Азімед – це макролідний антибіотик з бактеріостатичним впливом, тобто він перешкоджає зростанню та зупиняє розвиток патогенної бактеріальної флори. У високих концентраціях має бактерицидний ефект (призводить до загибелі мікробної клітини). Він має широкий спектр дії і активно діє проти великої кількості грампозитивних та грамнегативних бактерій. Азімед застосовується для лікування захворювань ЛОР-органів, бронхів та легень, шкіри та сечостатевої системи.
За даними Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) та Австралійської адміністрації лікарських засобів (AU TGA) встановлено, що Азімед має низький показник проникнення через плаценту.
У дослідженнях на вагітних тварин, яким вводили помірно токсичні для матері дози, не змогли виявити доказів фетотоксичного (негативний вплив на зріліший плід) або тератогенного (поразки розвитку, мутації) дії на плід. А контрольованих даних про застосування цих ліків під час вагітності для людини немає або вони сумнівні, маловивчені.
З найменш досліджених випробувань AU TGA, у яких приймало лише обмежена кількість вагітних жінок, які приймали Азімед на різних термінах вагітності, не було виявлено жодного збільшення частоти вад розвитку або інших прямих чи непрямих шкідливих впливів на плід людини.
Підсумовуючи, можна відзначити, що FDA і AU TGA рекомендують використовувати Азімед під час вагітності тільки у разі крайньої необхідності, оскільки ризик несприятливих наслідків інфекцій як для матері, так і для плода, визначає необхідність проведення ефективної антибактеріальної терапії при інфекціях у вагітної жінки.
Однак цей медикамент повинен суворо призначатися лікарем після того, як він зіставить конкретну користь для вагітної жінки і всілякі виникнення ризиків для плода.
З нечисленних досліджень Центру харчових продуктів та медикаментів США (FDA) встановлено, що Азімед здатний проникати у материнське молоко, але у малих концентраціях. Внаслідок цього вважається, що він не виявить будь-яких побічних дій у новонароджених, які перебувають на грудному вигодовуванні.
Якщо вам лікар призначив прийом Азімеда в період лактації, то обов'язково потрібно стежити за станом здоров'я дитини, яка знаходиться на грудному вигодовуванні у матері, яка приймала даний лікарський препарат. Побічні ефекти у немовляти, яке отримує низькі дози Азімеда через молоко матері, проявляється у вигляді проблем з боку шлунково-кишкового тракту, при цьому у новонародженого можуть відзначатися такі небажані стани як блювання, розлад травлення, молочниця слизових оболонок та мокнучі попрілості у складках шкіри.
За нечисленними та непідтвердженими дослідженнями FDA було зазначено, що у немовлят, чиї матері приймали макролідні антибіотики в період лактації, підвищувалися ризики виникнення гіпертрофічного пілоричного стенозу (звуження отвору між шлунком та 12-палою кишкою), особливо у перші 14 днів. Хоч і немає точного і фіксованого дослідження з цього приводу, проте все ж таки обов'язково потрібна консультація лікаря перш, ніж приймати Азімед на період годування груддю.
Також в одному з небагатьох досліджень було встановлено, що одноразовий прийом Азімеда в рекомендованому лікарем дозуванні, призначеному жінкам під час пологів, які були носіями патогенних стафілококів та стрептококів, знизила кількість цих бактерій у грудному молоці.
Виходячи з наявних даних, не було зафіксовано серйозних випадків небажаних побічних ефектів у немовлят, матері яких приймали Азімед. Однак якщо є гостра необхідність в антибіотикотерапії цими ліками, то обов'язково потрібне узгодження з лікарем. Лікар визначить раціональність застосування Азімеду для жінок у період лактації, виходячи зі стану здоров'я хворої та зіставивши можливі ризики для новонародженого. Також у деяких випадках може знадобитися призупинення грудного годування на період терапії препаратом Азімед.
Азимед / Державний реєстр лікарських засобів
Azithromycin / Drugs.com (англ.)
Безопасность применения Азимеда при беременности / Pharmstd
Azithromycin Pregnancy and Breastfeeding Warnings / Drugs.com (англ.)
Azithromycin use while Breastfeeding / Drugs.com (англ.)
Azithromycin / MedlinePlus (англ.)
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Ціни (139,8 - 257,3 грн)