МНН (міжнародна непатентована назва, дженерик): Азитроміцин / Azithromycin.
Торгові назви: Сумамед, Азитрал, Азимед, Хемоміцин, Азитрокс, Зітролід, Сумалек.
Азимед відноситься до групи антибактеріальних засобів — азаліди з групи макролідів. Діюча речовина — азитроміцин. Азимед застосовується для знищення патогенної мікрофлори, що містить різні види бактерій, які викликають різні бактеріальні захворювання органів і систем, таких як:
Механізм його дії пов'язаний з пригніченням синтезу білка мікробної клітини на рівні рибосом, що в свою чергу пригнічує ріст і розмноження хвороботворних бактерій.
Якщо у вас відзначаються симптоми алергії у вигляді кропив'янки, набряку гортані, губ, язика, свербіння шкіри, сльозоточивості, ринореї, то слід відмовитися від лікування даним препаратом та іншими засобами з цієї групи антибіотиків (наприклад, еритроміцин, кларитроміцин).
Є стани з боку здоров'я, при яких лікування Азимедом варто здійснювати з обережністю, після попередньої консультації з лікарем:
Якщо ви вагітні або плануєте вагітність, а також якщо ви здійснюєте грудне вигодовування, обов'язково зверніться до лікаря, перш ніж приймати Азимед.
Азимед дозволений до застосування з 12-ти років дітм з масою тіла більше 45 кг.
При лікуванні будь-яким видом антибіотика, і Азимед тому не виключення, рекомендується прийом про- чи пребіотиків за призначенням лікаря для захисту мікрофлори кишечника від шкідливого впливу антибіотиків і поповнення корисних бактерій в шлунково-кишковому тракті.
Азимед приймається курсом, який встановлюється лікарем, де він прописує для вас індивідуальний прийом, дозування і тривалість лікування, оскільки доза і тривалість лікування можуть бути різними в залежності від виду інфекції та патогену, який її викликає.
При застосуванні пероральної суспензії з пролонгованим (тривалим) вивільненням діючої речовини необхідно приймати ліки натщесерце або як мінімум за 1 годину до або через 2 години після їжі.
Щоб використовувати пакет з одноразовою дозою пероральної суспензії, потрібно відкрити пакет і залити ліки чвертю склянки води (50 мл). Перемішати цю суміш і відразу випити. Не можна зберігати суспензію для подальшого застосування, яка не використовувалася протягом 12 годин.
Використовуйте ці ліки протягом усього визначеного періоду часу. Ваші симптоми можуть покращитися до того, як інфекція повністю зникне. Пропуск доз також може збільшити ризик повторного зараження стійкою до антибіотиків інфекцією. Азимед не ефективний для лікування вірусних інфекцій, таких як грип або застуда.
Зберігати Азимед необхідно при температурі повітря не вище 25°C, далеко від вологих місць.
Азимед в таблетках приймають перорально в дозуванні 500 мг 1 раз на добу. Також Азимед випускається у дозі 250 мг.
Залежно від виду інфекцій застосовується різне дозування з різною кратністю прийому в день.
Азимед потрібно пропивати курсом, який встановлює лікар після визначення збудника інфекції та збору вашого анамнезу супутніх захворювань, якщо такі є.
При пропуску чергової доз, необхідно просто прийняти її, як тільки згадаєте про це. Не можна приймати препарат в дозуванні, що перевищує максимальну добову дозу. Також не можна самостійно збільшувати дозу за один прийом (разова доза).
При лікуванні Азимедом слід уникати прийому деяких інших медикаментозних засобів, таких як:
Зверніть увагу!
Антибіотики можуть викликати діарею, що може бути ознакою нової інфекції. Якщо у вас водяниста або кров'яниста діарея, негайно зверніться до лікаря. Не приймайте ліки від діареї, якщо лікар не сказав вам про це.
Рекомендується уникати тривалого перебування на сонці, оскільки Азимед підвищує чутливість шкіри до сонячного випромінювання, що може призвести до утворення опіків.
Також важливо уникати одночасного прийому з Азимедом інших препаратів, які можуть викликати збільшення частоти серцевих скорочень і порушення роботи серцевого ритму.
Не можна продовжувати лікування даним антибіотиком і обов'язково рекомендується звернутися до лікаря, якщо у вас відзначаються такі симптоми:
Основні побічні дії при застосуванні Азимеду, це такі як:
Зверніть увагу!
Ви не повинні використовувати Азимед, якщо у вас коли-небудь були жовтяниця або проблеми з печінкою, коли ви раніше приймали цей препарат.
При передозуванні Азимедом можуть спостерігатися такі стани:
В результаті такого передозування даним медикаментом необхідно звернутися до лікаря для усунення одного і більше наявних у вас станів.
Якщо ви прийняли занадто високу дозу Азимеду, то у вас можуть відзначатися наслідки передозування, які проявляються у вигляді таких симптомів:
Якщо у вас відзначаються один і більше з вищепредставлених симптомів передозування даними ліками, слід звернутися за медичною допомогою для призначення вам симптоматичного лікування і промивання шлунка.
Зверніть увагу!
Необхідно негайно звернутися до лікаря, якщо дитина, що приймає Азимед, стає дратівливою або у неї блювота під час їжі або годування груддю.
Існує ряд ліків, які можуть вступати в спільну взаємодію з Азимедом при одночасному їх прийомі і викликати ряд небажаних ефектів, до таких відносяться:
Перераховані вище препарати і групи лікарських засобів не є єдиними, які можуть взаємодіяти з Азимедом і проявляти різні фармакологічні ефекти. Тому перед початком застосування цього медикаменту необхідно звернутися до медичного експерта для уточнення всілякої інформації про Азимед.
Азимед, який є антибіотиком, повинен застосовуватися для лікування захворювань бактеріальної етіології і тільки. Курс лікування повинен встановлювати лікар, його порушувати ні в якому разі не можна, щоб не допустити антибіотикорезистентності (стійкості до антибіотика).
Азимед / Державний реєстр лікарських засобів
Azithromycin / Drugs.com (англ.)
Azithromycin / DrugBank (англ.)
Azithromycin / MedlinePlus (англ.)
Azithromycin / PubMed (англ.)
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Ціни (139,8 - 257,3 грн)