Піарон — це ненаркотичний аналгетик. Його активним компонентом є парацетамол або інша назва – ацетамінофен. Цей медикамент є найпоширенішим анальгетиком у всьому світі та рекомендований Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) як терапія першої лінії при больових станах.
Піарон також має жарознижувальну властивість за рахунок того, що він має пряму дію на центри регуляції тепла в головному мозку, що призводить до периферичного розширення судин, потовиділення та втрати тепла тіла. Механізм дії зменшення больових відчуттів пов'язаний з пригніченням вироблення простагландинів, які відповідають за виникнення болю та запалення.
Коли вагітна жінка страждає від легкого до помірного болю і коли прості немедикаментозні заходи є неефективними, препаратами першого вибору є лікарські засоби на основі парацетамолу. Дані епідеміологічних досліджень та досліджень на тварин обнадіюють щодо ризику вад розвитку.
Наприкінці 2010 року було запропоновано зв'язок між впливом парацетамолу в утробі матері та виникненням крипторхізму – поширеного вродженого урогенітального дефекту у хлопчиків, який зазвичай дозволяється протягом першого року життя.
Більшість досліджень показали, що жінки, які приймали парацетамол протягом перших трьох місяців вагітності, не мають більшої ймовірності народити дитину з уродженим дефектом, ніж жінки, які не приймали ці ліки.
Також деякі дослідження показали, що тривале та безконтрольне використання парацетамолу у будь-якому триместрі вагітності може збільшити ймовірність виникнення у новонароджених таких станів як:
Можливий ризик виникнення перелічених станів пов'язаний з механізмом дії Піарону, оскільки часте пригнічення вироблення простагландинів (гормоноподібних речовин) так чи інакше може негативно позначитися на нормальному розвитку плода.
Варто знати, що часті болі різного генезу у вагітних можуть негативно впливати на перебіг вагітності та стан здоров'я вагітної жінки, а висока температура тіла може призвести до різних дефектів для плода, а також до внутрішньоутробної загибелі плода. Саме тому при таких станах важливим є симптоматичне лікування монопрепаратами на основі парацетамолу.
Внаслідок того, що немає точно встановлених та контрольованих досліджень про застосування Піарону у вагітних, а також точно встановлених даних про негативний вплив Піарону на плід, то його все ж таки дозволяється приймати у разі потреби за призначенням лікаря у мінімальному дозуванні та на короткий період застосування.
Парацетамол використовується вагітними жінками протягом багатьох років без будь-яких очевидних шкідливих впливів на дитину, що розвивається. З цієї причини він зазвичай рекомендується як болезаспокійливий засіб першого вибору для вагітних. Хоча не можна сказати, що будь-які ліки абсолютно безпечні для використання під час вагітності, в даний час немає переконливих доказів того, що парацетамол завдає шкоди плоду. Однак, як правило, вагітним жінкам рекомендується використовувати найнижчу дозу парацетамолу, яка працює, тільки доти, поки це необхідно, дотримуючись усіх приписів лікаря.
Піарон — це хороший вибір для знеболювання і зниження температури у матерів-годувальниць. Кількість у молоці набагато менша, ніж дози, які зазвичай призначаються немовлятам. Побічні ефекти у немовлят на грудному вигодовуванні виникають рідко.
Цей препарат вважається сумісним із грудним вигодовуванням Американської академії педіатрії (APP).
Оскільки вплив парацетамолу на грудне немовля поки не доведено, то протипоказань щодо застосування даного препарату в період лактації на сьогоднішній день не існує, а це означає, що його можна застосовувати для матерів, які годують груддю, але в малій ефективній дозі та на короткий проміжок часу за призначенням лікарі.
Якщо потрібне тривале застосування або прийом Піарону у високих дозах, то на такий період використання цього медикаменту необхідно припинити вигодовування груддю, оскільки концентрація парацетамолу в материнському молоці збільшується і ризик виникнення побічних ефектів для немовляти може зростати.
Is acetaminophen safe in pregnancy? / PubMed (англ.)
Temperature exposure during pregnancy and birth outcomes: An updated systematic review of epidemiological evidence / National Library of Medicine (англ.)
FDA Drug Safety Communication: FDA has reviewed possible risks of pain medicine use during pregnancy / FDA (англ.)
Acetaminophen Pregnancy Warnings / Drugs.com (англ.)
Paracetamol during pregnancy: no particular danger for the child / NIH (англ.)
Paracetamol / Best use of medicines in pregnancy (BUMPS) (англ.)
Acetaminophen Breastfeeding Warnings / Drugs.com (англ.)
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Ціни (29,7 - 96,6 грн)