Антигістамінний препарат Супрастин не використовують під час вагітності, оскільки цей лікарський засіб є протипоказаним. Своєю протиалергічною дією Супрастин завдячує своїй діючій речовині - хлоропіраміну гідрохлориду, що є блокатором H1-гістамінових рецепторів I-покоління.
Крім протиалергічного ефекту хлоропірамін гідрохлорид виявляє токсичну, а також тератогенну дію, зумовлену такими станами та захворюваннями, що виникають у плода, якщо майбутня мати приймає Супрастин під час вагітності:
Зверніть увагу! Якщо ви є алергіком і при цьому вагітні або плануєте вагітність - заздалегідь уточніть у вашого лікаря, які протиалергічні препарати вам показані і чи можна їх взагалі приймати. Супрастин при грудному вигодовуванні.
Супрастин протипоказаний під час годування груддю, оскільки хлоропіраміну гідрохлорид, що входить до складу даного препарату, заборонено дітям до 1 місяця. Діюча речовина проникає в материнське молоко і потрапляє до організму немовляти.
Однак після досягнення немовлям місячного віку без відповідного діагнозу і показань, а саме проявів різного роду алергічних реакцій, Супрастин все ж таки не рекомендований матері-годувальниці.
Це протипоказання пов'язане з тим, що Супрастин може викликати у новонародженої дитини побічні ефекти, які можуть з деякою ймовірністю виникати у дорослих, які приймають цей антигістамінний препарат. Тільки у немовляти вони будуть виявлятися з більшою ймовірністю і більш вираженою формою, оскільки дитячий організм відрізняється своєю чутливістю і сприйнятливістю до різних факторів, особливо до лікарських препаратів.
Також є доведені дані про появу у дитини збудливості, гіперактивності та занепокоєння на фоні прийому Супрастину або попадання його діючої речовини з молоком матері до його організму.
Щоб уникнути негативних ефектів у дитини, обговоріть з вашим лікарем альтернативні шляхи лікування алергії під час годування груддю або відмовтеся від годування груддю на час прийому даного препарату.
Оскільки Супрастин дуже токсичний вплив на плід і викликає виникнення вад розвитку, то він однозначно заборонений вагітним і жінкам, що годують. Але як тоді лікувати алергію?
Медичні експерти apteka24.ua рекомендують зупиняти свій вибір на антигістамінних препаратах II-го та III-го покоління, тому що їх діючі речовини мають більш удосконалену формулу, що викликає набагато меншу кількість побічних ефектів.
До таких діючих речовин відноситься дезлоратадин та цетиризину гідрохлорид.
Дезлоратадин входить до складу таких антигістамінних препаратів, як Еріус або Едем. Ці засоби можна приймати під час вагітності за медичними показаннями мінімально необхідний час при алергічних загостреннях.
Дослідження дезлоратадину на тваринах не показали якогось токсичного ефекту на плід і не викликали виникнення вад розвитку. Проте будь-які ліки небажані до застосування під час вагітності, тому прийом антигістамінних засобів має бути коротким, лише за необхідності та під контролем лікаря.
Проте приймати препарати на основі дезлоратадину в період годування груддю все ж таки не можна, тому що препарат у значних кількостях проникає у грудне молоко.
Тому мами, що годують, можуть рятуватися від алергії за допомогою засобів на основі цетиризину гідрохлориду - наприклад, препаратом Цетрин. Цей препарат проникає у молоко в низьких концентраціях і при короткостроковому прийомі не шкодять дитині.
Проте антигістамінні засоби у жодному разі не безпечні для дитини. Тому не лікуйте алергію самостійно, а порадьтеся з лікарем, який зможе проконтролювати ваш стан та стан вашої дитини.
SASH1 mediates sensitivity of breast cancer cells to chloropyramine and is associated with prognosis in breast cancer / PubMed (англ.)
Супрастин / Державний реєстр лікарських засобів України
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Ціни (118,7 - 165,5 грн)