Повідон-йод протипоказаний до застосування на першому, другому та третьому триместрі вагітності, оскільки іони йоду здатні проникати через плаценту в організм плода, що може призвести до зниження функції щитовидної залози (гіпотиреозу) дитини.
На даний момент дослідження даного препарату йоду на людях нечисленні, проте дослідження на тваринах показали несприятливий вплив на плід. Якщо все ж таки необхідність застосування повідон-йоду при вагітності виникає, то слід обов'язково проконсультуватися зі своїм лікарем.
При клінічному інституті гінекології, акушерства та неонатології Барселони вивчили вплив на функцію щитовидної залози та виведення йоду з сечею після одноразового місцевого застосування повідон-йоду у 31 вагітної жінки на першому триместрі вагітності, у яких, в результаті такого лікування стався викид. Зрештою, фахівці дійшли висновку, що прийом повідон-йоду може мати значні наслідки для ембріона на першому триместрі вагітності та призводить до переривання вагітності.
Застосування повідон-йоду у матері під час лактації не рекомендується, оскільки прийом даного препарату збільшує рівень йоду в грудному молоці, що може викликати гіпотиреоз у немовлят, особливо в географічних районах з дефіцитом йоду.
Незважаючи на мінімальне всмоктування повідон-йоду через неушкоджену шкіру дорослої людини, застосування препарату при годуванні груддю слід мінімізувати, використовуючи нижчі концентрації, наносячи його на якомога менші ділянки поверхні тіла, скорочуючи час контакту та уникаючи повторних застосувань. Всмоктування йоду може бути більш значним при вагінальному застосуванні, так як вагінальне спринцювання повідон-йодом під час вагітності призводить до перевантаження організму йодом та збільшує вміст йоду у навколоплідних водах.
Під час досліджень, проведених у Бельгії, у 5-денних дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні, вимірювали функції щитовидної залози. Рівні як базального, так і стимулюючого тиреотропін-рилізинг-гормоном тиреотропіну (ТТГ) були вищими у немовлят, які отримували грудне молоко від матерів, які отримували місцевий повідон-йод під час пологів. Рівні сироваткового тироксину (Т4) та ліотироніну (Т3) були нормальними у всіх групах.
У відділенні педіатрії при лікарні Сен-П'єр університету Брюсселя Бельгія оцінили концентрацію тиреотропного гормону в крові немовлят, народжених матерями, що перевищили допустиму дозу йоду під час вагітності. У дослідження брали участь 4745 немовлят, у тому числі новонароджені, які харчуються грудним молоком 3659, 77%, і навіть діти вживали штучне вигодовування (1086, 23%). В результаті дослідження, у новонароджених, що вигодовуються грудьми (народжених від матерів з йодидним навантаженням), спостерігалося зрушення концентрації тиреотропного гормону новонароджених у бік високих значень.
Джерела
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Ціни (116,8 - 134,5 грн)