Інфекційні захворювання вірусної етіології потребують застосування противірусних препаратів, які представляють собою з'єднання як синтетичного, так і природного походження.
Особливість даних мікроорганізмів полягає в їх нездатності довгий час зберігати життєдіяльність поза клітиною організму-господаря. Але, проникаючи в клітину, віруси швидко розмножуються і вбудовуються в ДНК носія. Дія ліків направлена на те, щоб пригнічувати (блокувати) здатність патогенів клонувати свій генетичний код в клітинах людини. Зараження відбувається контактним шляхом.
Також існують лікарські препарати опосередкованого впливу — імуностимулятори. Особливість даних препаратів в тому, що вони не впливають безпосередньо, а стимулюють імунітет людини, збільшуючи вироблення власних інтерферонів — захисних білкових агентів, які спрямовані на придушення збудників інфекції. При цьому відбувається зміцнення імунної системи, що дає більш надійний захист від патогенів.
Залежно від діючої речовини, що входить до складу лікарського засобу, і його спрямованості на пригнічення різних інфекційних агентів, що провокують захворювання вірусної етіології, виділяють такі класифікації препаратів:
За типом генома мікроорганізмів:
За типом впливу:
Залежно від форми, в якій вони випускаються:
Всі противірусні діляться залежно від характеру їх впливу і спрямованості на конкретний вірус. Виділяють такі групи:
Впливають безпосередньо на ДНК або РНК патогенних організмів.
При грипі найчастіше використовують Ремантадин і Осельтамівір. Також популярністю користується Арбідол (діюча речовина уніфеновір), який ефективний як проти грипу, так і проти інших збудників ГРВІ.
Дана група лікарських продуктів порушує цілісність самого патогена, припиняючи його життєдіяльність і роблячи неможливим його подальше розмноження (реплікацію). Ліки потрібно підбирати безпосередньо під тип мікроорганізму в залежності від того, це ДНК-вірусний агент або РНК-вірусний.
Не є медикаментами прямої дії, спрямованого на патогенів, але використовуються при лікуванні вірусних інфекцій. Діють опосередковано, а не на збудника. Основна мета полягає в тому, щоб стимулювати імунітет людини до вироблення інтерферонів — особливих білкових клітин, які знищують організми, що викликають інфекційні хвороби, і деякі хімічні сполуки.
Вакцини необхідні для того, щоб створювати імунітет проти вірусів, тому вони відносяться до антивірусних профілактичних засобів.
Коли організм вперше стикається з якимось патогенним організмом, йому потрібно кілька днів, щоб виробити індивідуальний механізм захисту. І якщо збудник дуже сильний, то є ризик, що організм не зможе швидко його знешкодити, і хвороба буде протікати у важкій формі.
Вакцини являють собою неактивні або ослаблений вірус. Після щеплення організм "знайомиться" з інфекцією і виробляє механізм захисту. Виникає пам'ять.
Після наступної зустрічі з патогеном імунітет вже буде знати, як реагувати на нього, що дозволить моментально знищити інфекцію.
Ефективність даної групи препаратів полягає в їх механізмі впливу, при якому відбувається пригнічення життєдіяльності патогенних агентів шляхом їх пригнічення, що зупиняє реплікацію (розмноження через створення дочірніх ДНК з материнської). Таким чином, таблетки здатні знищувати дані мікроорганізми на клітинному рівні.
Асортимент лікарських товарів, здатних пригнічувати ДНК-і РНК-віруси, великий. Однак спрямованість кожного продукту специфічна й ефективна тільки певні вірусні агенти в залежності від їх природи. Тому перед прийомом існує необхідність проконсультуватися з лікарем, здати аналізи на визначення збудника хвороби і ознайомитися з інструкцією.
На сьогоднішній день в лікарській практиці найкращим чином зарекомендували себе лікарські засоби з доведеною ефективністю: Арбідол, Ремантадин, Ацикловір. Серед імуномодуляторів виділяють Аміксин, Віферон і Циклоферон.
Гомеопатичні товари зазвичай використовуються для профілактики. Найпопулярнішими є Ергоферон і Анаферон.
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Противірусні препарати | Ціна |
---|---|
Імустат таблетки від грипу по 100 мг, 10 шт. | 216,6грн |
Мефенамінова кислота-Дарниця таблетки 500 мг N20 | 75,9грн |
Афлубін краплі оральні 50 мл | 343,6грн |
Римантадин-Дарниця 50 мг N20 таблетки | 134грн |
Ніфуроксазид таблетки по 200 мг, 10 шт. | 161,1грн |