МНН (міжнародна непатентована назва, дженерик): Омепразол / Omeprazole.
Оригінальний препарат: Омез / Omez.
Торгові назви: Омез, Гастрозол, Лосек Мапс, Омаль, Ортанол, Омізак, Омітокс, Промез, Ромесек, Улкозол.
Омез — це фармакологічний препарат, активна речовина якого — омепразол, що застосовується в гастроентерології для лікування хвороб шлунка. Він відноситься до фармакологічної групи противиразкових препаратів. Препарат зменшує вироблення соляної кислоти (HCl) шлунка та її агресивну дію на шлунково-кишковий тракт. Механізм дії пов'язаний з пригніченням протонної помпи, яка відповідає за вироблення шлункового соку. Також Омез активний проти бактерії Helicobacter pylori, яка інфікує в кислому середовищі шлунка.
Його показання до застосування:
Зверніть увагу!
Для ерадикації (знищення) Helicobacter pylori в основному використовується комплексний підхід до лікування, при якому застосовують антибіотики і омепразол, тому таким лікуванням повинен займатися лікар.
Якщо у вас відзначається алергічна реакція на Омез або ж на інші препарати омепразолу — езомепразол, лансопразол, пантопразол, рабепразол, — то слід відмовитися від застосування даного препарату і його похідних.
Також є певні стани здоров'я, при яких прийом Омезу небажаний, тому що це може погіршити загальний стан здоров'я потенційного пацієнта, який проходить терапію цим препаратом:
Будьте уважні!
Омез є забороненим до застосування, якщо ви вагітні або плануєте дитину, а також його не можна приймати в період лактації. Обов'язково потрібна консультація лікаря.
Омез заборонений дітям до 6-ти років з вагою менше 20 кг.
Омез випускається у вигляді капсул і порошку для приготування суспензії для прийому всередину.
Омез в капсулах потрібно приймати вранці на натщесерце не менше, ніж за 20 хвилин до їди.
Омез у вигляді порошку розчиняють з малою кількістю води, ретельно збовтують до повного диспергування (розчинення) частинок, після чого відразу ж вживають перорально або ж через назогастральний зонд (спеціальна трубка, яка вводиться через носову порожнину і далі по стравоходу, потрапляючи прямо в шлунок) за допомогою шприця з катетером.
При використанні суспензії Омезу завжди використовуйте мірний посуд, який знаходиться в упаковці препарату. Не рекомендується використовувати звичайні столові прилади, щоб не допустити відхилення по дозі.
Зверніть увагу!
Омез безперервно може застосовуватися 2 тижні, після чого обов'язково повинна бути перерва не менше 4 місяців до того, як ви почнете новий 2-тижневий прийом цього препарату.
Дозування Омезу лікар призначає індивідуально для кожного пацієнта залежно від його стану здоров'я, віку і конкретного виду захворювання.
Зверніть увагу!
Омез можуть призначати для захисту шлунково-кишкового тракту при лікуванні препаратами з групи нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ), тому що останні можуть викликати виразкові ураження шлунка та кишечника, а також можуть призвести до внутрішньої кровотечі відділу шлунково-кишкового тракту. Загальна назва для такого негативного впливу НПЗЗ на шлунково-кишковий тракт носить назву НПЗЗ-гастропатії.
При наявності НПЗЗ-гастропатій:
Омез призначають дозі 20 мг один раз на добу, при більш запущених хворобах — по 40 мг. Курс лікування встановлює лікар залежно від тяжкості захворювання. В середньому може тривати від 2 до 8 тижнів.
При пухлинах (гастринома) відділу шлунково-кишкового тракту (синдром Золлінгера-Еллісона):
Застосовується в дозуванні 60 мг один раз на день. Доза може збільшуватися лікарем, якщо є така необхідність.
Для ерадикації (викорінення) Helicobacter pylori:
Залежно від тяжкості захворювання дозування варіюється від 20 мг до 40 мг на добу.
Зверніть увагу!
Як правило, при терапії проти H. pylori використовується комплексне лікування, яке має на увазі під собою призначення Омезу і конкретних видів антибіотиків. Тому при зараженні (поширення патогенної мікрофлори в органах) шлунка H. pylori лікування строго повинен визначати лікар.
Для профілактики рецидивів (повторень) виразкової хвороби:
По 10 мг 1 раз на день.
При нирковій недостатності:
По 10-20 мг на добу. Максимальна добова доза не повинна бути вище 20 мг.
При порушеннях функцій печінки і для літніх людей:
Не потрібно певного коригування дози. Вона встановлюється лікарем залежно від виду хвороб.
Прийміть пропущену дозу, як тільки згадаєте. Однак якщо майже настав час для наступної дози, пропустіть пропущену дозу і продовжуйте свій звичайний графік дозування. Не приймайте подвійну дозу, щоб компенсувати пропущену.
Перш, ніж приймати Омез, необхідно проконсультуватися з лікарем, якщо ви приймаєте інші лікарські засоби для лікування будь-яких інших захворювань, щоб виключити ризик небажаних лікарських взаємодій і внаслідок негативних впливів на організм.
Омез може викликати діарею, яка може бути ознакою нової інфекції. Якщо у вас водяниста або кров'яниста діарея, необхідно повідомити про це свого лікаря, перш ніж приймати антидіарейні препарати.
До основних побічних ефектів Омезу відносяться:
Нечасті побічні дії Омезу при тривалому його застосуванні включають в себе:
Поряд з необхідними ефектами Омез може викликати деякі ускладнені, небажані ефекти, при прояві яких необхідно звернутися за допомогою до медичного фахівця:
Зверніть увагу!
При дуже тривалому застосуванні Омезу можуть розвинутися такі стани як:
При недотриманні режиму дозування і прийнятті високої дози цих ліків можуть відзначатися симптоми передозування:
При таких симптомах лікар зазвичай призначає симптоматичне лікування для їх усунення.
При передозуванні даним препаратом виникаючі симптоми можуть викликати певні наслідки для організму:
Щоб уникнути вищепредставленими станів, потрібно дотримуватися режиму дозування, рекомендацій лікаря і ознайомлюватися з інструкцією до цього препарату.
Іноді небезпечно приймати Омез одночасно з певними ліками,оскільки одні препарати можуть впливати на рівень інших в крові, що може посилити побічні ефекти або зробити медикаментозні засоби менш ефективними.
Серед препаратів, які можуть вступати в лікарську взаємодію з Омезом, відзначають такі:
Даний вищепредставленний список взаємодій Омезу далеко не вичерпаний. Для більш уточненої інформації по Омезу рекомендується звернутися до лікаря.
Омез необхідно приймати під чітким керівництвом лікаря з дотриманням режиму дозування і тривалістю застосування, тому що тривале зменшення соляної кислоти в шлунку може призвести до розвитку нового інфікування в шлунково-кишковому тракті (наприклад, сальмонельоз, коліт). Також Омез погіршує всмоктуваність в шлунку корисного вітаміну групи В — В12, який надходить ззовні разом з вживаною їжею. При тривалій терапії Омезом рекомендується спостерігати за станом здоров'я кісток, оскільки Омез може призвести до остеопорозу.
Також варто знати, що Омез не призначений для швидкого усунення симптомів печії — для цього краще підійдуть антацидні препарати.
Пам'ятайте, що Омез важливо зберігати поза досяжністю дітей, при кімнатній температурі, далеко від світла, надлишкового тепла і вологи.
Омез / Державний реєстр лікарських засобів України
Omeprazole / Drugs.com (англ.)
Omeprazole / DrugBank (англ.)
Omeprazole / MedlinePlus (англ.)
Omeprazole Oral / WebMD (англ.)
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Ціни (109,7 - 374,9 грн)