МНН (міжнародна непатентована назва, дженерик): Метформін / Metformin.
Оригінальний препарат: Глюкофаж.
Торгові найменування: Багомет, Гліформін, Метфогама, Діаформін.
Сіофор — це пероральний гіпоглікемічний (зменшує концентрацію глюкози в крові) препарат, призначений для лікування цукрового діабету II типу (інсуліннезалежного), шляхом контролювання рівня цукру в крові.
Він застосовується в комплексному лікуванні разом з дієтою, а також спеціальними вправами для людей з діабетом 2-го типу і тих, хто страждає ожирінням.
Діючою речовиною даного медикаменту виступає метформін. Його фармакологічний ефект працює шляхом пригнічення утворення глюкози (глюконеогенез) в печінці. Він знижує всмоктування глюкози в кишківнику. Також він притуплює відчуття голоду і сприяє зниженню ваги людини.
Сіофор іноді використовується разом з інсуліном або іншими ліками, але не для лікування діабету I типу.
У першу чергу не варто приймати дані ліки, якщо у вас відзначається індивідуальна непереносність на активну і допоміжні речовини препарату Сіофор.
Сіофор не можна приймати, якщо у вас є:
Якщо вам потрібно зробити рентген або комп'ютерну томографію (КТ) будь-якого типу з використанням барвника, введеного в вени, в такому випадку може знадобитися тимчасово припинити прийом Сіофору за 2 дні до і після виконання таких процедур.
Якщо на тлі прийому Сіофору у вас є яка-небудь важка інфекція, хронічний алкоголізм або якщо вам 65 років і старше, то існує ризик виникнення лактоацидозу — це небезпечне скупчення молочної кислоти в крові.
При тривалому застосуванні Сіофору відзначається погіршення всмоктування вітаміну В12 (ціанокобаламіну), особливо це важливо для людей, які страждають на анемію.
Під час вагітності дуже важливо контролювати діабет, а високий рівень цукру в крові може викликати ускладнення як у матері, так і у дитини.
Сіофор може стимулювати овуляцію у жінок в пременопаузі (початковий період зниження функції яєчників) і може збільшити ризик небажаної вагітності.
Якщо у вас в анамнезі є один і більше з нижчеперелічених станів з боку здоров'я, вам може бути протипоказаний Сіофор:
Не можна приймати Сіофор якщо ви перебуваєте в положенні або ж якщо ви годуєте дитину груддю.
Сіофор заборонений до застосування для дітей молодше 10 років. У віці з 10 до 12 років препарат слід приймати з обережністю під чітким керівництвом лікаря.
Сіофор випускається у формі таблеток або капсул для орального (всередину, через рот) застосування. Його приймають під час прийому їжі або ж після їди.
При здійсненні терапії медикаментом Сіофор обов'язково потрібно стежити за рівнем глюкози в крові (глікемічний контроль), внаслідок цього лікар може змінювати дозування препарату або зменшувати/збільшувати кратність його прийому на добу. Тривалість прийому також повинен встановлювати лікар.
Сіофор випускається в дозуваннях 0,5 г (500 мг), 0,85 г (850 мг) і 1 г (1000 мг).
Звичайна доза для дорослих при діабеті 2 типу:
Початкова доза: 500 мг перорально 2 рази в день або 850 мг перорально 1 раз на день, або ж половина таблетки (1\2) в дозуванні 1000 мг, розділена на два прийоми на день.
За потреби дозу збільшують, але обов'язково поступово — це допоможе уникнути побічних дій з боку шлунково-кишкового тракту.
Залежно від рівня глікемії (вміст глюкози в крові) за приписами лікаря доза може становити:
Максимальна денна доза не повинна перевищувати 3 г на добу, поділені на три прийоми на добу.
У віці від 12 до 18 років максимальна добова доза Сіофору не повинна перевищувати 2 г в день, розділених на 2-3 прийоми.
Для комплексного лікування цукрового діабету 1 типу:
Для поліпшення контролю рівня цукру в крові Сіофор можуть поєднувати з прийомом інсуліну. В такому випадку режим дозування і застосування такі ж, як і при лікуванні інсуліннезалежного діабету (2 типу).
При пропуску чергової дози слід просто прийняти відповідну дозу відразу після того, як згадаєте про неї. Заповнювати пропущену дозу в момент прийняття вже наступної не можна.
Слід уникати надмірного вживання алкоголю при прийомі препарату Сіофор, тому, що спиртовмісні напої підсилюють зниження цукру в крові, в результаті цього може збільшуватися ризик розвитку лактоацидозу (ускладнення цукрового діабету, що супроводжується накопиченням лактату в крові через нестачу інсуліну).
Варто пам'ятати, що хоча Сіофор і застосовують в комплексному лікуванні при діабеті 1 типу, самостійно його приймати в якості допоміжної терапії без призначення лікаря строго не рекомендується.
Загальні побічні ефекти Сіофору можуть включати:
У деяких людей, які приймають ці ліки, є ризик розвитку лактоацидозу, який може бути фатальним. Необхідно якомога швидше звернутися до швидкої, якщо у вас відзначається один і більше симптомів такого стану:
При вживанні дози, що перевищує добову, може виникнути передозування цим лікарським засобом, яке тягне за собою виникнення важкої гіпоглікемії та лактоацидозу, такі стани супроводжуються такими симптомами як:
Якщо ви відзначаєте у себе хоча б один із симптомів, представлених вище, потрібно негайно звернення до швидкої для подальшої госпіталізації для своєчасного надання медичної допомоги, яка передбачає під собою проведення гемодіалізу (очищення крові) для виведення надлишку молочної кислоти з організму.
Багато медикаментів можуть взаємодіяти з Сіофором, роблячи його менш ефективним або підвищуючи ризик лактоацидозу.
Список засобів, які можуть вступати в лікарську взаємодію з Сіофором:
Зверніть увагу!
Спільне вживання Сіофору та алкоголю збільшує ризик розвитку ускладнення діабету, назва якому — лактоацидоз. Такий стан може призвести до летального результату.
Даний список спільних взаємодій з Сіофором не є повним, для більш докладної інформації слід звернутися до медичного фахівця.
Сіофор повинен призначатися лікарем, після визначення стану вашого здоров'я, щоб виключити всілякі ускладнення після терапії цим медикаментозним засобом. Даний препарат може викликати небезпечне ускладнення діабету при недотриманні всіх рекомендацій та приписів лікаря або ж при самолікуванні.
Сіофор є рецептурним лікарським препаратом.
Сіофор / Державний реєстр лікарських засобів України
Metformin / Drugs.com (англ.)
Metformin in 2019 / PubMed (англ.)
Metformin / DrugBank (англ.)
Metformin / MedlinePlus (англ.)
Metformin-associated lactic acidosis: Current perspectives on causes and risk / NIH (англ.)
Metformin: historical overview / National Library of Medicine (англ.)
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Ціни (208,7 - 319,3 грн)
Сиофор, активный компонент которого метформин используется в медицине как средство для снижения уровня глюкозы в крови при диабете 2-го типа, а также в комплексном лечении инсулинозависимого диабета (1-го типа). В этой статье мы разберем: как долго можно принимать Сиофор 1000 мг?
Читати всеПри лечении сахарного диабета часто назначаются бигуаниды (сахароснижающие препараты). Одним из лекарственных препаратов является Сиофор, для чего назначают именно его более детально расскажем в данной статье.
Читати всеДанные рассматриваемые препараты являются синтетическими гипогликемическими средствами (бигуаниды). То есть, они используются для лечения сахарного диабета II типа за счет снижения уровня сахара в крови. В этой статье мы разберём, что же лучше: Сиофор или Глюкофаж?
Читати всеСіофор, активний компонент якого метформін використовується в медицині як засіб для зниження рівня глюкози в крові при діабеті 2-го типу, а також в комплексному лікуванні інсулінозалежного діабету (1-го типу). У цій статті ми розберемо як довго можна приймати Сіофор 1000 мг?
Читати всеДані препарати є синтетичними гіпоглікемічними засобами (бігуаніди). Тобто, вони використовуються для лікування цукрового діабету II типу за рахунок зниження рівня цукру в крові. У цій статті ми розберемо, що ж краще: Сіофор або Глюкофаж?
Читати всеПри лікуванні цукрового діабету часто призначаються бігуаніди (цукрознижуючі препарати). Одним із лікарських препаратів є Сіофор, для чого призначають саме його більш детально розповімо у цій статті.
Читати всеСіофор — це лікарський гіпоглікемічний (цукрознижувальний) препарат, що застосовується при цукровому діабеті та інших ендокринних патологіях. Однак у зв'язку з властивістю зниження концентрації глюкози в крові та показаннями у пацієнтів із надмірною масою тіла, дана категорія людей активно цікавляться питанням: чи можна схуднути, приймаючи Сіофор?
Читати все