Застосування Солпадеїну під час вагітності протипоказане, оскільки даний аналгетик є комбінованим засобом та містить у своєму складі компоненти (кофеїн, парацетамол), які є протипоказаними при виношуванні чи плануванні дитини.
Оскільки дослідження щодо оцінки впливу Солпадеїну на вагітних жінок відсутні, слід з'ясувати дію основних речовин цього препарату.
Фізіологічні зміни, що виникають у вагітних, можуть коливатися залежно від прийому речовин із доведеною несприятливою біологічною дією на організм. У зв'язку з тим, що кофеїн є одним із найбільш часто використовуваних психостимуляторів, його вплив на адаптаційні процеси у кровоносній системі вагітних жінок потребує дослідження.
Дослідження кофеїну на тваринах (мишах) показали, що вплив даного стимулятора на ранніх термінах вагітності порушує транспорт ембріонів по яйцеводах, ембріональний розвиток та сприйнятливість матки, що може призвести до проблем імплантації, а також до втрати плода. Також епідеміологічні дослідження показали, що дія кофеїну під час вагітності пов'язана зі збільшенням аномалій, включаючи зниження фертильності, затримку зачаття, загрозу викидня та низьку вагу при народженні.
При клініці метаболічних захворювань та гастроентерології Варшави (Польща) у відділенні харчування та дієтології провели дослідження, де оцінили споживання кофеїну вагітними жінками. У результаті експерименту з'ясувалося, що споживання кофеїну в досліджуваній групі (100 вагітних жінок) було відносно низьким і не вплинуло на зростання плода.
Дослідники Медичного університету в Любліні підкреслюють негативний вплив кофеїну на кровоносну систему вагітних жінок та плід. Через потенційний ризик вживання кофеїну під час вагітності має бути зведене до мінімуму.
У Центрі управління охорони здоров'я при Аньхойському медичному університеті (Китай) оцінили зв'язок між втратою вагітності та споживанням кофеїну. У ході 20 досліджень з кофеїну з'ясували, що споживання даної речовини, мабуть, збільшує ризик втрати вагітності.
Фахівці з Франції, Голландії та Бельгії поставили під сумнів безпеку застосування парацетамолу під час вагітності, зробивши висновок, що цей анальгетик під час вагітності викликає закриття пренатальної артеріальної протоки. Оскільки закриття артеріальної протоки плода може призвести до серйозних наслідків, таким як викидень або виникнення серцевої недостатності у новонародженого, використання парацетамолу має бути максимально обмежене.
У відділення психофармакології Національного інституту психічного здоров'я та неврології (Індія) на підставі двох досліджень припустили, що застосування парацетамолу може поставити під загрозу розвиток нервової системи, а також ймовірність розвитку аутизму у плода та немовляти.
В одному з цих досліджень вивчалося використання парацетамолу під час вагітності, де з'ясували, що гестаційна дія парацетамолу (особливо при тривалості дії 28 днів і більше) була пов'язана із затримкою моторних функцій, комунікативними порушеннями, розладами інтерналізації, екстерналізації та гіперактивністю (проте поведінка в області соціального та емоційного розвитку в основному не змінилося).
Також у ході 12 років спостереження виявилося, що гестаційний вплив парацетамолу був пов'язаний з підвищеним ризиком розладу аутистичного спектру, але тільки за наявності гіперкінетичного розладу (порушенням уваги, руховою гіперактивністю та імпульсивністю поведінки).
Солпадеїн протипоказаний до застосування в період лактації, оскільки парацетамол та кофеїн виділяються з грудним молоком. Дані про вплив споживання Солпадеїну, а також його активних речовин, для жінок, що годують, обмежені.
У разі високої потреби в прийомі Солпадеїну слід відмовитися від грудного вигодовування на період прийому препарату.
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Ціни (139,4 - 227,4 грн)