Застосування темпалгіну протипоказане під час вагітності через негативний ефект з боку діючих речовин цього комбінованого препарату.
Темпалгін має широкий спектр терапевтичної дії, що полягає у переважному придушенні синтезу простагландинів. Оскільки простагландини беруть участь не лише у підвищенні чутливості больових рецепторів та температури тіла, а й в інших важливих фізіологічних процесах – пригнічення їхньої діяльності під дією Темпалгіну може негативно вплинути на організм вагітної жінки та вагітність загалом.
Дослідження щодо впливу Темпалгін на результат вагітності на даний момент не проводилися. Однак є деякі вивчення впливу діючих речовин Темпалгіну (метамізол і темпідон) на результат вагітності.
Центр фармаконагляду за ембріональною токсикологією при Інституті клінічної фармакології та токсикології (Німеччина) провів когортне дослідження спостереження впливу використання метамізолу в першому триместрі вагітності.
У цьому дослідженні порівнювалися результати вагітності у 446 жінок, які отримували метамізол у першому триместрі, з випадково обраною контрольною групою, що складається з 887 жінок, які не приймали метамізол. Відповідні дані були отримані за допомогою структурованих опитувальників, що застосовуються протягом першого триместру та через 2 місяці після передбачуваної дати народження у період із січня 2000 року до грудня 2015 року.
Через війну дослідження вчені зробили висновок у тому, що вплив метамізолу у першому триместрі вагітності несе істотного тератогенного ризику у зв'язку з низькими показниками токсичного впливу даного препарату.
Подібне дослідження було проведено відділенням неонатології Університетської лікарні Хадасса, гора Скопус, Єрусалим, у якому оцінили тератогенний ефект метамізолу при застосуванні у першому триместрі вагітності.
Зрештою, дані, отримані в ході аналізу, показали відсутність тератогенного та токсичного ризику, а також вад розвитку або ймовірність виникнення викидня.
Відсутність ризику вроджених аномалій та інших побічних ефектів від прийому метамізолу під час вагітності продемонстрували й у Бразильському Федеральному університеті, оцінивши ризик несприятливих перинатальних ефектів у новонароджених, які отримували Діпірон під час вагітності. У цьому дослідженні під наглядом перебували загалом 5 564 жінки віком 20 років і старші, які перебували між 21 та 28 тижнями вагітності.
Незважаючи на нейтральні результати різних досліджень, прийом Темпалгіну неприпустимий, оскільки метамізол характерний широкий список побічних ефектів, які можуть зашкодити не тільки вагітній жінці, але і плоду.
Особливих досліджень другої діючої речовини Темпалгіна — темпідону не виявлено. Проте, у зв'язку з тим, що темпідон виявляє анксіолітичну та антидепресивну дію, він є протипоказаним у період вагітності і здатний надавати наступний вплив:
Темпалгін при грудному вигодовуванні суворо протипоказаний, оскільки цей препарат здатний проникати у грудне молоко. Діючі речовини Темпалгіна — метамізол (анальгетик та антипіретик) і темпідон (антидепресант), можуть надавати посилений патологічний вплив на дитину, яка харчується лише грудним молоком, оскільки дана група дітей є більш вразливою та чутливою.
При сильній потребі застосування Темпалгіну слід відмовитися від годування груддю на період прийому лікарського препарату.
Оскільки Темпалгін та діючі речовини, що входять до його складу, належать до переліку протипоказаних препаратів під час лактації – рекомендовано звернутися до свого лікаря для заміни лікарського засобу, дозволеного та безпечного при грудному вигодовуванні.
The use of dipyrone during pregnancy and side effects in the perinatal period. / PubMed (англ.)
Metamizole (dipyrone, optalgin) during pregnancy, is it safe? Prospective comparative study / PubMed (англ.)
First trimester metamizole use - a prospective observational cohort study of pregnancy outcomes / PubMed (англ.)
Темпалгін / Державний реєстр лікарських засобів України
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Ціни (76,9 - 143,9 грн)