МНН (міжнародна непатентована назва, дженерик): Гідазепам / Hydazepam.
Оригінальний препарат: Гідазепам IC.
Гідазепам — це денний транквілізатор з групи похідних бензодіазепіну. Гідазепам має протисудомну, анксіолітичну, седативну, міорелаксуючу та амнестичну властивості. Його дія опосередковано підвищенням активності гамма-аміномасляної кислоти (гальмівний медіатор ЦНС). Він використовується при лікуванні важких тривожних розладів, як снодійне при короткостроковому лікуванні безсоння, при лікуванні абстинентного алкогольного синдрому, а також при нападах мігрені.
Механізм дії бензодіазепінів заснований на тому, що вони працюють за рахунок посилення активності певних нейротрансмітерів в головному мозку.
Гідазепам є денним анксіолітиком (транквілізатором) тому як його можна застосовувати в ранковий і денний час доби, оскільки він не має сильного седативного ефекту і може з обережністю застосовуватися у осіб, які займаються діяльністю, яка вимагає підвищеної концентрації уваги.
У разі реакції підвищеної чутливості на основний і/або допоміжні компоненти потрібно відмовитися від подальшого використання Гідазепаму.
Зверніть увагу! Гідазепам може уповільнити або зупинити дихання, особливо в комбінації з опіоїдними анальгетиками або алкоголем, оскільки він володіє потенцюючою (підсилює суму ефектів кожного препарату, який вступає з ним у взаємодію) дією.
Основні протипоказання до застосування Гідазепаму:
Гідазепам не можна використовувати під час вагітності, оскільки дитина може стати залежною від препарату. Це може викликати небезпечні для життя симптоми відміни у дитини після її народження. Немовлятам, народженим на ліках, які формують звикання, може знадобитися лікування протягом декількох тижнів. Також Гідазепам не можна використовувати в період грудного вигодовування.
Гідазепам не застосовується для дітей.
Будьте уважні! У деяких людей можуть виникнути думки про самогубство під час прийому Гідазепаму. Уважно стежте за змінами вашого настрою, а також за будь-якими новими або погіршуючими симптомами. Необхідно часте спостереження у лікаря при терапії препаратом Гідазепам.
Не можна різко припиняти прийом Гідазепаму, оскільки він може викликати «синдром відміни» і загальний стан хворого значно погіршиться. Скасовувати прийом слід поступово, знижуючи дозу цього лікарського засобу.
Гідазепам випускається в таблетованій формі для перорального застосування.
Приймати Гідазепам необхідно точно відповідно до дозування запропонованого лікарем, так як при самостійному збільшенні застосовуваної дози може швидко розвинутися звикання.
Гідазепам слід використовувати тільки нетривалий час. Не можна приймати ці ліки довше 4 місяців без консультації з лікарем.
Також не можна припиняти використовувати цей медикамент раптово, навіть якщо ви відчуваєте себе добре. Різка зупинка може викликати посилення судом або інші неприємні симптоми відміни. Дотримуйтесь рекомендацій лікаря щодо зменшення дози.
Гідазепам мається в дозуваннях 20 мг і 50 мг. Лікування завжди починається з мінімальної терапевтичної дози, залежно від тяжкості невротичних станів початкова доза становить 1 таблетка (20 мг) 3 рази на добу або 1 таблетка (50 мг) 3 рази на день.
Далі лікар може збільшувати дозу від 100 мг до 200 мг на добу. Найбільш оптимальним дозуванням вважається 100 мг на добу.
Залежно від станів для яких показаний прийом Гідазепаму дозування і курс лікування підбирається лікарем індивідуально для кожного потенційного пацієнта, проте максимальна денна доза не повинна бути вище 500 мг, а тривалість безперервного застосування повинна бути не більше 4 місяців.
При пропуску чергової дози Гідазепаму прийміть її як тільки згадаєте про це, проте стежте за тим, щоб не приймати подвійну дозу за один раз і не перевищуйте добову дозу встановлену лікарем.
Уникайте вживання алкоголю. Можуть виникнути небезпечні побічні ефекти або смерть.
Також необхідно уникати інших лікарських препаратів, які справляють гнітючу дію на центральну нервову систему.
Фрукт грейпфрута і його сік можуть посилювати побічні ефекти Гідазепаму, потрібно дотримуватися обережності при його вживанні під час лікування цим препаратом.
Хоча Гідазепам є денним анксіолітиком, бажано все-таки відмовитися від водіння за кермом на курс лікування Гідазепамом.
Гідазепам в цілому переноситься добре, проте при його застосуванні можуть відзначатися загальні побічні дії, такі як:
Слід якомога швидше звернутися за консультацією до лікаря, якщо на фоні прийому Гідазепаму у вас відзначаються один і більше з нижчеперелічених симптомів:
Будьте уважні! Седативні ефекти Гідазепаму можуть виникати частіше і тривати довше у літніх людей. Необхідно дотримуватися обережності, щоб уникнути падіння або випадкової травми на момент прийому цього препарату.
Гідазепам вважається відносно малотоксичним, передозування може статися при прийомі великих доз цих ліків.
До симптомів передозування відносяться:
При виникненні одного і більше з перерахованих вище симптомів потрібно звернутися в медичний заклад для проведення симптоматичного лікування. Воно може включати внутрішньовенне введення антагоніста бензодіазепінових рецепторів — флумазеніл, але тільки в умовах стаціонару.
Наслідки передозування Гідазепаму можуть бути летальними, тому дуже важливо не перевищувати максимальну добову дозу цього медикаменту.
Спільне застосування Гідазепаму з іншими медикаментозними засобами і сполуками, які пригнічують ЦНС, можуть викликати небезпечні побічні ефекти, аж до летального результату. До таких належать:
Серед інших лікарських взаємодій Гідазепаму відзначаються такі як:
Гідазепам може мати і інші лікарські взаємодії, щоб дізнатися про це більше інформації, необхідно звернутися до лікаря.
Неправильне і безконтрольне застосування Гідазепаму може викликати залежність, передозування і навіть летальний результат. Також при систематичному застосуванні цього лікарського препарату він може викликати лікарську залежність.
Будьте уважні! Якщо ви використовуєте ці ліки з опіоїдними препаратами, алкоголем або іншими препаратами, які викликають сонливість або уповільнюють дихання, можуть виникнути смертельні побічні ефекти.
Гідазепам / Державний реєстр лікарських засобів України
Benzodiazepine metabolism: an analytical perspective / PubMed (англ.)
Metabolism of benzodiazepine and non-benzodiazepine anxiolytic-hypnotic drugs: an analytical point of view / National Library of Medicine (англ.)
Insomnia or jittery nerves? Use tranquilizers with caution / Harvard Health Publishing (англ.)
Leisure time physical activity and incident use of prescription tranquilizers: A longitudinal population-based study / NIH (англ.)
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Ціни (190,3 - 304 грн)