Нерідко вагітність може спричинити виникнення запальних захворювань нирок і сечовивідних шляхів загалом. Прийом більшості препаратів неприпустимий у період виношування дитини, тому вибір падає переважно на рослинні лікарські засоби.
Застосування Канефрону під час вагітності допускається тільки при призначенні лікаря, відповідно до стану здоров'я матері та плода, а також при співвідношенні користі для матері та ризику для майбутньої дитини.
Однак, незважаючи на те, що Канефрон є комбінованим фітопрепаратом, деякі рослинні компоненти імовірно можуть негативно вплинути на здоров'я дитини в утробі матері.
На даний момент існує один глобальний огляд препарату Канефрон, проведений Мюнхенським технічним університетом (Німеччина). У даному огляді оцінювали 17 клінічних досліджень щодо безпеки, переносимості, а також додаткових ефектів при профілактиці та лікуванні урогенітальних та гестаційних захворювань у вагітних жінок даних препаратом.
В результаті досліджень повідомлялося тільки про один побічний ефект - шкірні висипки, що спостерігається у 3115 пацієнтів, включених до цього огляду. Про тератогенні, ембріотоксичні, фетотоксичні ефекти, негативний вплив на психологічний розвиток або здоров'я дітей, народжених від матерів, які отримували препарат, не повідомлялося.
Також у клінічній лікарні Лапіно (Росія) порівняли ефективність стандартної антибактеріальної терапії та лікування Канефроном при безсимптомній бактеріурії у вагітних. Отримані результати продемонстрували, що лікування безсимптомної бактеріурії під час вагітності за допомогою Канефрону не поступається стандартним антибактеріальним лікуванням щодо частоти симптоматичної інфекції, передчасних пологів та пологів з низькою масою тіла при народженні. Стійка рецидивна бактеріурія частіше зустрічалася у жінок, які отримували антибактеріальну терапію.
Застосування Канефрону під час грудного вигодовування не заборонено. Однак у зв'язку з різноманітністю складу цього комбінованого фітопрепарату та відсутністю даних щодо попадання в грудне молоко доцільність використання Канефрону при годуванні грудьми повинна бути обумовлена з фахівцем.
Комплексна активність препарату здатна негативно позначитися на здоров'ї новонародженої дитини, яка перебуває на грудному вигодовуванні, та викликати різні побічні ефекти. Небажані реакції від прийому Канефрону можуть проявитися у вигляді порушень у роботі ШКТ (нудота, блювання, діарея), алергічних реакцій та інших наслідків, лише у більш посиленій формі у зв'язку з підвищеною сприйнятливістю дитини.
У разі відсутності раціональності застосування даного рослинного препарату, порадьтеся зі своїм лікарем про заміну ліків або припиніть годування груддю на час прийому Канефрону.
Comparative efficacy of standard antibiotic therapy and asymptomatic bacteriuria Kanephron N in pregnant women / PubMed (англ.)
Clinical significance of Kanephron N after surgical treatment of urolithiasis / PubMed (англ.)
Comparative evaluation of Canephron N and ciprofloxacin as monotherapy for acute uncomplicated cystitis in women / PubMed (англ.)
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Ціни (392,4 - 528,7 грн)