Сумамед протипоказаний при вагітності, оскільки є антибіотиком, застосування яких має здійснюватися згідно з рекомендаціями лікаря, а також коли користь для матері перевищує ризик для плода.
Дослідження Сумамеда на тваринах не виявило тератогенного ефекту. Прийом препарату обмеженою кількістю вагітних жінок не показало збільшення частоти вад розвитку або інших (прямих, непрямих) шкідливих впливів на плід. Проте не варто приймати Сумамед без потреби.
Досліджень Сумамеду на вагітних жінках на даний момент не зафіксовано. Проте основною речовиною даного антибактеріального препарату є азитроміцин із групи макролідів, результати дослідження якого більш широкі, ніж у Сумамеда.
Антибіотики широко використовуються під час вагітності, проте докази їхньої безпеки для плода залишаються обмеженими. У зв'язку з цим фахівці університету Монреаля оцінили зв'язок між впливом антибіотиків під час вагітності та ризиком виникнення викидня або патології під час виношування.
У цьому дослідженні взяла участь група вагітних жінок з Квебеку з 1998 по 2009 рік, виключивши планові аборти і вагітність, що зазнала впливу токсичних препаратів. Використання антибіотиків визначалося згідно з виписаними рецептами між першим і останнім днем вагітності. Результати дослідження показали зв'язок підвищеного ризику виникнення викиднів на ранніх термінах вагітності із застосуванням макролідів (за винятком еритроміцину) та інших груп антибіотиків.
В інституті здоров'я дитини при університетському коледжі Лондона провели дослідження, в якому оцінили зв'язок між призначенням макролідних антибіотиків під час вагітності та серйозними вадами розвитку у дітей (церебральним паралічем, епілепсією, синдромом дефіциту уваги з гіперактивністю та ймовірністю появи аутизму).
У цьому дослідженні взяли участь 104 605 дітей, народжених з 1990 по 2016 р., жінками яких були прописані антибіотики групи макролідів. У ході експерименту виявили серйозні вади розвитку у 186 із 8632 дітей (21,55 на 1000), матерям яких було призначено макролідів.
В результаті дослідження з'ясували, що застосування макролідів на першому триместрі вагітності було пов'язане з підвищеним ризиком серйозних вад розвитку, особливо з боку серцево-судинної системи. Також з'ясували, що протягом усієї вагітності (незалежно від триместрів) збільшувався ризик виникнення вад розвитку статевих органів. Дані дослідження продемонстрували, що застосування макролідів слід вдаватися з обережністю під час вагітності і при можливості використовувати антибактеріальні препарати з інших груп, попередньо проконсультувавшись з лікарем.
Застосовувати Сумамед під час лактації слід у разі нагальної потреби, тому що даний антибіотик виділяється з грудним молоком.
Немовлята, які перебувають на грудному вигодовуванні, повинні перебувати під спостереженням щодо побічних ефектів з боку шлунково-кишкового тракту (наприклад, діарея, грибкові інфекції, сенсибілізація).
У немовлят, які зазнали впливу протягом перших 90 днів після пологів, ризик розвитку гіпертрофічного пілоричного стенозу у дітей може бути в 3,5 рази вищим, ніж у немовлят, які не зазнавали впливу. У разі відсутності альтернативних засобів лікування слід припинити грудне вигодовування на час використання Сумамеду.
Прийом Сумамеду під час грудного вигодовування показаний лише після попередньої консультації з лікарем.
Azithromecin / Drags.com (англ.)
Association between prescription of macrolide antibiotics during pregnancy and adverse outcomes in children / PubMed (англ.)
Antibiotic use during pregnancy and the risk of spontaneous abortion / PubMed (англ.)
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Ціни (157,5 - 908,3 грн)