Терафлю рекомендується не використовувати у симптоматичній терапії під час вагітності, оскільки у комбінованому складі даного лікарського засобу містяться речовини, вплив яких до кінця не вивчений під час виношування дитини.
До складу Терафлю входять парацетамол, фенілефрин та фенірамін, дія яких може негативно позначитися на здоров'ї вагітної жінки та майбутньої дитини.
Дія парацетамолу обумовлена придушенням дії простагландинів, що відіграють важливу роль у багатьох процесах організму людини, з чого можна зробити висновок про протипоказаність застосування даної речовини.
Епідеміологічні дані, включаючи дослідження з контролю за випадками розвитку населення, проведене національним дослідженням з профілактики вроджених дефектів, не показали підвищеного ризику серйозних уроджених дефектів у дітей із допологовим впливом у першому триместрі.
Згідно з опублікованими дослідженнями на тваринах Парацетамол може викликати зниження фертильності як у чоловічих, так і у жіночих особин, а саме зниження ваги яєчок та зменшення сперматогенезу.
У вагітних щурів, які отримували парацетамол перорально в дозах до 0,85 від максимальної добової дози для людини під час органогенезу, спостерігалися ембріотоксичність та дозозалежне збільшення кісткових варіацій (зниження розвитку кісток та рудиментарних змін ребер). Області некрозу як у печінці, так і в нирках вагітних щурів та плодів спостерігалися, коли вагітним щурам давали пероральний препарат протягом усієї вагітності у дозах, що в 1,2 рази перевищують максимальну добову дозу для людини.
Дослідження на тваринах із застосуванням препарату для внутрішньовенного введення не проводилися.
У відділенні психофармакології індійського Національного інституту психічного здоров'я та неврології зробили висновок про зв'язок застосування парацетамолу під час вагітності та тенденціями у захворюваності на аутизм.
У тому ж інституті провели спостережне когортне дослідження, яке показало, що гестаційний вплив парацетамолу (особливо коли тривалість впливу становила 28 днів або більше) було пов'язане з руховими, комунікативними порушеннями, а також гіперактивністю у віці 3 років. Поведінка у сфері соціального та емоційного розвитку переважно не змінилося.
Нещодавно проведене велике когортне дослідження з подальшим спостереженням близько 13 років показало, що вплив парацетамолу був пов'язаний з підвищеним ризиком виникнення аутизму, але лише за наявності гіперкінетичного розладу (гіперактивність, дефіцит уваги, імпульсивність).
До подібної думки дійшли і дослідники з Бельгії, пов'язавши причину синдрому дефіциту уваги, гіперактивність та гіперкінетичний розлад з впливом парацетамолу в утробі матері.
Також лікарі з Бельгії, Франції та Нідерландів надали нові дані щодо зв'язку закриття пренатальної артеріальної протоки з прийомом парацетамолу під час вагітності, проте лише на рівні причинно-наслідкового зв'язку.
Оскільки закриття артеріальної протоки плода може призвести до втрати плода або розвитку серцевої недостатності у новонародженого, використання парацетамолу, особливо після шостого місяця вагітності, має бути максимально обмеженим.
Немає даних про застосування у вагітних жінок фенілефрину, щоб знати про ризики, пов'язані з цим препаратом. Дослідження на тваринах також не проводилися. Застосування фенілефрину в першому триместрі не пов'язане зі збільшенням вад розвитку плода, проте безпека під час вагітності не встановлена.
Експерти зі США продемонстрували можливий взаємозв'язок між використанням феніраміну в першому триместрі вагітності та дефектами очей, а також вух. Однак потрібне незалежне підтвердження; дані про використання у час вагітності не припускають зв'язку з вродженими аномаліями.
Терафлю не рекомендується під час годування груддю, оскільки діючі речовини даного препарату при попаданні в молоко можуть потенційно заподіяти шкоду новонародженій дитині.
Відомо, що парацетамол здатний потрапляти у грудне молоко, проте у невеликій кількості. Повідомлялося про один випадок макулопапульозного висипу у 2-місячної немовляти після застосування матір'ю парацетамолу.
Вплив феніраміну на лактацію не відомий. Молекулярна маса фенирамина досить низька виділення з грудним молоком.
На думку експертів, пероральна біодоступність фенілефрину (близько 40%) робить малоймовірним його потрапляння в грудне молоко у великих кількостях. Дані на тваринах вказують на те, що фенілефрин може знижувати вироблення молока.
Порадьтеся зі своїм лікарем щодо заміни Терафлю, на інший препарат з подібною терапевтичною дією, але не надає подібних токсичних ефектів для дитини, або відмовтеся від грудного вигодовування на період прийому препарату.
Use of acetaminophen (paracetamol) during pregnancy and autism disorder in children. / PubMed (англ.)
Paracetamol use during pregnancy and the neurological development of the baby / PubMed (англ.)
Paracetamol / acetaminophen during pregnancy causes closure of the prenatal ductus arteriosus / PubMed (англ.)
Acetaminophen: Pregnancy and Breastfeeding Warnings / Drugs.com (англ.)
Phenylephrine warning in pregnancy and breastfeeding / Drugs.com (англ.)
Pheniramine / Phenylephrine Pregnancy and Breastfeeding Warnings / Drugs.com (англ.)
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Ціни (297,9 - 407,3 грн)