Онковірусами називають всі віруси, які потенційно можуть привести до появи раку. Раніше до цієї групи також відносили деякі ретровіруси, але на сьогодні ця класифікація вважається застарілою.
В середині минулого століття, коли онкологія і вірусологія активно розвивалися, вчені почали системно вивчати, яку роль відіграють віруси для розвитку пухлин злоякісного характеру. Ці дослідження допомогли відкрити список вірусів, що викликають пухлини у тварин.
Однак, ці дані складно було застосувати до людини. Адже багаторічні онкологічні дослідження показували, що немає ніякого зв'язку між вірусами і появою раку для людського організму.
На початку ХХ століття поширилася і набула популярності теорія, що злоякісні пухлини мають інфекційну природу. Тобто рак викликаний різними бактеріями і вірусами. Деякі дослідження довели такий зв'язок, одна з робіт навіть отримала Нобелівську премію.
В подальшому розвитку медицини, від інфекційної теорії все ж відмовилися, на сьогодні дослідження тривають. В організмі пацієнтів, хворих на рак, часто знаходять ці віруси, тому не можна говорити, що взаємозв'язку не існує зовсім.
Зв'язок вдалося встановити тільки для деяких вірусів, тому лікування раку іноді включає в себе і противірусні ліки.
Доведено, що захворюваність на рак шийки матки пов'язана з інфікованістю ВПЛ. Не всі типи цього вірусу онкогенні, найбільшу небезпеку несуть 16 і 18 тип. Люди, які є їх носіями, знаходяться в зоні ризику. Завдяки цьому досягненню медицини, вдалося створити вакцину проти даних вірусів, на яку покладають великі надії.
Також вдалося встановити, що існує зв'язок між рідкісними агресивними формами лейкозів і географічним проживанням людей з вірусом HTLV-1. Білокрів'я може розвинутися у тих, хто живе в Японії, в Карибському басейні.
Існує інформація про зв'язок між первинним раком печінки та інфікуванням гепатитами В і С. Сьогодні активно працюють над вивченням вірусу Епштейна-Барр, щоб встановити його взаємозв'язок з появою онкологічних захворювань. Уже відомо, що він має онкогенні властивості.
Онковіруси прийнято ділити на два типи:
Перші можуть втратити онкоген, але на їх життєдіяльність це не вплине, тобто вірусу не потрібно онкоген сам по собі. Коли вони потрапляють в клітину, то вкрай рідко викликають трансформацію в злоякісну пухлину. А ось вірус раку One "призводять до розвитку онкологічної патології.
Таким чином, не можна стверджувати, що рак розвивається тільки через вірусів, проте деякі з них дійсно сприяють появі онкологічних патологій. А тому вчені активно працюють над розробкою методик і препаратів лікування вірусних інфекцій.
Противірусні препарати також призначають пацієнтам, чий організм ослаблений через агресивну хіміотерапії. Імунітету не вистачає, щоб самостійно впоратися з вірусними інфекціями. З цієї причини, коли призначають комплексний курс терапії від раку, в нього обов'язково включають медикаменти на основі Тилорону, а також аналоги, ціна яких доступніше.
Зруйнувати пухлину допомагають інтерферони, а також інші біологічно активні сполуки, які утворюють імунокомпетентні клітини. Щоб розпізнати і зруйнувати ракові клітини, використовують ряд цитокінів. Також клітини-мішені з чужорідними антигенами лізують лімфотоксин, інші пептиди.
Тільки за допомогою взаємодії всіх імунокомпетентних систем можна забезпечити пацієнтові достатній імунітет від пухлин.
Лікування онковірусів | Ціна |
---|---|
Оверін розчин для ін'єкцій по 250 мг/2 мл, 5 шт. | 1 764,1грн |
Альфарекін ліофілізат для розчину для ін'єкцій 1 млн МО, 10 шт. | 1 487,1грн |
Протефлазід супозиторії по 3 г, 10 шт. | 0,01грн |
Неовір розчин для ін'єкцій по 2 мл в ампулі, 250 мг / 2 мл, 5 шт. | 0,01грн |