0800 30 22 44

8:00 - 20:00. Безкоштовно

Сечогінні препарати

Знайдено 61 товар
Оновлено
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурна видача
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
Инспра таблетки по 50 мг, 30 шт.
1 171,1грн
Немає в наявності
showMoreПоказати ще-59 товарів

Сечогінні препарати або діуретики використовуються у випадках виникнення патологій сечовидільної системи, для нормалізації рівня рідини в організмі, а також при серцево-судинних захворюваннях і підвищеному тиску.

Застосування даних засобів допустиме за призначенням і під наглядом лікаря, так як безконтрольний прийом може призвести до серйозних побічних ефектів.

Для чого необхідні сечогінні?

Препарати цієї групи використовуються в наступних випадках:

  • набряки й затримка рідини в організмі;
  • артеріальна гіпертензія;
  • захворювання серцево-судинної системи;
  • хвороби нирок і печінки;
  • детоксикація при отруєнні;
  • переливання невідповідної крові;
  • порушення обміну речовин;
  • для схуднення.

Застосування діуретичних таблеток виправдане показаннями після точної діагностики, не може застосовуватися самостійно й має бути призначене лікарем, так як ці засоби виводять натрій з організму, що призводить до небезпечного зневоднення. Як відомо, клітини, тканини й органи не здатні функціонувати без достатньої кількості рідини.

Як діють діуретики?

Сечогінні засоби — це особливі речовини, які діють швидко й короткочасно, стимулюючи нирки до підвищеного виділення рідини та солей натрію з організму. Саме накопичення іонів натрію призводить до утворення набряків, тому виведення цього елементу допомагає зменшити кількість води в тілі.

У нефронах нирок відбуваються основні процеси утворення сечі (фільтрація, реабсорбція й секреція). Саме в нефронах і діють діуретики.

Прийнято розділяти сечогінні препарати за силою дії на слабкі (гальмують реабсорбцію солей натрію на 3%), середньої сили (гальмування 5-8%) і сильні (10-20%).

Які бувають види сечогінних засобів?

Залежно від діючої речовини й сили дії розрізняють наступні види діуретичних ліків:

  1. Калійзберігаючі (Верошпірон) — невеликої сили, м'якої та помірної дії. Діють не відразу й не виводять калій, тому більш безпечні.
  2. Петльові (Фуросемід, Трифас, Лазикс, Торасемід, Торікард) — середньої сили і вираженої активності. Видаляють зайву рідину, пригнічують зворотне поглинання хлору й натрію, скорочують реабсорбцію води, а також виводять з організму безліч солей, в тому числі, магній, натрій, калій. Можуть застосовуватися в комбінації з препаратами калію.
  3. Тіазидні (Гіпотіазид, Гідрохлортіазид) — дуже сильні й високоактивні, є похідними бензотіадіазіна. Призводять до посиленого виведення рідини, так як діють у петлі нефрона й перешкоджають повторному поглинанню солей калію і натрію. Застосування можливе тільки під наглядом лікаря, так як існує ризик гіпокаліємії, що супроводжується серйозними побічними ефектами та порушенням обміну речовин.
  4. Споріднені (Індап, Індапен, Індапамід) — мають схожу фармакологічну дію з тіазидними діуретиками, але різні за хімічною структурою. Зменшують тонус гладкої мускулатури артерій та загальний опір судин.
  5. Інгібітори карбоангідрази (Діакарб) — застосовуються для зниження внутрішньочерепного і внутрішньоочного тиску, а також гострого нападу глаукоми.
  6. Комбіновані (Тріампур) — є комбінацією тіазидних і калійзберігаючих діуретиків, що дає перевагу посилення діуретичного ефекту.
  7. Рослинні — слабкі. Представлені фіточаями й рослинними препаратами. Зазвичай до складу входять такі рослини як мучниця, трава хвоща, пол-пала, ромашка, березові бруньки, брусниця.

Правила прийому сечогінних при набряках

У кожному окремому випадку прийом сечогінних таблеток буде індивідуальним залежно від мети, яку переслідує лікування, і причини, яка викликає патологію.

Завжди необхідно слідувати інструкції й не перевищувати рекомендовані дози.

Перед прийомом діуретиків необхідно здати аналізи, щоб визначитися з мінімально ефективним дозуванням. Дотримання правил прийому дозволить домогтися максимального результату й не нашкодити організму.

Побічні ефекти діуретиків

При неправильному прийомі або невірно підібраному дозуванні можуть виникнути такі побічні ефекти:

  • зневоднення;
  • запаморочення;
  • головний біль;
  • сонливість;
  • гормональні порушення;
  • гіпокаліємія;
  • гіпонатріємія;
  • порушення метаболізму.

apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Сечогінні препарати

Сечогінні препаратиЦіна
Еплепрес таблетки по 25 мг, 30 шт.
407,9грн
Фуросемід Софарма таблетки сечогінні 40 мг №20
16,9грн
Індапамід-Тева SR таблетки від підвищеного тиску по 1,5 мг, 30 шт.
96,1грн
Індапамід-Астрафарм таблетки по 2,5 мг, 30 шт.
103,4грн
Торасемід Сандоз таблетки по 200 мг, 20 шт.
1 050,1грн