Магнікор – це препарат для профілактики тромбоутворення, що запобігає згущенню крові, внаслідок чого зменшується ризик виникнення серцево-судинних захворювань. Вагітні жінки не є винятком при виникненні захворювань серцево-судинної системи, що передбачає прийом спеціальних лікарських препаратів. Однак Магнікор є протипоказаним препаратом під час вагітності, оскільки діючою речовиною цього препарату є ацетилсаліцилова кислота.
В першу чергу ацетилсаліцилова кислота є нестероїдним протизапальним засобом, що має на увазі пригнічення синтезу біологічно активних речовин - простагландинів, що беруть участь у багатьох процесах організму, включаючи і в період вагітності, наприклад, у таких:
Пригнічення діяльності простагландинів може негативно позначитися на перерахованих вище процесах і вагітності в цілому.
У перший та другий триместри вагітності препарати на основі ацетилсаліцилової кислоти не слід призначати без клінічно обґрунтованих медичних показань. Доза препаратів, що містять ацетилсаліцилову кислоту, повинна бути максимально низькою, а тривалість лікування менш тривалою.
Протягом третього триместру вагітності прийом нестероїдних протизапальних препаратів, що блокують ЦОГ-1 та ЦОГ-2, може спричинити такі стани:
Дослідження на тваринах показали, що інгібітори синтезу простагландинів збільшують пре-і постімплантаційну втрату, а також летальність ембріона та плода. Епідеміологічні дослідження передбачають підвищений ризик викидня, вад серця та гастрошизи при використанні на ранніх термінах вагітності.
Було проведено дослідження використання аспірину в низьких дозах (60 мг на день) для профілактики та лікування прееклампсії у 9364 вагітних. У цьому дослідженні не спостерігалося надлишкової внутрішньошлуночкової кровотечі, неонатальних кровотеч або смертності, пов'язаної з кровотечею. Дослідники визначили можливу роль низьких доз аспірину у лікуванні прееклампсії на ранніх стадіях. Експерти вважають, що терапія повинна починатися між 12-м та 28-м тижнем вагітності і продовжуватися щодня до пологів.
Однак, незважаючи на деякі позитивні ефекти цієї лікарської речовини, його прийом слід обговорити зі своїм лікарем, оскільки ризики виникнення ускладнень дуже великі.
Магнікор не рекомендується під час годування груддю, оскільки ацетилсаліцилова кислота, що знаходиться в його складі, здатна виділятися з грудним молоком.
Великі дози цієї діючої речовини можуть спричинити висипи, аномалії тромбоцитів та кровотечу у грудних дітей. Тривале застосування високих доз для матері було пов'язане із випадками метаболічного ацидозу у немовлят.
При застосуванні Магнікора матір'ю, що годує, в мінімальних дозуваннях і протягом мінімально короткого часу негативних наслідків для дитини помічено не було.
Порадьтеся зі своїм лікарем про зміну Магнікора на безпечніший препарат. У разі високої ефективності Магнікору у великих дозах або протягом тривалого періоду перестаньте годувати груддю на період прийому препарату.
Aspirin: pregnancy and breastfeeding warnings / Drugs.com (англ.)
Aspirin: indications and use during pregnancy / PubMed (англ.)
Aspirin for the prevention of preeclampsia / PubMed (англ.)
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Ціни (33,4 - 128,6 грн)