Азитроміцин використовується для лікування різних бактеріальних інфекцій, викликаних умовно-патогенною мікробіотою. Це антибіотик макролідного типу. Він працює бактеріостатично, тобто зупиняє ріст та розвиток хвороботворних бактерій. Він активний проти множини грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів, що дозволяє віднести його до антибіотиків з широким спектром дії. Завдяки цьому він активно використовується для лікування інфекцій верхніх та нижніх дихальних шляхів, інфекцій сечостатевої сфери та шкірних інфекцій.
З даних Австралійської адміністрації лікарських засобів (AU TGA) та Управлінню з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) вони відносять застосування азитроміцину в період протікання вагітності у категорію В – пов'язано це з його низьким показником трансплацентарного проникнення (проникнення через плаценту) .
Це означає що при проведенні досліджень на вагітних тварин, яким вводили помірно токсичні для матері дози, не змогли виявити доказів фетотоксичного (негативний вплив на більш зрілий плід) або тератогенного (поразки розвитку, мутації) дії на плід. А контрольованих даних про застосування цих ліків під час вагітності для людини немає або вони сумнівні, мало вивчені.
З найменш досліджених випробувань AU TGA, у яких приймало лише обмежена кількість вагітних жінок, які приймали азитроміцин на різних термінах вагітності, не було виявлено жодного збільшення частоти вад розвитку або інших прямих чи непрямих шкідливих впливів на плід людини.
Так, виходячи з вищенаведеної інформації про всілякі дослідження про використання азитроміцину вагітним, FDA та AU TGA рекомендують використовувати цей медикамент тільки за крайньої необхідності, оскільки ризик несприятливих наслідків інфекцій під час вагітності як для матері, так і для плода визначає необхідність проведення ефективної антибактеріальної терапії при інфекціях у вагітної жінки
Але цей препарат повинен суворо призначатися лікарем, після встановлення користі для вагітної жінки і визначивши можливий ризик для майбутньої дитини.
За обмеженими даними із досліджень Центру харчових продуктів та медикаментів США (FDA) є підтвердження про те, що азитроміцин проникає у грудне молоко матері. Але через низькі його рівнів у ньому при використанні цього засобу у більш високих дозах не очікується, що він викличе побічні ефекти у немовлят, які перебувають на грудному вигодовуванні.
При необхідності використання даного лікарського препарату в період грудного вигодовування за призначенням лікаря необхідно стежити за здоров'ям немовляти на предмет можливих впливів на шлунково-кишкову флору, такі як:
Є непідтверджені епідеміологічні дані FDA що вказують на те, що ризик гіпертрофічного пілоричного стенозу (звуження отвору між шлунком і 12-палою кишкою) у немовлят може бути збільшений при використанні матір'ю антибіотиків-макролідів протягом перших двох тижнів грудного вигодовування, тому дуже важливо. щодо застосування азитроміцину в період лактації.
Також в одному з нечисленних досліджень було зазначено, що одноразова доза азитроміцину, призначена під час пологів жінкам, які були носіями патогенних стафілококів та стрептококів, знизила кількість цих бактерій у грудному молоці.
За наявними даними, не було відзначено серйозних та специфічних побічних дій у новонароджених, чиї матері приймали азитроміцин, тому його застосування повинно бути узгоджене з фахівцем у разі серйозної потреби. Іноді якщо є така гостра необхідність застосування азитроміцину для жінок у період грудного вигодовування, лікарі можуть порадити призупинити годування груддю на період лікування азитроміцином.
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Ціни (36,8 - 185,4 грн)