніста, паразитолога, акушера-гінеколога, гастроентеролога або дерматолога.

Ваш лікар може підтвердити наявність гостриків, визначивши наявність глистів або їх яєць. Стрічковий тест — найбільш точний метод діагностування ентеробіозу. Для цього потрібно взяти шматочок скотчу та притиснути липку сторону до шкіри навколо анусу.

Черви часто виходять з ануса, коли людина спить. Тому люди, які підозрюють, що вони інфіковані, мають провести цей тест. Тест слід проводити, як тільки уражена людина прокидається вранці (оскільки гігієнічні процедури або дефекація можуть видалити більшу частину яєць та паразитів).

Яйця, а іноді й самі паразити, прилипають до липкої стрічки. Перенесіть стрічку на предметне скло липкою стороною донизу та помістіть у герметичний пакет. Повторюйте процедуру три ранки поспіль і віднесіть стрічку для мікроскопічного дослідження.

Також можна провести мікроскопію зразків, узятих з-під нігтів чи дефекацій. Однак виявлення яєць в екскрементах є винятком, тому що глисти відкладають яйця поза кишечником. Серологічні методи діагностичного значення не мають. Так само зазвичай не очікується ні еозинофілії в крові, ні підвищених рівнів імуноглобуліну Е.

У разі сильного зараження черв'яки можуть помітно виділятися з фекаліями. Іноді окремі дорослі черв'яки візуалізуються при проктоскопії або колоноскопії.

Чим шкідливі гострики для організму?

Ентеробіоз зазвичай не викликає серйозних проблем. Однак існує ймовірність вторинної бактеріальної інфекції, яка може виникнути, коли сильне подразнення та розчісування анальної області спричиняють розрив шкіри.

Хоч і рідко, але можуть виникнути наступні ускладнення

  1. Вагініт та уретрит. Піхва та уретра можуть запалюватися, якщо гострики потрапили з анальної області у піхву та уретральний канал, а потім навколо тазових органів.
  2. Ендометрит. Це відбувається, коли гострики проникають у матку, фалопієві труби та навколо органів малого тазу, викликаючи запалення внутрішньої оболонки матки.
  3. Інфекції сечовивідних шляхів (ІМП) та нічне нетримання сечі (енурез).
  4. Зниження ваги — рідкісне, але можливе ускладнення. Це пов'язано з тим, що таким чином організм намагається позбавитися паразитів.
  5. Збільшення ваги виникає, оскільки гострики провокують збільшення апетиту та зміну метаболізму.
  6. Перітоніт. При цьому ускладнення запалення виникає в очеревині, яка є тканиною, що вистилає черевну стінку і покриває більшість органів в черевній порожнині.
  7. Апендицит — ще одне потенційне вторинне захворювання.
  8. Дефіцит кремнію. Як і всі інші паразити, гострики поглинають наші поживні речовини, проте найактивніше кремній. Це призводить до порушення будови кісток, волосся та нігтів.
  9. Погане самопочуття. Токсини гостриків викликають хронічну втому, регулярний головний біль, слабкість.

Розчісування в періанальній ділянці може спричинити появу ран та порушення цілісності поверхневих шарів шкіри, що свідчить про тенденцію до бактеріальної суперінфекції. Може розвинутись анальний дерматит, перианальний фолікуліт або ішіоректальний абсцес.

В окремих випадках описані позакишкові інфекції очеревини, нирок, печінки та очей. До більш рідкісних клінічних проявів відносяться сальпінгіт, тазовий біль та утворення гранульом у черевній порожнині.

Де знаходяться в організмі людини гострики?

Гострики мають простий прямий життєвий цикл, що проходить у шлунково-кишковому тракті. Зараження відбувається при пероральному прийомі інфекційних яєць — личинки, що містяться в яйцях, стають заразними вже через 4-6 годин після яйцекладки.

Потрапляючи в систему травлення організму-господаря, зовнішня оболонка яєць розм'якшується. Потім личинки гостриків вилуплюються у тонкому кишечнику. Після подвійного линяння черв'яки спарюються, а потім мігрують вниз в товсту кишку, де їх можна знайти у великих кількостях, особливо в сліпій кишці, апендиксі або висхідній кишці. Самці вмирають невдовзі після спарювання. Вагітні самки, з іншого боку, мають загальну тривалість життя до 100 днів, досягаючи анального каналу за допомогою активної міграції. Інтервал часу між заковтуванням інфекційних яєць та відкладанням яєць дорослою жіночою гострицею становить 2-6 тижнів.

Яйцекладка відбувається під час відпочинку господаря, тобто переважно вночі, коли він спить. При цьому самки залишають задній прохід і прикріплюють близько 10000-15000 яєць у періанальній ділянці. Міграційні рухи червів під час цього процесу часто викликають неприємний свербіж, внаслідок чого діти, зокрема, прагнуть полегшити свербіж, дряпаючи пальцями періанальну область. Розпад кутикули черва, викликаний пальцями та нігтями, призводить до масового вивільнення та поширення яєць у спідню білизну та навколишні області.

Вкрай рідко личинки гостриків можуть повторно інфікувати кишечник, з якого вони вийшли. Це може призвести до того, що інфекція продовжуватиметься нескінченно, якщо її не лікувати.

Дорослий гострик живе в організмі до місяця. Якщо не відбулося самозараження яйцями гостриків при випадковому проковтуванні і пройшли курс терапії, то життєвий цикл паразита у людини припиняється.
Розміри паразитів: скільки сантиметрів гострики?
Гострики Enterobius vermicularis білі, їх можна побачити неозброєним оком. Їхня довжина близько 8-13 мм для жіночих особин і 2-5 мм для чоловічих особин.

Яйця, що відкладаються самками черв'яків, не видно, тому що вони мають діаметр близько 55-60 мікрометрів і є напівпрозорими.

Як лікувати гострики у дорослих?

Дорослі рідше заражаються гостриками, крім матерів інфікованих дітей. Однак дорослі статеві партнери можуть передавати яйця один одному.

За дотримання правил гігієни інфекція гострики зазвичай проходить самостійно, що означає, що вона може зникнути сама по собі без довгострокового шкідливого впливу. Але більшість людей вважають за краще бути впевненими, що інфекція зникла, і обирають лікування.

Ваш лікар, ймовірно, порекомендує пройти лікування всім членам вашої сім'ї, щоб запобігти зараженню та повторному зараженню (включаючи членів сім'ї, які не мають симптомів).

Перед використанням препаратів проти ентеробіозу вам слід проконсультуватися з лікарем, якщо ви вагітні або якщо інфікована дитина молодша за 2 роки. Побічні ефекти включають:

  • пронос;
  • нудота;
  • блювання;
  • біль в животі;
  • головний біль.

Лікування включає наступні пероральні (прийняті внутрішньо) протипаразитарні препарати:

  • Альбендазол;
  • Пірантел;
  • Левамізол;
  • Вермокс;
  • Піперазина Адіпінат.

Хоча ліки лікують інфекцію, свербіж може тривати близько тижня. Таким чином, лікар призначить також спеціальний крем або інші ліки, щоб зменшити свербіж.

Для повного позбавлення від яєць гостриків може знадобитися більше одного курсу. Рекомендується проконсультуватися зі своїм лікарем, щоб переконатися, що лікування було ефективним.

Повторне зараження трапляється досить часто. Щоб знизити ймовірність повторного зараження та запобігти зараженню гостриками інших людей, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

  1. Ретельно мийте руки та під нігтями після відвідування туалету, перед їжею та після зміни підгузків.
  2. Не гризіть нігті і не дряпайте анальну область.
  3. Підстригайте нігті дуже коротко.
  4. Щодня міняйте та періть нижню білизну, постільну білизну, рушники та піжами у гарячій воді.
  5. Уникайте струшування одягу та постільної білизни, щоб яйця гостриків не поширилися повітрям.
  6. Ретельно пилосіть всі килимові покриття.
  7. Приймайте душ щоранку, щоб видалити яйця зі шкіри.
  8. Не ділитесь рушниками чи мочалками.
  9. Носіть нижню нижню білизну, уникаючи трусів-боксерів.
  10. Утримайтеся від їжі у спальні, щоб не проковтнути яйця, що потрапили на постільну білизну.
  11. Зберігайте зубні щітки у закритій шафі. Теоретично яйця, що у повітрі, можуть потрапити на зубні щітки.

Зверніться до свого лікаря, якщо у вас з'являються інші симптоми, у тому числі:

  • підвищена температура чи біль у животі;
  • почервоніння, болючість або припухлість у області геніталій;
  • свербіж у ділянці геніталій або піхви;
  • біль при сечовипусканні;
  • часті, безконтрольні або термінові позиви до сечовипускання.

Як лікувати дітей від гостриків?

За оцінками, поширеність гостриків серед учнів дитячих садків та початкових шкіл у Європі зазвичай становить близько 20%.

Лікування гостриків у дітей включає пероральні препарати, що вбивають гостриків, і ретельне прання піжами, постільної та нижньої білизни.

Підбір препарату та дозування визначаються педіатром чи неонатологом. Затвердженими протигельмінтними засобами для дітей є:

  • Пірантел суспензія та Гельмінтокс суспензія для дітей із масою тіла від 10 кг;
  • Ворміл суспензія від 1 року;
  • Альбендазол та Декаріс з 3 років.

При виявленні ентеробіозу не дозволяйте дітям купатися разом, оскільки це може призвести до поширення яєць гостриків у воді ванни.

Ретельно очистіть усі поверхні, які можуть бути заражені, включаючи іграшки, підлоги, стільниці та сидіння унітазу.

Якщо у когось із друзів вашої дитини є симптоми, обов'язково повідомте про це її батькам. Цим дітям слід пройти обстеження чи перевірити наявність гостриків.

 

Джерела

Pinworm Infection / CDC

Pinworm infection / MayoClinic

Pinworm infection / Healthline

Pinworm Infection / WebMD

Pinworms / Clevelandclinic

Pinworm (Enterobiasis) / Medscape

The Diagnosis and Treatment of Pinworm Infection / NCBI

Pinworms / MedlinePlus

 

 

Відмова від відповідальності

apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Препарати від гостриків

Препарати від гостриківЦіна
Сорбекс капсули по 0,25 г, 20 шт.
84,5грн
Альдазол 400 мг №3 таблетки
122,7грн
Гельмінтокс таблетки по 250 мг, 3 шт.
82,1грн
Декарис таблетки по 150 мг, 1 шт.
162,8грн
Пижми квіти, 75 г - Ліктрави
55,1грн