0800 30 22 44

8:00 - 20:00. Безкоштовно

Препарати від тромбозу

Знайдено 43 товари
Оновлено
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурна видача
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
Амлостат N28 таблетки
0,01грн
Немає в наявності

Що таке тромбоз?

Тромбоз — це утворення згустку крові всередині кровоносної судини (артерії чи вени). Це небезпечний стан, тому що може блокуватися кровотік у судині та викликати такі ускладнення як інфаркт, інсульт, тромбоемболію легеневої артерії. Залежно від виду судини розрізняють артеріальний та венозний тромбоз.

Артеріальний тромбоз. Це тромбоз, що виникає в артеріях, які несуть кров від вашого серця до решти вашого тіла. Артеріальний тромбоз є найчастішою причиною серцевих нападів та інсультів.

Венозний тромбоз. Виникає у венах, що несуть кров назад до серця від вашого тіла. Тромбоз глибоких вен є найпоширенішою причиною тромбоемболії легеневої артерії (утворення згустку крові у легеневій артерії).

Причини виникнення тромбозу: хто схильний до утворення тромбів

Існують три основні причини тромбозу:

  • гіперкоагуляція (підвищене згортання крові);
  • пошкодження ендотеліальних клітин кровоносної судини (клітин, що вистилають внутрішню стінку судин);
  • аномальний кровотік.

Підвищення зсідання крові, наприклад, при такому генетично обумовленому захворюванні як тромбофілія підвищує схильність до тромбозів.

Пошкодження епітеліальних клітин кровоносних судин після травми, операції або інфекції може прискорити утворення тромбів.

При порушенні серцевого ритму — миготливій ​​аритмії, виникає хаотичний рух крові, кров ніби збовтується, це сприяє утворенню тромбів та розвитку тромбозу.

Тромбоз може виникнути у будь-якому віці, але частіше виникає у осіб похилого віку. Виникнення цього стану більш ймовірне у осіб, які мають такі захворювання як:

  • миготлива аритмія;
  • аутоімунні захворювання, що підвищують ймовірність зсідання крові;
  • ожиріння;
  • цукровий діабет;
  • хронічне захворювання вен;
  • онкологічне захворювання;
  • атеросклероз.

Деякі фактори та ситуації можуть збільшити ризик розвитку потенційно небезпечних тромбів, до них відносять:

  • нестача руху, наприклад, після операції;
  • прийом протизаплідних препаратів, а також замісної гормональної терапії, що містить естроген;
  • вагітність.

Симптоми тромбоз: які показники крові вказують на тромбоз?

Тромбози вен можна розділити за локалізації:

  • тромбоз підшкірних (поверхневих) вен. Якщо він супроводжується запаленням стінки судини, тоді така патологія називається тромбофлебіт;
  • тромбоз глибоких вен кінцівок чи флеботромбоз.

Ознаки та симптоми тромбофлебіту включають:

  • біль та/або чутливість литкового м’яза або стегна;
  • набряк ноги, стопи або кісточки;
  • почервоніння та/або помітна зміна кольору (синюшність);
  • локальне (місцеве) підвищення температури у сфері ураженої вени;
  • сама судина має ущільнення і може виступати над шкірою.

При даній патології пульсація у вені промацуватиметься на відміну від тромбозу глибоких вен (флеботромбозу).

При тромбозі глибоких вен спостерігаються такі симптоми, як:

  • розпираючий біль у нозі, що посилюється під час ходьби;
  • набряк всієї кінцівки чи його частини;
  • зміна кольору шкірних покривів, можливий розвиток синюшності;
  • локальне підвищення температури шкірних покривів.

Саме флеботромбоз є найнебезпечнішою патологією судин. Представляє велику загрозу життю та здоров'ю людини, оскільки утворення тромбів виникає через зміну коагуляційних властивостей крові, а не внаслідок їх ушкодження, як це відбувається при тромбофлебіті.

Тромб, який утворився в глибоких венах гомілки, може зі струмом крові переміщатися в легеневу артерію, викликавши часткове або повне порушення кровотоку в ній, викликавши таке ускладнення як тромбоемболія легеневої артерії.

Ознаки та симптоми тромбоемболії легеневої артерії включають:

  • задишку;
  • прискорене дихання;
  • біль у грудях (може ставати гірше при глибокому диханні);
  • прискорений пульс;
  • запаморочення та/або втрата свідомості.

При підозрі на тромбоз для підтвердження діагнозу призначається лабораторна діагностика.

Для оцінки здатності крові до зсідання використовують такі аналізи крові як коагулограма, D-димер. Укорочення протромбінового часу (одного з показників коагулограми) свідчить про ризик розвитку тромбозу.

Зниження показника коагулограми — антитромбіну 3 нижче 60% вказує також на високий ризик виникнення тромбозу.

Аналіз крові на D-димері: цей аналіз визначає рівень фрагментів речовини крові (фібрину), що утворюється в результаті його розпаду. Високий рівень цієї речовини може свідчити про наявність тромбозу.

Як лікувати тромбоз: які препарати призначають для лікування

Лікування тромбозу може набувати кілька різних форм. Включає медикаментозне лікування, хірургічне втручання, мінімально інвазивні процедури.

Медикаментозне лікування включає такі групи препаратів як:

  • антикоагулянти;
  • антиагреганти;
  • тромболітики.

Антикоагулянти допомагають запобігти утворенню нових тромбів. Зазвичай, у гострому періоді людина отримує ін'єкційні антикоагулянти, такі як гепарин або низькомолекулярний гепарин (еноксапарин). Ці ліки починають діяти протягом кількох годин.

Надалі призначаються прямі пероральні антикоагулянти. Вони блокують частини процесу коагуляції (процесу згортання), впливаючи на білки, які беруть участь у процесі згортання крові. Приклади цих препаратів:

  • варфарин;
  • рівароксабан.

Для пацієнтів із фібриляцією передсердь, тобто нерегулярним ритмом серця, яка часто зустрічається при серцевій недостатності, антикоагулянти мають життєво важливе значення, оскільки вони запобігають утворенню згустків крові. Коли тромб відривається від стінки судини, це може спричинити інсульт.

Зверніть увагу! При прийомі антикоагулянтів можуть виникнути такі побічні ефекти, як:

  • кровоточивість ясен;
  • виразка шлунку;
  • шлунково-кишкова кровотеча;
  • тривалі чи часті носові кровотечі;
  • посилення менструальної кровотечі.

Для контролю дії варфарину необхідно регулярно вимірювати спеціальний параметр крові — МНО (міжнародне нормалізоване ставлення), особливо на початкових етапах лікування, щоб підібрати оптимальну дозу.

Антиагреганти. Призначаються у комплексному лікуванні тромбозу. Вони перешкоджають «склеювання» тромбоцитів, збільшуючи час кровотечі. До них відносять такий препарат як Клопідогрель, Брилінта, Клопікс, Аспірин кардіо.

Тромболітики (фібринолітичні препарати) — розчиняють згустки крові. До них відносять такі препарати як Актиліз, Стрептаза, Стрептокіназа, Зігріс, Елаксим. Випускаються у вигляді розчину для ін'єкцій.

Профілактика тромбозу

Найкращий спосіб дізнатися про свій ризик — проходити щорічне медичне обстеження. Багато станів, що підвищують ризик тромбозу, виявляються під час огляду задовго до утворення тромбів.

Методом профілактики утворення тромбозу глибоких вен є використання компресійних панчіх, які механічно підтримують вену, перешкоджаючи утворенню тромбів. Також для профілактики тромбозів ефективним є застосування препаратів групи антиагрегантів.

Дієта при тромбозі

Зміна раціону харчування повинна бути направлена на нормалізацію процесів кровообігу, зміцнення судинних стінок, зниження ризику розвитку атеросклерозу.

Морепродукти, багаті омега-3 жирними кислотами, знижують рівень тромбоксану (речовини, що сприяє «склеюванню» еритроцитів), тому ці продукти обов'язково повинні бути включені до раціону харчування, людям схильних до тромбозів.

Дослідження опубліковане в американському журналі клінічного харчування показало, що антиоксиданти, що містяться в оливковій олії першого віджиму, допомагають запобігти утворенню тромбів.У ході дослідження у людей, які вживали оливкову олію першого віджиму з високим вмістом фенолу, був нижчий рівень речовини, що сприяє утворенню тромбів. Таким чином, цей продукт знижує ризики розвитку тромбів.

Вживання соку пурпурного винограду перешкоджає утворенню згустків крові завдяки потужним антиоксидантам, які називаються поліфенолами.

Необхідно додати до раціону харчування продукти з високим вмістом вітаміну К, такі як: кинза, шпинат, брокколі, спаржа, вони покращують реологічні властивості крові, таким чином сприяють розрідженню крові.

Однак якщо ви приймаєте варфарин, антикоагулянт для запобігання утворенню тромбів, обмежте прийом цих продуктів.

Уникайте прийому продуктів, що містять велику кількість шкідливих жирів (трансжирів), оскільки вони сприяють утворенню атеросклеротичних бляшок у стінках судин, збільшуючи ризик розвитку серцево-судинних захворювань, а також розвитку тромбозу глибоких вен.

 

Джерела

Тромбоз: ознаки, симптоми і як запобігти цьому стану / Moz.gov.ua

What is Thrombosis? / News-medical

Types of Thrombosis / WebMD

Novel Biomarkers Associated with Deep Venous Thrombosis: A Comprehensive Review / PubMed

7 Diet Tips to Help Prevent Deep Vein Thrombosis / EverydayHealth

 

Відмова від відповідальності

apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Препарати від тромбозу

Препарати від тромбозуЦіна
Пентоксифілін-Дарниця розчин для ін'єкцій по 5 мл в ампулі, 20 мг / мл, 10 шт.
140,8грн
Вікасол-Дарниця розчин для ін'єкцій по 1 мл в ампулі, 10 мг / мл, 10 шт.
213грн
Серміон ліофілізат для розчину для ін'єкцій по 4 мг у флаконах, 4 шт. + розчинник в ампулах по 4 мл, 4 шт.
1 527,3грн
Пентоксифілін-Дарниця таблетки по 200 мг, 20 шт.
69,7грн
Атерокард таблетки при тромбозі по 75 мг, 70 шт.
114,9грн