Парацетамол (ацетамінофен) є найбезпечнішим знеболюючим та жарознижувальним засобом для застосування у дітей та вагітних, тому він дозволяється до прийому під час вагітності, але лише за показаннями лікаря. Застосування за рекомендацією спеціаліста необхідне для встановлення точної допустимої дози при вагітності та співвідношення користі для матері та ризику для плода.
У 2015 році Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) описали результати своєї оцінки опублікованих досліджень, в яких вивчалися матері, які приймали парацетамол у будь-який час під час вагітності та в результаті з'ясували, що оскільки ацетамінофен проникає через плацентарний. бар'єр і потрапляє в кров плода, то в ході пренатального скринінгу (дослідження виявлення всіляких вад плода під час вагітності) було виявлено, що неконтрольований прийом парацетамолу був пов'язаний з наступними патологіями у дитини в міру дорослішання:
Але незважаючи на всі перераховані вище можливі побічні явища для плода, Американська академія педіатрії та Національний інститут охорони здоров'я та догляду за хворими (NICE) все ж рекомендують прийом парацетамолу у разі дійсної необхідності і трактують, що не варто відмовляти в його прийомі вагітним через побоювання, що він може викликати побічні ефекти, оскільки сильний і постійний біль, який не вдається ефективно лікувати під час вагітності, може призвести до депресії, занепокоєння та високого кров'яного тиску у матері, а наявність високої гіпертермії (підвищення температури тіла понад 38°C) може. завдати вагомої шкоди для плода, особливо в період формування його органів та систем, до таких ризиків відносяться:
Висока температура у вагітних протягом більш ніж 3-х днів без симптоматичного лікування парацетамолом може призвести до внутрішньоутробної загибелі плода.
Оскільки альтернативного лікування для усунення лихоманки та зняття болю у вагітних не існує, то парацетамол є найпріоритетнішим вибором, але варто знати, що його слід використовувати в мінімально ефективному дозуванні та протягом найкоротшої можливої тривалості, а також його застосування має місце лише у випадку гострої необхідності, оскільки на сьогоднішній день немає безпечнішого методу знеболювання або зняття температури в період протікання вагітності.
У період грудного вигодовування при застосуванні парацетамолу, доведено, що він проникає в грудне молоко матері, але не у високих концентраціях, тому його все ж таки можна використовувати під час годування груддю, але під суворим наглядом лікаря, у точно зазначеному найменшому дозуванні та тривалість використання повинна бути мінімально необхідною.
Оскільки вплив парацетамолу на немовля поки не доведено, то протипоказань щодо застосування даного лікарського засобу в період лактації на сьогоднішній день не існує.
Якщо вам все ж таки показано застосування парацетамолу протягом тривалого часу у високих дозуваннях, то необхідно перервати грудне вигодовування і проконсультуватися з фахівцем.
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Ціни (5,1 - 1 906,8 грн)