МНН (міжнародна непатентована назва): Інозин пранобекс / Inosine pranobex.
Оригінальний препарат: Гропринозин / Groprinosin.
Торгові назви: Ізопринозин, Новірин, Нормомед.
Гропринозин — це противірусний засіб, який має імуностимулюючу активність. Його головний діючий компонент — інозин пранобекс, який впливає на гуморальний і клітинний імунітет і тим самим підсилює імунний захист організму за рахунок вироблення власного інтерферону, в результаті чого він активно бореться проти вторгнення вірусних частинок.
Механізм дії Гропринозину заснований на пригніченні реплікації (ділення) вірусної РНК (рибонуклеїнова кислота) і ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота).
Гропринозин відновлює знижені імунологічні показники, полегшує симптоматику вірусних захворювань і прискорює реконвалесценцію (одужання) при вірусній хворобі, а також сприяє зниженню частоти рецидивів (повторень) вірусних інфекцій.
Гропринозин не можна приймати, якщо у вас є алергічна реакція на нього або ж індивідуальна непереносимість на будь-який компонент, який входить до складу даного медикаменту.
Не рекомендується приймати Гропринозин, якщо ви приймаєте препарати з групи імунодепресантів (ліки для пригнічення імунітету), так як їх фармакологічні ефекти повністю суперечать один одному, що може призвести до значного послаблення дії Гропринозину.
Зверніть увагу!
Гропринозин проявляє свою найвищу, противірусну ефективність, якщо почати лікування при перших ознаках вірусного захворювання, на протязі 1-2 днів з моменту появи перших симптомів застуди.
Перед початком використання даного лікарського препарату, важливо проконсультуватися з лікарем, щоб виключити у вас наявність станів, при яких прийом Гропринозину заборонений, серед таких противопоказань:
Обов'язково варто порадитися з лікарем, перш ніж приймати Гропринозин, якщо ви вагітні або плануєте вагітність або якщо ви годуєте дитину грудьми.
Гропринозин не рекомендований для дітей2 віком до 1-го року з масою тіла менше 10 кг.
Гропринозин приймають перорально (всередину) з певним інтервалом часу 5-6 годин від 3 до 4 разів на добу.
Таблетовану форму препарату потрібно приймати після їжі, запиваючи достатньою кількістю води. При необхідності таблетки можна подрібнювати.
Денна доза залежить від ваги людини, тяжкості захворювання та загального стану хворого, але також максимальну кількість ліків прийнятих за день не повинно перевищувати більше 4000 мг (4 г) на добу.
Дорослі: 2 таблетки від 3 до 4 разів на день, дотримуючись постійного інтервалу часу між повторними прийомами.
Діти: застосовується від 1-го року життя, 500 мг на 10 кг ваги дитини, якщо дитина важить більше 20 кг то прийом відповідає дозуванню для дорослих.
Для більш спрощеного прийому (особливо, це стосується для дітей) таблетку можна розчавити і розчинити в невеликій кількості води безпосередньо перед використанням.
Курс лікування Гропринозину встановлює лікар індивідуально для кожного. Але в середньому курс лікування при неускладнених хворобах становить від 1-го до 2-х тижнів. Після стихання симптомів хвороби лікування потрібно продовжувати як мінімум 2 дні або навіть більше, в залежності від загального стану хворого.
При пропуску чергової дози цього препарату, необхідно прийняти ліки, як тільки згадаєте про це. Не можна заповнювати пропущену дозу у вигляді самостійного підвищення дозування при прийомі наступної дози. Якщо ж вже настає час для прийому наступної дози препарату, не слід приймати разом з нею пропущену дозу.
Гропринозин є протипоказанням до застосування хворим на подагру або гіперурикемію (збільшення вмісту уратів в крові), оскільки він збільшує накопичення сечової кислоти в крові.
Крім цього слід дотримуватися обережності людям, які приймають Гропринозин, у яких в анамнезі є сечокам'яна хвороба або ж знижена функція нирок.
При занадто тривалому лікуванні цим препаратом існує ризик утворення щільних каменів в тканинах нирок (нефролітіаз).
Найхарактернішою і часто виникаючою побічною дією після прийому Гропринозину є зміна лабораторних показників крові, а саме підвищення рівня сечової кислоти, трансаміназ, лужної фосфатази, які зазвичай приходять до вихідних нормальних показників після закінчення лікування.
Серед загальних побічних ефектів Гропринозина з боку різних органів і систем, зазначаються:
Зверніть увагу!
Якщо після застосування Гропринозину у вас виникає негайна алергічна реакція (анафілактичний шок), при цьому з'являється набряк слизових оболонок, відчуття задухи, шкірний висип, то в такому випадку необхідно якомога швидше звернутися в швидку допомогу.
Випадків передозування не відзначалося, як правило, пацієнти переносять лікування даними ліками добре, без видимих порушень стану здоров'я.
При прийомі надвисоких доз цього медикаменту, може лише відзначатися значне підвищення рівня сечової кислоти в крові, що може негативно позначитися на стані деяких органів і систем.
В такому випадку треба звернутися до лікаря для призначення симптоматичного лікування.
Гропринозин має свої лікарські взаємодії, які можуть бути пов'язані з фармакодинамікою (механізм дії) або з фармакокінетикою (розподіл і виведення лікарської речовини). Тобто, Гропринозин при спільній взаємодії з іншими медикаментами або ж речовинами, може посилювати свою токсичність на організм, або ж його терапевтичний ефект може значно знижуватися.
Список деяких ліків, які можуть вступати в спільну взаємодію з Гропринозином:
Це може бути не весь список ліків, які можуть вступати в спільну взаємодію з Гропринозином. За всією докладною інформацією з даного препарату необхідно звертатися до лікаря і уважно вивчати офіційну інструкцію.
Гропринозин потрібно приймати за показаннями до застосування і за призначенням лікаря, оскільки він має свої протипоказання, в результаті чого може бути заборонений до використання для деяких пацієнтів.
Гропринозин є найбільш ефективним, якщо почати лікування при перших ознаках вірусної інфекції, найкраще з 1-го дня застуди.
Гропринозин / Державний реєстр лікарських засобів (укр.)
Медмаркет Аптека24 надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Медмаркет Аптека24 не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Ціни (172,8 - 686 грн)
Выбирая в аптеке лекарство от ОРВИ или гриппа, многие люди задают вопрос о том, что лучше Новирин или Гропринозин? Оба препарата широко известны в Украине и пользуются особой популярностью в межсезонье, когда человеческий организм чаще подвержен влиянию острых респираторных инфекций.
Читати всеВибираючи в аптеці ліки від ГРВІ чи грипу, багато людей ставлять питання про те, що краще Новірин чи Гропринозін? Обидва препарати широко відомі в Україні і користуються особливою популярністю в міжсезоння, коли людський організм частіше схильний до впливу гострих респіраторних інфекцій.
Читати все