МНН (міжнародна непатентована назва, дженерик): Панкреатин / Pancreatin.
Оригінальний препарат: Креон.
Торгові назви: Фестал, Мезим, Ерміталь, Пангрол, Гастенорм, Креазим.
Панкреатин — це ліки, що застосовуються для нормалізації травних процесів. Препарат складається з комплексу ферментів підшлункової залози свиней (амілаза, ліпаза, протеаза).
Панкреатин допомагає розщеплювати білки, жири та вуглеводи, через що полегшуються такі симптоми як біль і дискомфорт у черевній порожнині та метеоризм.
Показаннями для застосування Панкреатину є наступні стани:
Зверніться до лікаря, якщо ви маєте наступні протипоказання для застосування Панкреатину:
Застосовуйте Панкреатин згідно з інструкцією або за рекомендацією лікаря. Не вживайте таблетки довше рекомендованого курсу.
Вживайте препарат перорально (всередину) під час прийому їжі та запивайте достатньою кількістю води.
Зверніть увагу! Не тримайте таблетку у роті, оскільки компоненти можуть призвести до утворення виразок на слизовій оболонці ротової порожнини, а також від цього знижується ефективність препарату. Проковтнути таблетку потрібно цілою, не розжовуючи та не ламаючи її навпіл.
Приймайте Панкреатин постійно, не пропускайте прийом, щоб не призвести до зниження ефективності препарату.
Під час і після проходження курсу Панкреатину, можливо, вам знадобиться здати аналізи крові для підтвердження ефективності терапії. Скажіть своєму лікареві, якщо ваші симптоми не поліпшуються або погіршуються при використанні препарату.
Застосовуйте препарат саме в тій кількості, яку призначив лікар.
Дотримуйтесь рекомендованої дієти для поліпшення свого стану.
Доза для дорослих становить 1-2 таблетки на добу. В якості ферментнозамісної терапії (в залежності від хвороби) доза може скласти 2-4 таблетки.
Дозу для дітей визначає лікар, зважаючи на тяжкість хвороби, вагу і необхідну дієту.
Курс лікування може становити кілька діб (якщо проблема полягає в неправильному раціоні) і до кількох років (при постійній замісній терапії).
Порадьтеся з лікарем, якщо ваш стан не покращується, з'являються нові симптоми або вони погіршуються.
Можливе виникнення таких загальних побічних ефектів від застосування препарату:
Випийте забуту дозу відразу, коли згадаєте про неї. Не вживайте пропущену дозу, якщо вже настав час для запланованого прийому наступної та не подвоюйте дозу препарату для компенсації пропущеної.
Якщо ви випили дуже велику дозу препарату, то можливе підвищення рівня сечової кислоти в крові та урині (гіперурикемія), що згодом призводить до каменеутворення (гіперурикозурія).
Якщо у вас з'явилися якісь неприємні відчуття при застосуванні лікарського засобу — негайно проконсультуйтеся з медичним співробітником.
Потенційно всі медикаменти, БАДи та вітаміни можуть взаємодіяти з Панкреатином. Скажіть вашому лікарю про всі препарати, які ви застосовуєте або плануєте застосовувати.
Не застосовуйте самовільно якісь інші ферменти для травлення, крім призначеного Панкреатину.
Остерігайтеся прийому антацидних препаратів, оскільки вони погіршують біодоступність Панкреатину. При крайній необхідності — застосуєте їх за годину до або після ферментного препарату.
Лікар може збільшити дозування фолієвої кислоти через те, що її всмоктування погіршується при лікуванні Панкреатином.
Зберігайте Панкреатин при температурі не більше 25°C в темному сухому місці. Не вживайте таблетки з вичерпаним терміном придатності.
Обмежте доступ до препарату дітям і домашнім улюбленцям.
Не давайте і не рекомендуйте нікому свої ліки, оскільки призначення препарату повинно здійснюватися лише лікарем.
Головне, зверніться до лікаря за вибором препарату. Тільки кваліфікований медичний працівник після збору анамнезу може прийняти рішення про необхідність препарату при вашій хворобі.
Панкреатин / Державний реєстр лікарських засобів України (укр.)
Pancreatin / Drugs.com (англ.)
Pancrelipase / MedlinePlus (англ.)
Lipase / Drugs.com (англ.)
Amylase / Drugs.com (англ.)
Differences in In Vitro Properties of Pancreatin Preparations for Pancreatic Exocrine Insufficiency as Marketed in Russia and CIS / PubMed (англ.)
Clinical applications of amylase: Novel perspectives / NIH (англ.)
Lipases: Sources, Production, Purification, and Applications / National Library of Medicine (англ.)
Proteases / NCBI (англ.)
Pancreatitis / BetterHealth
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Ціни (9,8 - 159,6 грн)