Мефенамінова кислота протипоказана при вагітності, особливо на останньому триместрі. Застосування мефенамінової кислоти на термін 20 тижнів вагітності або пізніше може спричинити порушення функції нирок у плода, що призводить до маловоддя та у деяких випадках до ниркової недостатності у новонароджених. Застосування мефенамінової кислоти до 20 тижнів вагітності має ґрунтуватися на оцінці користі та ризику. Це означає, що якщо є можливість відмовитися від ліків, то вагітній жінці краще так і вчинити згідно з рекомендаціями лікаря.
Чим небезпечна мефенамінова кислота для вагітних? Застосування даного нестероїдного протизапального препарату у вагітних жінок на термін вагітності 30 тижнів і пізніше може спричинити передчасне закриття артеріальної протоки плода.
Фахівці рекомендують по можливості уникати прийому мефенамінової кислоти та інших нестероїдних протизапальних препаратів протягом усієї вагітності.
У випадку, якщо використання мефенамінової кислоти необхідне між 20 та 30 тижнями вагітності, обмежте використання мінімальною ефективною дозою на якомога коротший термін. Слід розглянути можливість ультразвукового моніторингу навколоплідних вод, якщо прийом нестероїдних протизапальних засобів перевищує 48 годин. У випадку, якщо відбувається маловоддя, припиніть прийом нестероїдних протизапальних засобів і проведіть відповідне лікування.
Дослідження на тваринах виявили докази підвищеного ризику наступних патологій:
Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) рекомендує відмовитися від використання нестероїдних протизапальних препаратів, у тому числі мефенамінової кислоти, на термін вагітності 20 тижнів або пізніше, виходячи з отриманих даних від громадян, які звернулися.
Протягом 2017 року FDA отримало 35 повідомлень про низький рівень навколоплідних вод, а також патології нирок у матерів, які приймали нестероїдні нестероїдні протизапальні засоби під час вагітності. П'ятеро новонароджених померли. У 2 була ниркова недостатність та підтверджений низький рівень навколоплідних вод, у 3 – ниркова недостатність без підтвердженого низького рівня амніотичної рідини. Низький рівень навколоплідних вод розпочався вже на 20-му тижні вагітності. Також надійшло 11 повідомлень про відновлення навколоплідних вод після припинення прийому нестероїдних протизапальних засобів.
Ускладнення дефіциту навколоплідних вод може мати певні наслідки, оборотні та незворотні, наприклад:
Мефенамінова кислота протипоказана жінкам, які намагаються зачати дитину, оскільки цей протизапальний препарат погіршує жіночу фертильність (здатність організму виробляти потомство).
Мефенамінова кислота протипоказана при годівлі грудьми, тому що здатна накопичуватися в грудному молоці та негативно впливати на дитину.
Оскільки є мало опублікованих даних про досвід застосування мефенамової кислоти під час грудного вигодовування, інші препарати можуть бути кращими через токсичність мефенамінової кислоти, особливо при годуванні груддю новонародженої або недоношеної дитини.
У разі необхідності застосування мефенамінової кислоти слід припинити грудне вигодовування на час використання даного препарату.
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Ціни (71,4 - 133,9 грн)